Hatıra paraları internette satıyorlar

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit ve gazi olanların anısına Darphane tarafından basılan özel paralar, bazı kişiler tarafından adeta kazanç kapısı haline getirildi.

 • GİRİŞ16.03.2017 09:49
 • GÜNCELLEME16.03.2017 09:57
Hatıra paraları internette satıyorlar

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit ve gazi olanların hatırasının yaşatılması amacıyla Darphane tarafından basılan "1 lira" internetten 5,5, gümüş "20 lira" ise 165 liradan satılıyor.

 Darphane, 15 Temmuz gecesi şehit ve gazi olanların anısına özel olarak "1 lira" ile üzerinde "20 lira" yazan iki madeni para hazırladı.

Darphane "1 lira"yı basıp tedavüle sunarken, üzerinde "20 lira" yazan gümüş paradan ise sınırlı sayıda üretti.

Gümüş olması nedeniyle fiyatı 100 lira olarak belirlenen "20 liralar" ile hatıra "1 liralar", bazı kişiler tarafından adeta kazanç kapısı haline getirildi.

Bu kişiler, ellerinde toplu halde bulunan hatıra 1 liraları, internet üzerinden 2 ila 5,5 liradan satmaya başladı. Dikkati çekmek için farklı başlıkların atıldığı ilanlarda toplu alımlara indirim dahi uygulanıyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar4

 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Adamlar bu parayı kendileri basıyor olmasın. 1 tane numune bulur ve kopyalar. Sonuçta 5,5 TL iyi para. Toplu siparişte indirim varsa zaten, kesin kendisi yapıyordur.
  Cevapla
 • ilo 11 ay önce Şikayet Et
  iyi para kötü parayı kovar
  Cevapla
 • gokhan 11 ay önce Şikayet Et
  paranın iyisi kötü olmaz.Madem öyle cebine koymıcan o zaman kardeşim... Dolar koy, euro koy. Pardon onları bozdurup kötü para dediğinden almıştınız.
 • mahmut 11 ay önce Şikayet Et
  iyi de bu normal bir şey, bu işin bir piyasası vardır bu paraları benim gibi özellikle arayan koleksiyon yapan insanlar var. Tedavül parası olsa da tedavül üzerinde bir değeri her zaman olur.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat