Rüyada ölmüş birini görmek ne anlama gelir?

Rüyada ölmüş birini görmek nasıl tabir edilir? Rüyada ölü birini canlı bir şekilde görmek ne anlama gelir? Rüyada ölmüş kimseden bir şey almak ya da vermek nasıl yorumlanır? İşte, rüyada önceden ölmüş birini görmenin tabiri...

Rüyada ölmüş birini görmek ne anlama gelir?
Rüyada ölmüş birini görmek ne anlama gelir?
GİRİŞ 28.07.2018 15:58 GÜNCELLEME 30.01.2019 19:15
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Rüyada ölmüş bir yakını, tanıdığı vb. bir kişiyi canlı kanlı şekilde görmek ilk etapta korkutucu gelse de rüya tabirlerinde her zaman hayra yorumlanmıştır. Halk irfanının ürünü yaygın bir deyiş vardır, o da; ölünün diri getireceğidir. Bu söze paralel olarak rüyada ölmüş bir kimseyi görmek ayrıca uzaktan, sevilen bir kimsenin geleceğine haber verir. Bu rüyanın diğer yorumları da; dini bаkımdаn еksik оlmаk, уоlсuluğа çıkmаk, evlenmek şeklindedir.

Rüyada bebek düşürmek nasıl yorumlanır? Rüyada hamileyken düşük yapmak...

 

 

Ölü bir kimseyi görmek; aile, iş ve sosyal hayatta meydana gelecek güzel gelişmelere ve hayırlı haberler alınmasına işaret eder. Rüyada, ölmüş bir yakının,aile bireyinin, görülmesi rüya sahibi için güç, rızk, hayırlı ömür demektir. İşte, rüyada ölü birini görmenin farklı durumlardaki tabiri...

Rüyada, ölmüş bir kimseyle konuşmak; uzun zamandır sıkıntı içinde olan rüya sahibi için güzel günlerin habercisidir. İş hayatında geleceği güzel yerlere gelerek hayırlı bir gelecek kuracağına işaret eder. Ölen kimsenin rüya sahibine aslında ölmediğini söylemesi, o kişi için şehitlik makamına ermek şeklinde yorumlanır.

 

 

Rüyada ölü kimseyi otururken görmek; Rüyada ölmüş birini otururken görmek; kişinin iş hayatında büyük başarılar elde edeceğine, ayrıca mevki ve makam yönünden yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada, ölmüş bir yakına sarılmak, öpmek; ölmüş bir kimseyi canlı bir şekilde görerek yakınlık içinde olmak; rüya sahibinin uzun zamandır sıkıntı içinde olduğuna ve bu sıkıntıları atlatarak refaha ereceğine, ayrıca bolluk, bereket içinde olacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş birinin elini öpmek; rüyada ölmüş bir büyüğün elini öpmek, rüya sahibinin etrafıyla kaynaşamayan çekingen bir yapıya sahip olduğuna ancak, bu saatten sonra sıkıntılarını aşmış olduğuna işaret eder. 

Rüyada ölmüş birini beyaz kıyafetler içinde görmek; rüya sahibinin çok istediği hayalini kurduğu bir işte hedefine ulaşmasına, güzel günlerin geleceğine ve hayırlı bir kimseyle dünya evine gireceğine işaret eder. 

Rüyada ölmüş kimseyi güzel bir şekilde görmek; ölen kimsenin yerinde huzurlu olduğuna işaret ederken; ölü kişi eğer tanıdık biri değilse bu rüya sahibinin dünya ve ahiret saadetine erişmesine, bazen de uzun ömre ve hayırlı amele yorumlanır.

Rüyada ölmüş kişiyi mezarda görmek; iş hayatında yapılan hatalara ve bu hataları düzeltmek için yapılan mücadeleye yorumlanır. Görülen bu rüya rüya sahibinin iş hayatında yaptığı düşüncesiz hatalar ve ani kararlar şeklinde yorulur.

Rüyada ölmüş kimseyi kefenler içinde görmek; hayra yorulmaz. Rüya sahibi için sıkıntılı günlerin geleceğine ve aile, iş hayatında ayrılıklara giden problemler yaşayacağına yorulur.

Rüyada ölmüş kişinin güldüğünü görmek; rüya sahibinin her adımını hayır için ve Allah rızası için attığının işaretidir.

Rüyada ölmüş birinin ağladığını görmek; rüya sahibinin yakın zaman da çok hayırlı bir haber alacağı maddi sıkıntılarının son bulup bolluğa ereceğine, çok mutlu bir haber alıp gözyaşlarına boğulacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş kimsenin şikayet etmesi; kişinin sıkıntı içinde olduğuna ve dua beklediğine işaret eder. Rüya sahibi o kimse adına dua etmeli ve Allah'tan kişinin affını talep etmelidir.

Rüyada ölü birini siyah ve çirkin elbiselerde görmek; o kişinin çоk üzüntülü оlduğunu vе аzаp çеktiğinе işarettir.

Rüyada ölmüş kimsenin bir haber vermesi; rüya sahibine verilen bu haberin doğru çıkacağına işaret eder. Eğer haber iyiyse iyi, kötüyse kötü gelişmelere yorulur.

Rüyada ölü bir kimse tarafından azarlanmak; rüya sahibinin yaptığı yanlışlardan dönmesi için bir ikazdır. Bu rüyayı gören kimse yanlışından dönerek, kendine çeki düzen vermelidir.

Rüyada ölmüş bir kimse için ağlamak; rahmete ve merhamete, kişinin temiz kalbine, yakın zamanda mutluluk içinde bulunmaya, kendisine ulaşacak müjdelere, sevindirici olaylara, işinin gücünün rast gitmesine, toplum içinde iyi bir ada sahip olmasına işaret eder.

Rüyada ölü kimseden bir şey almak; bu yemek vs. herhangi bir şey olabilir, rüya sahibinin hiç beklemediği anda güzel nimetlerle mükafatlanacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermek; o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Rüyada ölü kimseye yemek veren kişi, gerçek hayatta da yardıma muhtaç kişilere yardım eder. Rüyada ölü birine su vermek, o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Ancak rüyada ölü kişiye para vermek hayra yorulmaz; bu rüya, rüya sahibinin bilmeden bazı hatalar yaptığına ve günah işlediğine işaret eder. Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermenin psikolojik tabiri, rüya sahibinin o kişiye duyduğu özlemdir.

YORUMLAR 68
 • YUSUF 2 ay önce Şikayet Et
  Ruyada ölmuş bi insana du edince cennet senin mekanın olsun neyin anlamına gelir
  Cevapla
 • muhsin 4 ay önce Şikayet Et
  Babannemin elbiselerini başka birinde gördüm ve biri bana elbisesini bile düşmanı giyiyor dedi ağladım acaba hayırlı mıdır
  Cevapla
 • ilahə 5 ay önce Şikayet Et
  selam iyi
  Cevapla
 • urtime 6 ay önce Şikayet Et
  ruyada kocama gordum onu sarildim canli gibiydi ruya cok sarildim agladim ama obana sarilmadi senden nefret ediyorum dedi cok uzuluyorum lutfen bu ruyada ne demek geliyo obeni cok seviodu ama ruyamda nefretediyorum dedi kocam bir ay olldu ne oldu
  Cevapla
 • emre 6 ay önce Şikayet Et
  Benim dedem evde uyuyordu ruyamda lutfen yanit
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki
Türkiye'de bir ilk! 'Adba' göreve hazır...