Cüneyt Tek öğretmenine aşık olunca

'Müzik öğretmenim bağlama çalıyordu. Ben tabi o yıllarda bağlamaya çok merak saldım. 2 hafta kadar süren cura derslerinden sonra öğretmenim, benim curaya değil de kendisine âşık olduğumu fark etti ve ...'

Cüneyt Tek öğretmenine aşık olunca
Cüneyt Tek öğretmenine aşık olunca
GİRİŞ 23.02.2006 16:29 GÜNCELLEME 23.02.2006 16:29
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Radyo7’nin sevilen programcılarından Erkan Koç’un hazırlayıp sunduğu Erkan’la Çok Canlının bu haftaki konuğu Gidersen ve Yar adlı eserleriyle tüm dikkatlerini üzerine toplayan Cüneyt Tek oldu. Programda Cüneyt Tek gitarıyla canlı canlı sevdiği sanatçıların eserlerine yer verirken, kendi özelliği olan hikâyelerle şarkıları birleştirmesi dinleyenlerin büyük ilgisine neden oldu.

Sanatçı, sözü kendisine, müziği Suat Aydoğan’a ait olan Son Kez adlı şarkıya bir ay önce klip çektiklerini ve yoğun bir tempo içinde albüm çalışmalarını sürdüğünü belirtti.

Şahin Özer etiketiyle piyasaya çıkan “Gidersen” isimli albümde sözü ve müziği kendisine ait 10 eser, jandarma ve yüz milyar adlı iki eserin de sözü ve müziği Şahin Özer’e ait olmak üzere toplam 12 eser bulunuyor.

1979 Adana doğumlu olan Cüneyt Tek, liseyi bitirdikten sonra İstanbul’a geldi. İstanbul’a gelirken yıllardır beslediği büyüttüğü bir hayallini gerçekleştirmek için şarkılarını, bestelerini insanlar duyurmak, onlarla paylaşmak amacıyla geldiğini belirtti.

Cüneyt Tek müzik öğretmenine âşık oldu ve müzik hayatına girdi.

Program Sunucumuz Erkan Koç’un sanatçıya “Müziğe nasıl başladın?” sorusuna Cüneyt, “ Zaten yaptığımız iş aşkla alakalı yani Aşk=Aşk. Ben de Ortaokulda müzik öğretmenime âşık olmuştum. Müzik öğretmenimden cura dersleri almaya başladım. Müzik öğretmenim bağlama çalıyordu. Ben tabi o yıllarda bağlamaya çok merak saldım. 2 hafta kadar süren cura derslerinden sonra öğretmenim, benim curaya değil de kendisine âşık olduğumu fark etti ve cura derleri sona erdi. Lise de benim müzik aletim olan gitar geçti ve hiç bırakmadım. Gerçi aldığım cura derslerinin de faydası oldu. Arada bir bağlama da çalıyorum.”

Müzisyenler 8–10 defa âşık olur.


“Yapılan bir röportajında Cüneyt tek “ müzisyenler 8–10 defa âşık olur” diye bir söylemişsin. Peki, kaç defa âşık oldun?” Erkan koç’un sorusuna sanatçı, “ öncelikle aşk ile sevgiyi ayırmak gerekiyor. İnsan birkaç defa âşık olabilir. Çünkü geçicidir ve aşk sevgilinin dış güzelliğidir. Sevgi ise kalıcıdır ve sevgilinin örneğin gülüşüdür o yaşlansa da o gülüş onda hep kalacaktır. O yüzden aşk yaşanmadan bu şarkıların bestelerin ortaya çıkması dilden dile dolaşması mümkün olmaz.”

“Yar”ın remixi ilk defa Radyo 7’de.
Cüneyt Tek ve Radyo 7 dinleyenlerine güzel bir sürpriz yaparak Yar şarkısının remixini ilk defa duyurdular.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • arif bayram doğan 11 yıl önce Şikayet Et
  gönülleri rahatlatacakken, gönüller yanmasın!!!. ıraka girilir, mesele değil.Ya orada vereceğimiz yeni şehitler?tatile mi çıkıyoruz,kazasız şehitsiz döneceğiz?Duygularıyle hareket edenler hep zarar ettiler.36 senedir bitmeyen dert,ıraka girincemi bitecek?akıllı olalım.silahla bu işlerin bitmediğini biz yaşadık 36 sene.gireceksek kerküke kadar gidelim birdaha çıkmayalım gücümüz yetecekmi ABD köpeğine bilemiyorum.Oldu mu tam olsun.bu can hazır,feda olsun.Dindar insanları atacaklarına doğuya tayin etselerdide halkın gönlünü kazansalardı, dahaiyi olmazmıydı?
  Cevapla
 • fatih polat 11 yıl önce Şikayet Et
  life style. bu ne demek Serdar bey; eğer demek istediğiniz \" yaşam tarzı\" ise neden ingilizce yazıyorsunuz. çok merak ettim. ya da şöyle sorayım. yazınızI oluyan Türk insanı değil mi? eee... o zaman ya gösteriŞ yapıyorsunuz yabancı sözcük kullanmakla, ya da gerçekten Türkçe sizin hiç umurunuzda değil... YAZIK!
  Cevapla
 • YUNUS ATAOĞLU 11 yıl önce Şikayet Et
  iyide onları bende yapmıyorum. şahsın yapmayabilir ama senin gibi düşünen çook insan evde onları kullanıyor kahrolsun ab ve abd de 500 metre ileriye gidince mc danolds git c.cola iç star bocks git ariel hunca omo calgon........... yüzlerce herkes mutlaka birinden birini yapıyor veya kullanıyor... yani sonuç boş uğraş paran varsa ekonomin iyiyse dünyda saygınsın bak abd ye ab ye kafa tutabilen varmı varsada elinde ekonomik gücü vardır... lafla iş yürümüyor gerçekci ol adını yazarsam editör yayınlamaz sen anla
  Cevapla
 • amorisla 11 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Editöre. Editör\'ün Notu Sayın yorumcumuz Yorumlarınızı genel kitleye hitap ederek yazınız lütfen. Aksi takdirde sonuç alınmayan kişisel sürtüşmelere yol açmaktadır. Selamlar..
  Cevapla
 • aydın karaman 11 yıl önce Şikayet Et
  pkk içinde bölünme yok. pkk içindeki bölünme ancak stalinist mi yaklaşalım yoksa maoist mi bölünmesidir. ama hem maoizm hem de stalinizm terör getirir. kimse kendini kandırmasın. stalin de mao da marksist yöntemlerle çatışma çıkarmıştır. marks ne diyor, çatışma olmadan sosyalizm gelemez diyor. zaten sosyalist enternasyonal de pkkya sosyalizm yolunda iyi ilerlediklerini, prosedürleri iyi uyguladıklarını ve avrupanın tüm desteğinin pkkya olacağını söylemişlerdi. biz hala avrupadan ne bekliyoruz, anlayan var mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti harekete geçti! Tek tek özel olarak seçiliyorlar
Erdoğan müjdeyi vermişti! İşte son hali