Milletin Şairi Akif Ülke TV'de

Mehmet Akif Ersoy vefatının 81. yıl dönümünde ÜLKE TV’de hazırlanan ‘Milletin Şairi: Akif’ belgeseli ile anılacak.

Milletin Şairi Akif Ülke TV'de
Milletin Şairi Akif Ülke TV'de
GİRİŞ 26.12.2017 16:31 GÜNCELLEME 26.12.2017 16:31

Yazdığı İstiklal Marşı ile milletin vatan sevgisini perçinleyen Akif’in hayatının dönüm noktaları, Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın anlatımıyla izleyiciyle buluşacak.

Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunduğu ‘Milletin Şairi: Akif’ belgeselinde, Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon ve Gazeteci Yazar D. Mehmet Doğan’ın görüşlerine yer verilirken belgeselin bazı bölümlerinde şairin hayatı canlandırılarak anlatıldı. Henüz ortaokuldayken Arapça, Farsça ve Fransızca öğrenen Akif, babasının vefatından sonra ailesinin geçimini sağlamak için baytar olur. Ancak edebiyata olan ilgisini kesmeden, yazdığı muhteşem satırlarla kısa sürede “İslam şairi” olarak adını duyurur.

Haksızlık karşısında sessiz kalamayan Mehmet Akif Ersoy, verdiği sözlerin arkasında durmasıyla da hep dikkat çekti. İngilizler’in İstanbul’u işgalinden sonra Atatürk tarafından Ankara’ya çağrılan Akif, camilerde verdiği vaazlarla milli mücadele ruhunu diri tutmak için uğraştı. İstiklal Marşı gibi bir milletin var oluş destanını yazan, vatan sevgisini hayatındaki her şeyin üstünde tutan Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatı Ülke TV’de…

‘Milletin Şairi: Akif’ belgeseli 27 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 19.00’da Ülke TV ekranlarında…

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul'da dev operasyon: 210 askeri personel hakkında gözaltı kararı
Kalaşnikof Rus ordusu için üretti!