O kadın yakında taburcu olacak

Adana'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen ve apandisit teşhisi konularak ameliyat olmak için bekletildikten sonra kocasının tepkisi üzerine hastaneden kovulduğu iddia edilen hastanın rahminde kist ve iltihaplanmaya bağlı su toplanması olduğu belirlendi.

O kadın yakında taburcu olacak
O kadın yakında taburcu olacak
GİRİŞ 08.05.2014 11:38 GÜNCELLEME 08.05.2014 11:38

Edinilen bilgiye göre, 3 çocuk annesi Cariye Mercan (28) dün sabah saat 07.30'da şiddetli karın ağrısı ile uyandı. Cariye Mercan, eşi İlyas Mercan (37) tarafından Adana Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi.

Burada yapılan tetkikler sonucunda hastaya apandisit teşhisi konularak, saat 16.00'da ameliyathaneye alındı. İddiaya göre, saatlerce bekletilmelerine koca İlyas Mercan tepki gösterirken, bunun üzerine Genel Cerrah E.S. tepki göstererek ameliyatı yapmayacağını söyledi.

Ailenin, doktor tarafından ameliyathaneden gönderildiği ileri sürüldü. Yatak ile 500 metre yakındaki Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'ne götürülen Cariye Mercan tedavi altına alındı.

Burada yapılan tetkikler sonucunda hastanın apandisit olmadığı rahminde iltihaplanma ve kiste bağlı su toplaması olduğu, cerrahi müdahale yapılmadan ilaç tedavisi uygulandığı öğrenildi.

İlyas Mercan, eşinin bugün daha iyi olduğunu, doktorların hepsinin çok ilgilendiğini, kesin teşhisin de konduğunu belirterek, "İyi ki böyle bir olay olmuş da o hastaneden buraya gelmişiz. Orada eşime apandisit teşhisi konulmuştu burada öyle olmadığı anlaşıldı. Her şerde bir hayır olduğu doğru çıktı. Allah bizi korudu. Eşimin durumu her gün daha iyiye gidiyor. Yakında taburcu olacağız" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapının önüne koyarız
Bir yılın en düşük seviyesinde! Duyan bankaya koştu