Ünlü oyuncu Hazal Kaya yakalandığı hastalığı açıkladı! Hazal Kaya kimdir?

Fox TV ekranlarından yayınlanan Bizim Hikaye dizisinde rol alan ünlü oyuncu Hazal Kaya'nın peşini hastalıklar bırakmıyor.

 • GİRİŞ06.12.2017 09:00
 • GÜNCELLEME06.12.2017 10:15
Ünlü oyuncu Hazal Kaya yakalandığı hastalığı açıkladı! Hazal Kaya kimdir?

Ünlü oyuncu Hazal Kaya anksiyete (kaygı bozukluğu) hastalığına yakalandı. Kaya hastalığıyla ilgili ilk kez konuştu. Hazal Kaya'nın anneside kanser hastalığına yakalanmış, Instagram'dan duyurmuştu.

Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle her konser öncesi anksiyete nöbetleri geçiren Adele gibi Hazal Kaya da aynı sorundan mustarip... RaniniTV’ye röportaj veren Kaya, "İleri seviye anksiyete hastasıydım, artık toparlandım çok iyiyim" açıklamasını yaparak hastalığı hakkında ilk kez konuştu.

Hazal Kaya daha önce de şeker hastası olduğunu açıklamıştı. Ünlü oyuncu, "Ben hastalığım için zayıfladım, kimse 'Amma kilo aldın' dedi diye değil. Şeker hastası olduğum ortaya çıktı. Hastalık yüzünden hayatım çok zorlaştı" demişti.

ANKSİYETE HASTALIĞI NEDİR?

Anksiyete (kaygı) bozukluğu yaşayan kişiler panik seviyelerinin yükseldiği kriz durumlarında sanki çok kötü bir şey olacakmış duygusuna kapılarak içinde bulundukları durumu olduğundan daha kötü, tehlikeli görme eğilimindedirler.

ANNESİ KANSER HASTALIĞINA YAKALANMIŞTI

Hazal Kaya'nın annesinin saçlarını kestiği fotoğraf, anne Kaya'nın hesabından yayınlandı. Ayşegül Kaya, Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla kanser hastalarına umut oldu. Ayşegül Kaya'nın meme kanseri tedavisi gördüğü öğrenildi. Hazal Kaya'nın 'Adını Feriha Koydum' dizisinde annesini canlandıran Vahide Gördüm de meme kanseri olmuştu.

Hazal Kaya Kimdir? Hazal Kaya Nereli? Kaç Yaşında?

Tam ismi Leyla Hazal Kaya, sinema ve dizi oyunculuğu yapmaktadır. 1 Ekim 1990 yılında dünyaya gelen Hazal Kaya’nın anne ve babası avukattır. Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal Ziyagil’i, Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha Yılmaz Sarrafoğlu’nu, Son Yaz-Balkanlar’da Emine karakterini, İtirazım Var filminde Zeynep Bulut’u, karakterlerini oynamıştır. 1,58 boyundaki Hazal Kaya aslen Gaziantep‘lidir.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar5

 • Kurtulus 1 hafta önce Şikayet Et
  Bendede var çok zor rabbim yardım etsin insanın hayatı kabul oluyor
  Cevapla
 • naci 1 hafta önce Şikayet Et
  ayıptır sorması ne konserine çıkıyor bu?budamı türkücü oldu yoksa
  Cevapla
 • Mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu zenginlerde bile kaygı bozukluğu varsa biz zaten ölmüşüz. :)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Lain 1 hafta önce Şikayet Et
  aynısı bende var lakin travma sonrası oldu, çok zor idam mahkumu gibi bazen ölümünüzü bekliyorsunuz. Allah düşmanıma vermesin
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Erzurumlu 1 hafta önce Şikayet Et
  Amin.. Rabbim seninde şifanı versin kardeş.
  Toplam 3 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun