Murat Boz'a şok dava! Sigortasız çalıştırdığı...

Ünlü şarkıcı koreografı ekibinde çalıştırdığı Ceren Yılmaz ve dansçısı Mertkan Tapan tarafından mahkemeye verildi. Sigortasız çalıştığını iddia eden Ceren Yılmaz ve dansçısı Mertkan Tapan mahkeme tarafından haklı bulundu.

Murat Boz'a şok dava! Sigortasız çalıştırdığı...
Murat Boz'a şok dava! Sigortasız çalıştırdığı...
GİRİŞ 10.10.2017 10:13 GÜNCELLEME 10.10.2017 10:14

Avukat Alpertunga'nın mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, Ceren Yılmaz'ın 2009, Mertkan Tapan'ın ise 2007 yılında Boz'un yanında işe başladığı kaydedildi. Müvekkillerinin belli bir ücret karşılığında Boz'un yanında çalışmaya başladıklarını belirten avukat Alpertunga, "Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilmesi gereken belgeler, davalı tarafından teslim edilmemiş ve sigorta primleri de yatırılmamıştır. Müvekkillerimiz ücret karşılığı çalışmasına rağmen, işveren bunu göstermemiştir" denildi.

MAHKEME HAKLI BULDU

Müvekkillerinin Boz ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoyu da dava dilekçesine ekleyen avukat, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nün bu çalışmaları sigortalı hizmetlerinden sayması gerektiğini belirtti. İş Mahkemesi'nde görülen hizmet tespit davasında, vokalist ve dansçının sigortasız çalıştığı süre belirlendi. Ceren Yılmaz'ın 910 gün, Mertkan Tapan'ın ise 1231 gün sigortasız çalıştığı tespit edildi.

Boz, karara itiraz ederek yanlış karar verildiğini belirtti ve bozulması talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu.

YORUMLAR 1
  • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
    biraz para verir davayi geri cektirir bu kadar basit
    Cevapla
DİĞER HABERLER
 Adnan Oktar tutuklandı!
Erdoğan'dan 72 isme suç duyurusu