Tatlıses'in evlendiği Ayşegül Yıldız kim?

İbrahim Tatlıses'in, Fırat dizisini çektiği Bodrum'daki bir sokakta görüp keşfettiği Ayşegül Yıldız şimdi karısı oldu. Bursalı bir astsubayın kızı olan Ayşegül Yıldız bakın kim?

Tatlıses'in evlendiği Ayşegül Yıldız kim?
Tatlıses'in evlendiği Ayşegül Yıldız kim?
GİRİŞ 29.09.2011 13:58 GÜNCELLEME 29.09.2011 13:58

Ne Perihan Savaş, ne Derya Tuna ne de Asena'nın nikâh masasına oturtamadığı ünlü türkücüyü, içlerinde en sessizi olan Bursalı Ayşegül Yıldız nikâh masasına oturttu.

İbrahim Tatlıses, ölümden döndüğü silahlı saldırıdan altı ay sonra, tedavi gördüğü Maltepe Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 10 yılı aşkın süredir hayatında bulunan Ayşegül Yıldız ile evlenerek herkesi şaşırttı. Herkes Tatlıses’i ilk nikâhlı eşi Adalet Hanım’a saygısından dolayı ondan boşanmadığı için evlenmediğini düşünürken, bir anda evlenmesi gözleri hayatına son giren isim olan Ayşegül Yıldız’a çevirdi.

Bazı kadın yazarların Hürrem Sultan’a benzettiği Ayşegül Yıldız, görüntü itibariyle öyle Hürrem gibi hırslı ve güçlü bir kadın değildi. Magazin basınında ilişkileri her zaman konuşulan Tatlıses’in hayatındaki kadınların içinde adı en az duyulan, sesi en az çıkan, fotoğrafı en az çekilen, en az tanınan ve bilinendi.

KİMLİK KARTI:

DOĞUMU: 1981

DOĞUM YERİ: Bursa

EĞİTİMİ: Bodrum Lisesi

AİLESİ: Bir abla, bir abisi var

KARİYERİ: Fırat dizisi, İmparator dizisi, yerel kanallarda sunuculuk, modellik

GÜZELLİK YARIŞMASI: Miss Turkey 4’üncüsü

ASTSUBAY KIZI

Herkesin merak ettiği Ayşegül Yıldız’ın hayatı, ev hanımı bir anne ve artık hayatta olmayan astsubay emeklisi bir babanın üç çocuğundan biri olarak 1981 yılında Bursa’da başladı. Yıldız’ın, bir ablası bir de abisi var.

SETTE KEŞFETTİ

Ayşegül Yıldız Bodrum’da liseye giderken, İbo’nun Fırat dizisinin çekimlerini gördü ve sokakta izlemeye başladı. Bu sırada onu görüp beğenen Tatlıses, asistanını yollayarak dizide oynamasını teklif etti. Böylelikle Ayşegül de, Fırat dizisinin Bodrum’da çekilen beş bölümünde rol alarak oyunculuğa adım attı. Bodrum’da liseyi bitirince ailesiyle Bursa’ya döndü. Bursa’da yerel kanallarda sunuculuk yapıyordu. Diziden 7 ay sonra İbo’nun Bursa konserinde yanına gitti. İbo ona, “Sen neredesin, ne telefonun ne adresin var, arayıp sormadın” diye sitem etti. Çektiği İmparator dizisi için İstanbul’a davet etti. Ayşegül ailesinin izniyle İstanbul’a geldi.

Bundan sonra Tatlıses, Ayşegül Yıldız’ı koruması altına aldı ve destekledi. Klibin ardından kendi oynadığı bir halı reklamında da ona rol verdi. 101 kız arasından onu seçtiğini belirterek basın toplantısında “İşte benim fıstığım” diyerek tanıttı. Yıldız peş peşe tanıtımlara ve açılışlara giderek magazin basınında sık sık boy göstermeye başladı.

Ayşegül Yıldız, 2002 yılında İstanbul’da düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı. Finale kaldı ve burada dördüncü olduktan kısa süre sonra mankenliği bıraktı. Tatlıses’in desteğiyle İngilizce kursuna gitti. Tatlıses’e ait televizyon kanalında sunuculuk yaptı. İbrahim Tatlıses’in müzik şirketi İdobay’da çalıştı ve kısa süre sonra Tatlıses bünyesinde kurulan menajerlik ve organizasyon işi yapan Ses Ajans’ta yöneticilik yaptı. İbo’nun “Mavişim” adlı şarkıyı, Ayşegül Yıldız’dan ilham alarak yaptığını ve ona armağan ettiğini, Yıldız 2002 yılında Şamdan Dergisi’ne açıkladı.

Perihan Savaş ile Derya Tuna yüzünden, Derya Tuna’dan da Asena yüzünden ayrılan İbo, Asena’dan da Ayşegül Yıldız yüzünden ayrıldı. Derya Tuna’nın Asena’yı incitmek için Ayşegül Yıldız’la ilişkisini ortaya attığı, onu koruyup kolladığı iddia edildi. Asena’nın, Ayşegül Yıldız’ın oturduğu Seyrantepe Oyak Sitesi’ndeki evi basıp darp ettiği günlerce konuşuldu.

"ASLA PES ETMEYECEĞİM"

Hayatından bütün kadınlar tek tek giderken, Tatlıses’ten bir tek Ayşegül Yıldız vazgeçmedi. Yakınlarına “Asla pes etmeyeceğim, çünkü bir gün evleneceğiz, hepiniz göreceksiniz” diyen Yıldız haklı çıktı. Silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses yoğun bakımda yatarken, Derya Tuna ve Ayşegül Yıldız hastane içinde gerginlik yaşamıştı. Tuna, İbrahim Tatlıses’in yattığı yoğun bakım odasından Ayşegül Yıldız’ın çıktığını görünce çılgına dönmüştü.

"BAŞKASIYLA EVLENME"

13 Mart’ta silahlı saldırıya uğrayan Tatlıses ile Yıldız olaydan birkaç saat önce tartışmıştı. Çift arasındaki kırgınlık ünlü sanatçının “Aşkım bugün yarın ne olacağım belli değil. Senden tek bir şey istiyorum, ben ölürsem ne olur başka birisi ile evlenme. Seni çok seviyorum” mesajını göndermesiyle sona ermişti.

HABERTÜRK

YORUMLAR 1
  • MURAT GARIPOGLU 6 yıl önce Şikayet Et
    al gulum ver gulum. bu hayatlar hicbir zaman gercegi yansitmiyor.dunyanin gerceklerine bihaber..paranin dizany ettigi hayatlar.o nedenle de ne burada mutlular ne de orada olacaklar ()Allahu alem)sadece gununu gun etmeye calisarak gecirilen bos omurler...baslarina en buyuk felaket gelse bile yine ayni kafa, yine nefsin pesinden kosturmalar..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ortaklığı kurdular! Hedefleri Türkiye ve İran
Kadıköy'de olay sözler! Atışma...