Hayvanseverler mitingde buluştu

Doğa ve Çevreyi Koruma, Yaşatma Derneği (DOĞÇEV) tarafından Abdi İpekçi Parkı'nda düzenlenen mitingde, hayvanların "katledilmesi" protesto edildi. Mitinge, Ediz Hun, Yonca Evcimik, Pakize Suda gibi ünlü isimler de katıldı.

Hayvanseverler mitingde buluştu
Hayvanseverler mitingde buluştu
GİRİŞ 12.05.2006 23:59 GÜNCELLEME 12.05.2006 23:59

DOĞÇEV Genel Başkanı Behiye Eryılmaz, mitingde yaptığı konuşmada, hayvan haklarının korunmasına yönelik çıkarılan yasanın "işlevsel" olmadığını belirtti. Yasanın, yönetmeliklerle desteklenmesi gerektiğini ifade eden Eryılmaz, belediyelerin de hayvanların korunmasına yönelik çalışmalar yapması gerektiğini söyledi.


Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ise kendisinin de bir köpeği olduğunu belirterek "Eğer sesinizi duyurmak istiyorsanız ya Brüksel'e ya da IMF'nin ABD bürosuna gidip oradan talimat verdireceksiniz" diye konuştu.


Mitingde ünlü sinema sanatçısı ve hayvansever Brigitte Bardot ve PETA Vakfı temsilcilerinin mesajları okundu. Miting boyunca "Sevgi şiddeti önler, vurulduk, öldürüldük, yüzüldük, yine de size olan sevgimiz tükenmedi, belediyeler katil olmayın" yazılı dövizler taşındı.


(aa)

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CNN'in başkanından 'Trump' talimatı
Öcalan 'manevi oğlum' demişti! Trump'tan bir Türkiye skandalı daha