Uşak

Özel kreşte otizmli çocuğa şiddet iddiası

12:45 26 Mart 2019
Özel kreşte otizmli çocuğa şiddet iddiası

Uşak'ta, engelli çocuklarının, eğitim gördüğü kreşte şiddete maruz kaldığını öne süren aile, suç duyurusunda bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise iddiaya ilişkin idari soruşturma başlattı.

Baba Mustafa Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,5 yaşındaki  yaşındaki otizmli çocukları E.M'nin, yaklaşık 5 aydır kent merkezindeki bir  kreşte eğitim gördüğünü söyledi.

Bulut, konuşma güçlüğü yaşayan oğlunu Perşembe günü kreşten aldığını  ve eve götürdüğünü, akşam yemeğinden sonra oğlunun ayaklarında annesi tarafından  morlukların fark edilmesi üzerine, kreşi arayarak durumu sorduğunu kaydetti.

Kreş yetkililerinin durumdan haberlerinin olmadıklarını söylemesi  üzerine polise giderek şikayetçi olduğunu, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  tedavi ettirdikleri oğullarını eve getirdiklerini belirten Bulut, "Doktor  morlukları inceledi, iki bacağında da çeşitli yerlerde morluk var. Darp raporu  verdi. Olayın aydınlanmasını istiyorum. Oğlum konuşamıyor, onu bu hale  getirenlerin cezalandırılmasını istiyorum" dedi.


Anne Leyla Bulut ise kreş yetkililerinin kendilerini savunmak için  çeşitli bahaneler bulduğunu ve oğlunun kreşe gitmek istemediğini kaydederek,  "Olay günü sabah başka bir rahatsızlığından dolayı oğlumu doktora götürdüm, o  sabah hiçbir şey yoktu. Oğlum 1 ile 5 arası kreşte kalıyor. Ne olduysa o saatler  arasında oldu." diye konuştu.

KREŞ'TEN AÇIKLAMA

Kreş sahibi A.Z. ise çocuğun şiddete eğilimli olması nedeniyle daha  önce özel bir rehabilitasyon merkezine sevk edilmesi için girişimlerde  bulunduklarını anımsatarak, kamera kayıtlarını aileyle paylaştıklarını, şiddete  ilişkin bir bulgunun olmadığını savundu.

Ailenin kötü niyetli olduğunu ileri süren A.Z, konunun yargıya intikal  ettiğini ifade etti.

Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ise konuyla ilgili idari  soruşturma başlattıklarını, iki müfettiş görevlendirdiklerini bildirdi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.