Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri

Rüyada kedi görmenin tabiri nedir? Kedinin cinsiyetine ve rüya sahibinin niteliğine göre değişen rüyanın tabiri nasıldır? İşte, rüyada kedi görmenin anlamı…

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri
Rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Rüyadaki kedinin tabiri
GİRİŞ 06.12.2018 09:38 GÜNCELLEME 03.03.2019 13:58
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Rüyada görülen kedi; çocuğa, düşmana, kine, erkeğe, ikiyüzlü insana, hırsıza, refaha kadar pek çok durum ve kişiye yorulur. Rüyadaki kedinin dişi ya da erkek olması da rüya tabirini farklı yerlere çekebilir. Mesela dişi kedi, kötü karakterli bir kadın olabildiği gibi, ev kedisiyse refaha ulaşmaya işarettir. Rüyada görülen kedinin farklı durumlara göre tabiri haberimizde…

 

 

Rüyada görülen dişi kedi; iki yönlü yoruma açıktır. Bir yandan kötü karakterli, kurnaz bir kadına işarettir. Diğer bir yandan ise eğer ev kedisiyse sıkıntılardan kurtulup refaha ermeye delalet eder. Eğer görülen kedi ev değil de sokak kedisiyse tam tersine sıkıntıya girileceğine yorulur.

Rüyada kedi tarafından ısırılmak ve tırmalanmak; ısıran ev kedisiyse huzur ve rahata işaret eder. Aynı şekilde dişi kedinin tırmaladığının görülmesi, uzun süreli mutluluğun işaretidir. Vahşi bir sokak kedisi tarafından ısırılmak ise rüya sahibinin işlerinin ters gideceğine yorulur. Kedi tarafından tırmalanmak, bir yandan da niyeti açık bir düşmana işarettir. Eğer kedi erkekse şiddetli bir hastalığa yorumlanır.

 

 

Rüyada kedi öldürdüğünü görmek;  Kirmanî’ye göre hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delâlet ederken Allame Meclisine göre ise, kedi öldürmek feraha kavuşmak anlamına gelir.

Kedi ile kavga etmek ve kediye zarar vermek; Rüyada kediyi ısırmak, tekmelemek vs. herhangi bir zarar vermek hastalık demektir. Kediye verilen zararın boyutu ne kadar büyükse hastalığın süresi de o müddetçe uzun olacaktır. Dikkatli olmakta fayda var.

Rüyada kedi eti yemek; haram bir lokmaya işarettir. Helal yollarla kazanılmayan, hırsızlık malı gibi bir maldan fayda, pay alınacağına yorulur. Diğer bir yandan ise kedi eti yemek aile ve iş hayatında iyi gelişmelere tabir edilir. Çalışkan bir kişiyle yola çıkılacağına ve yeni bir ev sahibi olunacağına yorumlayanlar da vardır.

Rüyada kedi satmak; rüya sahibinin hayırlı bir kimse olduğuna ve malından infak edeceğine işaret eder. İnfak kişinin malından yoksunlara pay vermesi anlamına gelir.

Rüyada kedi olmak, kediye dönüşmek; kişinin kendisine fayda vermeyecek işlerin peşine düşmesidir. Hırsızlık ve hırsızlıkla edinilen mala işaret eden kediye dönüşmek bir ev kedisi olduysanız uzun bir süre ters giden işler içinde olacağınız anlamındadır.

Rüyada bir kediye ilgi göstermek, sevmek; güzel bir anlamdadır. Eğer rüyadaki kediyi sevip okşadıysanız bu vefalı bir dost anlamındadır. Diğer bir yandan kediyi sevmediyseniz bu ikiyüzlü bir insana işaret eder.

Rüyada anne kedi ve yavrular görürseniz; bu rüya sahibinin bazı mevzularda endişe içinde olması anlamındadır.

Rüyada görülen kedinin bir anda gözden kaybolması; rahatsızlığı olan rüya sahibinin bu rahatsızlığının şiddetli hale geleceğine yorumlanır.

Rüyada eve kedi girdiğini görmek; iyi şekilde yorumlanmaz. Rüyada eve giren kedi aile halkının maddi sıkıntılar çekeceğine ve aynı zamanda da ailenin arasını bozan fitneci bir insanın da evden uzaklaştırılacağına işaret eder.

rüyada kedi görmek

Rüyada görülen kedinin rengine göre yorumu;

Beyaz kedi; aile ve yakın çevrede olan fesat bir kişinin arabozuculuğuna işaret eder.

Sarı kedi; bazı maddi kaynaklarda yaşanacak kısa süreli sıkıntılara ve arkadan iş çeviren bir adama işarettir.

Kara kedi; aile hayatında büyük tartışmalara ve sorunlara yol açacak bir kişinin varlığına, yakın zaman içinde kardeşler arasında büyük bir tartışma şeklinde tabir edilir.

Rüyanda yavru kedi görmek;  masumiyeti ve saflığı simgeler. Bir yandan da bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu ve bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir.  

Rüyada kedi görmenin psikolojik yorumu nedir?

Rüyada kedi görmek bağımsız ruha, bastırışmış arzulara, yaratıcılık ve güce işaret eder. Ayrıca talihsizlik ve kötü şansı da temsil etmektedir. Rüyanın tabiri, rüyayı gören kişinin bir kedi sever olup olmadığına ve görülen kedinin niteliğine göre de değişebilir. Kedilerden hoşlanmayan birinin kedi görmesi çevresinde onu rahatsız eden kişiler olduğuna bağlanabilir. 

YORUMLAR 31
 • urfalı 2 hafta önce Şikayet Et
  rüyamda her renkte kediler evimize girmiş bende yakalayıp torbaya koyuyorum kedileri onlarda kaçmaya çalışıyor bana zarar veriyorlardı
  Cevapla
 • Sanane 1 ay önce Şikayet Et
  Rüyamda bir arkadaşımla yürüyoruz aniden bir kediye dönüşüyorum ve arkadaşım beni kovalamaya baslıyo
  Cevapla
 • yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  iyi
  Cevapla
 • nuran sevinç 2 ay önce Şikayet Et
  rüyamda genç bir kadın ceza evine giriyor orda bir bebegi oluyor bebegi emziriyor memesinden süt damlıyor sonra kadın yankışlıkla ceza evine atılmış ordan çıkıyor evlerinde kedilerivarmış kedi kanepenin üzerinde duruyor açlıktan zayıflamış kedi hemen çıkıp tavuk yavrusunu yakalamaya çalışırken şişman bi kedi gelip zayıf kedinin kuyrugundan yemeye bşaşladı ben uyandım kedi griydi hayır olur inşallah
  Cevapla
 • Melek 2 ay önce Şikayet Et
  Rüyamda gree renkli bir kedi gördüm annemle beraber okula giderken beni tqkib ediyordu.Kedi beni seviyrdu.Aşıkdı.(Erkek kedi.) Sonra kediyi öldürmedim.Ama vücudunun bir kısmını kesdim.Kedi severim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'den uyarı: Her şey mahvolur!
Bakan Akar açıkladı! Fransa'dan Türkiye'ye Samp-T teklifi