Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti

Uzun zamadır kanser tedavisi gören Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Acı haberi alan dostları hastaneye akın etti.

 • GİRİŞ14.02.2018 13:25
 • GÜNCELLEME14.02.2018 14:11
Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti

Sanatçı Nuray Hafiftaş, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Uzun süre tedavi gören ünlü sanatçı Nuray Hafitaş bugün hayatını kaybetti.

NURAY HAFİFTAŞ: HAYATIM BİR ANDA TEPE TAKLAK OLDU

 

 

Kanser olduğunu öğrenen Nuray Hafiftaş yaşadığı zor günleri şu sözlerle anlatmıştı: Hayatım bir anda tepe taklak oldu. Ben normalde çok pozitif bir insanım. İlk tedaviye başladığım süreçte çok yoruldum çünkü çok yoğun bir şekilde kemoterapi alıyordum. Ancak buraya adım atar atmaz doktorumun hastalığım hakkındaki detaylı bilgi paylaşımları beni çok mutlu etti. Buraya büyük bir mutlulukla geliyorum.

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi olan Çıldır'da doğdu. İlkokul eğitimini Taksim’de tamamladıktan sonra İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitei) Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran Türk halk müziğinin usta ismi, 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var.  Müzik kariyerinin yanı sıra naif kişiliğiyle milyonlarca insanın kalbini fethetmeyi başaran Nuray Hafiftaş’ın Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

Nuray Hafiftaş'ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. "Eyvah Gönül" de ürettikleri eserlerden biri.

2017 yılından bu yana sağlık sorunlarıyla mücadele eden Nuray Hafiftaş'a kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulduğu duyurulmuştu.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar44

 • ABDÜLBAKİ 1 hafta önce Şikayet Et
  Güzel ameller işlediyse güzeldir.Küllü nefsin zaigatül mevt...Sorulacak sorular bellidir orada..
  Cevapla
 • malatyalı 1 hafta önce Şikayet Et
  derler ya adam gibi adamdı işte Nuray hafiftaşta kadın gibi kadındı rabbim çektiğin hastalıkları günahlarına kefaret eylesin
  Cevapla
 • Yusuf66 1 hafta önce Şikayet Et
  RABBİM rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Ölüme çare yok sebepler alemindeyiz ya öyle ya böyle gideceğiz önemli olan iman selametiyle gitmek.
  Cevapla
 • 1453 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin..
  Cevapla
 • TOPRAK 1 hafta önce Şikayet Et
  Bendeki yeri çok farklıydı. Ah Nuray Hafiftaş ah. Allah tüm günahlarını affetsin. Mekanın cennet olsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat