Türkiye'nin en büyük iftar sofrası o ilde kuruldu

Uşak Belediyesi İsmetpaşa Caddesi'nde Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı düzenledi.

Türkiye'nin en büyük iftar sofrası o ilde kuruldu
Türkiye'nin en büyük iftar sofrası o ilde kuruldu
GİRİŞ 03.07.2016 12:25 GÜNCELLEME 03.07.2016 12:57

Uşak  Belediyesi tarafından verilen Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı’nda, 20 bin kişi orucunu açtı. 

Uşak'taki büyük iftar daveti Kuran tilavetinin okunmasıyla başladı. İftarda İstanbul Atatürk Havaalanı'nda gerçekleşen ve 45 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısında hayatlarını kaybeden şehitler için eller hep birlikte semaya açıldı. İsmetpaşa Caddesi’ndeki iftar programına, Ak Parti Uşak Milletvekilleri Dr. Alim Tunç ve Mehmet Altay, Uşak Belediye Başkanı Ak Partili Nurullah Cahan, Ak Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş ve 20 bin vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, eşi Halime Cahan ile birlikte vatandaşlarla teker teker selamlaştı.

İftardan önce vatandaşlara seslenen Nurullah Cahan, ülke genelinde yaşanan terör olaylarına değinerek, "Uşak’ta iftarda binlerce vatandaşımızla buluşarak birlik ve beraberliğimizi gösterdik. Yaşanan terör olaylarına kentimizden tüm dünyaya vatandaşlarımızla beraber Milli Birlik ve Kardeşlik iftarıyla meydan okumak istedik.

Bugüne kadar her daim sizlerle birlikte olduk. Burada da Uşak’ımızın tüm mahallelerinden 7 den 77 ye vatandaşımızla birlikte iç içeyiz. Vatandaşlarımızla birlikte ülkemizde yaşanan terör olaylarını kınıyor, biriz ve beraberiz diyoruz" dedi. 

ETİKETLER
sofra
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İlk F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek!
3 kritik hamle! Ekonomi böyle şahlanacak