NASA açıkladı: Tarihi keşif...

NASA'nın Kepler Teleskobu'nun yaşam ihtimali olan 10 yeni gezegen keşfettiği açıklandı.

 • GİRİŞ20.06.2017 00:32
 • GÜNCELLEME20.06.2017 00:33
NASA açıkladı: Tarihi keşif...

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Kepler Uzay Teleskobu Güneş Sistemi'nin dışında yaşam ihtimali olan Dünya büyüklüğünde 10 yeni gezegen keşfetti.

DÜNYA BÜYÜKLÜĞÜNDE!

NASA'daki Kepler araştırma grubu, Kepler Teleskobu'nun Dünya büyüklüğünde yaşam ihtimali olan yeni gezegenler keşfettiğini bildirdi.

Toplamda Kepler'in taradığı alanda binlerce yeni gezegen adayı bulunduğu ve bunlardan Dünya büyüklüğünde olan 10'unda yaşam ihtimali olabileceğine işaret edildi.

NASA'nın Kaliforniya'daki Bilim Direktörlüğü Misyonunun Astrofizik Bölümü'nde Kepler programı bilim adamı Mario Perez, keşifle ilgili yaptığı açıklamada, "Bunların galaksideki frekanslarını anlamak, başka bir dünyayı doğurdan izleyecek şekilde NASA misyonlarının geleceğini şekillendirmesinde bilgi desteği sağlayacak" ifadesini kullandı.

Bilim adamları yayınladıkları araştırmada, Kepler teleskobuyla toplamda 4 bin 34 gezegen adayı keşfedildiğini ve bunlardan 2 bin 335'inin Samanyolu Galakisi dışında olduğunu kaydetti.

Adını Rönesans dönemi gök bilimcisi Johannes Kepler'den alan Kepler Teleskobu, uzay gözlemlerine ilk kez 7 Mart 2009'da başlamış, 2013'de yaşanan sorunlara rağmen görevine devam etmişti.

Ekim 2018'de piyasaya sürüleceği açıklanan yeni nesil James Webb Teleskobunun da, gökbilimcilere Kepler'in bulduğu gezegenleri daha ileri analiz yapma imkanı sunması bekleniyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar8

 • Blade 5 ay önce Şikayet Et
  uzaylilari arayin bulun kendine dusman edin.... ne oldugunu bilmedigimiz varliklari ariyoruz yem olmuyalim da ne yer ne icerler iyi huylu kotu huylu mu belli deil onlarda bizi ariyordur bizdeki olaylari savaslari duyunca zaten kacarlar
  Cevapla
 • Birisi 5 ay önce Şikayet Et
  eğer uzaylılar varsa ve uzaylı filmlerindeki gibi güçlere sahip değil iseler, onları bulduğumuz gün elimizden çekecekleri var.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • musa akarsu 5 ay önce Şikayet Et
  işleri güçleri yalanlarla itibar sağlamak
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • ömer 5 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle katılıyorum asıma. kendilerini büyük göstermek için atıp atıp tutuyorlar. aya çıkmaları gibi. hadi i daha çıksınlar. hepsi yalan. hatta bence dinozorlar bile.niye hiç buralarda çıkmıyor varsa yoksa amerika vb. bunların hepsi hegomanya kurmak halkları sindirmek buyuk abiyi sahiplendirmek için.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • göktürk 5 ay önce Şikayet Et
  kardeşim uzay lılarda hep abd yi ziyaret ediyor türkiye de gördünmü hiç zaten gelse gitmez antalya ya yerleşir :)
  Toplam 2 beğeni
 • ahoy 5 ay önce Şikayet Et
  hemen koloniyi kurarız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun