Mehmetçik Kûtulamâre 5.bölüm fragmanı! Said ölecek mi?

TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Mehmetçik Kûtulamâre 5.bölüm fragmanı yayınlandı. İlk bölümünde bu yana ilgiyle takip edilen dizi Mehmetçik Kûtulamâre 5.bölümü yine nefes kesecek.

GİRİŞ 14.02.2018 09:40 GÜNCELLEME 14.02.2018 09:40
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Son bölümüyle ekranlara gelen TRT 1'in yeni dizisi Mehmetçik Kûtulamâre 5.bölüm fragmanı izleyici ile buluştu. Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcıları tarafından yayın hayatına başlatılan Mehmetçik Kûtulamâre ilk bölümünden bugüne büyük ilgiyle takip ediliyor. Peki Mehmetçik Kûtulamâre 5.bölümünde neler olacak? Cox'a tutsak düşen Said ölecek mi? Mehmet kardeşini kurtarabilecek mi? İşte Mehmetçik Kûtulamâre yeni bölüm tanıtımı ve tüm detayları...

MEHMETÇİK KUTÜLAMARE 5.BÖLÜM FRAGMANI

 

MEHMETÇİK KUTÜLAMARE 5.BÖLÜMÜ NE ZAMAN?

Başrollerini Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum ve Serdar Gökhan'ın paylaştığı yeni dizi Mehmetçik KutülAmare 5.bölümü 15 Şubat perşembe günü TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.

MEHMETÇİK KUTÜLAMARE YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Osmancık Taburu yolda büyük badireler atlatıp Bağdat’a gelmiştir. Süleyman Askeri, Bağdat’ta ilk iş olarak aşiretlere gidecek mektupları yollayarak vazifeye başlar. Cepheye gitmek için gerekli planları yapmış bölgenin eşrafı ile toplantı düzenlemiştir. Bu toplantı da plan gereği Hüsrev ve Ömer Osmanlı devletine destek vermeyeceklerini söylemişlerdir. Süleyman Askeri bu planla İngilizlere destek veren aşiretleri ortaya çıkarmayı amaçlamıştır.
 
Mehmet, gizli olarak geldiği Bağdat’ta sandıktan çıkmayı hesaplarken beklenmedik bir durumla karşılaşır. Mehmet, aşiretlere gidecek sandıklardan birine gizlenmiştir. Mektupları götüren birlik yola çıkar.
 
Aşiretlere mektup götürüleceğini öğrenen Cox baskın yapıp mektupları ele geçirmek için hareket geçer. Mehmet’in de içinde bulunduğu birlik yolda baskına uğrar. Mehmet ve Said dışında bütün askerler şehit olur. Ancak Mehmet kurtulmayı başarır. Mehmet, mektupları alarak oradan uzaklaşır. Baskın haberini alan Süleyman Askeri ise hem Mehmet’in nerede olabileceğini hem de mektupların akıbetini düşünmektedir. Mehmet mektuplarla birlikte çölde bacağındaki yaradan dolayı baygın düşer. Karşısına rüyalarında gördüğü Zeynep çıkmıştır. Süleyman Askeri ise Mehmet’in yerini öğrenmiş çölde Zeynep’in çadırında karşısına çıkmıştır. Mehmet yemin ederek Teşkilatı Mahsusa’ya katılmıştır. Mehmet’in ilk görevi ne olacaktır? Mehmet ile Zeynep arasında neler yaşanacak? Mehmet, Zeynep’e rüyasında gördüklerini anlatacak mı? Said’i bekleyen sürpriz nedir? Cox’un Hüsrev’le ilgili planı nedir? S. Askeri, Cox’un yerini öğrenecek mi? 

YORUMLAR 1
  • tina 1 yıl önce Şikayet Et
    güzel bir dizi.bizim kim oldugumuzu anlatıyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ankara'da mühimmat patladı: Yaralılar var!
Unvan maçı öncesi ortalık fena karıştı