Metin Hara kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

Yazdığı kitaplarla dikkat çeken Metin Hara kimdir? Özellikle özel hayatı ile gündeme gelen Metin Hara nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte başarılı yazarın biyografisi.

Metin Hara kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
Metin Hara kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
GİRİŞ 10.08.2017 09:01 GÜNCELLEME 10.08.2017 09:01
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

METİN HARA KİMDİR?

14 Haziran 1982 senesinde dünyaya gelen Metin Hara doğma büyüme İstanbulludur. Eğitimine ilk olarak 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim'nde başlayan Hara orta ve lise öğrenimi için Üsküdar Amerikan Kolejine gitmiştir.

Üsküdar Amerikan Koleji'ni bitirdikten sonra Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamlamıştır.

Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başlamış, birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurtdışındaki tanıtım mecralarında yer almıştır.

Kendini geliştirdikten sonra son 5 senedir profesyonel anlamda enerji ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı. İnsan sağlığına olan "bütüncül" yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı "tıbben imkansız" sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı. Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10000'den fazla insanla paylaşan Metin birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi.

2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başlamıştır. 2007 yılında ''Dinle Neyden'' adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008'de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görülmüştür.

2008 yılında "Trusthuman- İnsanagüven" projesini hayata geçiren Metin "Başka Bir Dünya Mümkün" felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu seminerlerle insanların hayatına dokunmaya devam etmiştir.

2014 yılında ''Aşkın İstilası'' 3'lemesinin 1. kitabı olan "Yol" kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000'in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmıştır. Her dokunduğu hayat için ağaç diken, yunus evlat edinen, hapishanelere, yetimhanelere, huzurevlerine yaptığı ziyaret ve yardımlarla dikkat çekmiştir. Birçok çevre ve sosyal sorumluluk derneğine üye olan Metin, Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesidir.

YORUMLAR 4
 • viyana 2 yıl önce Şikayet Et
  bildiğin reklam yabancı mankenle aşk yaşıyormuş ta ta çarşaf çarşaf resimler medyada kadın oğlunu öper gibi öpğyor akılarınca ünlü mankenle dünyaya açılacak. buraya yazıyorum bu adam bir proje ve çok pars yatırılmış demekki hedefledikleri daha büyük
  Cevapla
 • Bilgi 2 yıl önce Şikayet Et
  Tebrik ederim.
  Cevapla
 • ilginç 2 yıl önce Şikayet Et
  İlginç bir kişi
  Cevapla
 • Ali aksoy 2 yıl önce Şikayet Et
  Cok degerli, topluma mal olmus bir kisi!kitabinin yüz bin degil,besyüz bin satmasini arzulardim,sahane biographie bilhassa kadinlarimiz tarafindan desteklenmesi,onu daha cok taninmasina yardimci olabilir,saygilarimla!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan ihanete varan sözler: Türkiye teröristleri...
Canlı yayında Türkiye ve Erdoğan tartışması! Başbakan itiraf etti