Van

Evi akrepler bastı! Her gün nöbet tutuyorlar

08:36 12 Haziran 2019 7 Yorum Var
Evi akrepler bastı! Her gün nöbet tutuyorlar

Van'ın Tuşba ilçesinde yaşayan Elmas ailesinin evinde, havaların ısınmasıyla birlikte çok sayıda akrep görülmeye başlandı.

Tuşba ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde yaşayan Elmas ailesinin iki yıldır akreplerle başı dertte. Evlerinde korku içinde yaşadıklarını belirten ev sahibi İlhan Elmas, evde son iki yılda yaklaşık 40 akrep gördüklerini söyledi. Akreplerin şu ana kadar hem ağabeyini hem de küçük yeğenini ısırdığını ifade eden Elmas, evde çocuklardan dolayı sabaha kadar nöbet tutuklarını dile getirdi.

“HER GÜN BİRİMİZ NÖBET TUTMAK ZORUNDA” 

Özellikle akşam lambaları kapattıkları zaman akreplerin ortaya çıktığını ve bu yüzden lambaları kapatamadıklarını anlatan Elmas, “Evde çocuklar olduğu için her gün birimiz nöbet tutmak zorunda kalıyor. Şu ana kadar ailemizde iki kişiyi ısırdı. 3 yaşındaki çocuğu ve büyük ağabeyimi ısırdı. Isırılan ağabeyim ve yeğenimi hastaneye götürdük, orada tedbir amacıyla iğne yaptılar. Bu evde 8 çocuk var ve korku içinde yaşıyorlar. Evde bebek var, uyutamıyoruz. Bu ay içinde 5 tane yakaladık. Birini sağ olarak tutuyoruz. Geçen yıl ise 35 tane öldürdük. Bunu Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirdik, ama gelip bakmadılar” dedi. 

Geçtiğimiz yıl yatakta uyurken akrep tarafından ısırıldığını ifade eden Naif Elmas ise son iki yılda sayıları artan akreplerden dolayı tavuk aldıklarını ve cama sineklik taktıklarını ancak yine de bunun önüne geçemediklerini kaydetti. 

Perdede gördüğü ve dokunduğu akrep tarafından ısırıldığını dile getiren 6 yaşındaki Yusuf Elmas da akrep korkusundan bahçede arkadaşlarıyla oyun oynayamadığını söyledi.

YORUMLAR

7 Yorum Var
 • kayserili 4 ay önce Şikayet Et
  katran la evin etrafını komple katranla gelmez birde kedi besle çünkü kedi ve akrep ikisi de gece avlanırlar kedi toplar sabaha kadar.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Adalet 4 ay önce Şikayet Et
  geçenlerde haberde çıkmıştı, araştır, iznini al ticaretini yap, akrep zehri bi çok alanda kullanılıyor....Belki de fırsat ayağına gelmiştir....
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Elbistanlı 4 ay önce Şikayet Et
  elektronik cihaz fişe tak kurtul denenmistir.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Arif216 4 ay önce Şikayet Et
  Ev icinde Kedi, disarisi icinde Horoz, tavuk vs. Bu hayvanlar, yilanlarin, ciyanlarin, akreplerin bilumum etnik temizleyicileridir.
  Cevapla
 • Muharrem 4 ay önce Şikayet Et
  Lavanta kokusu da akrepleri engelliyor diye biliyorum, bahçeye lavanta ekin, eve de saksılarda koyun. kuru lavanta dallarını da cam kenarlarına akreplerin geçebileceği yerlere bırakın.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Van
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.