İsmail Türüt'ten Kadir İnanır'a vurucu sözler: Ölürse cenazesine bile gitmem!

Türk Halk Müziği sanatçısı İsmail Türüt, konuk olduğu Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ''Uyan Türkiyem'' adlı programda Kadir İnanır hakkında vurucu ifadelere yer verdi.

 • GİRİŞ11.10.2017 13:39
 • GÜNCELLEME11.10.2017 13:39
İsmail Türüt'ten Kadir İnanır'a vurucu sözler: Ölürse cenazesine bile gitmem!

Beyaz TV ekranlarında 8 Ekim Pazar günü yayınlanan ''Uyan Türkiyem'' adlı programa konuk olan İsmail Türüt, 68 yaşındaki Yeşilçam efsanesi Kadir İnanır hakkında sert açıklamalar gerçekleştirdi.

Konuk olduğu programda Kadir İnanır'ın terörist başı Abdullah Öcalan için söylediği sözleri sert bir dille eleştiren İsmail Türüt, "Ben bu adamın cenazesine bile gitmem" diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

''ABDULLAH ÖCALAN BÖLÜCÜDÜR, KATİLDİR!''

İsmail Türüt, Kadir İnanır'ın terörist başı Abdullah Öcalan için söylediği 'kendi halkının lideri' sözlerine çok ağır bir dille eleştiriye tuttu.

Bu cümlelerin bir karadeniz delikanlısının ağzına yakışmayacak cümleler olduğunu belirten Türüt, "Abdullah Öcalan bölücüdür, katildir, Türk'ün de düşmanıdır, Kürt'ün de düşmanıdır bu vatanın kanını emen bir müptezeldir" diyerek sert tepki gösterdi.

''BU MİLLET SENİ BAŞ TACI ETMİŞ, YAZIKLAR OLSUN!''

Kadir İnanır’a "Bu millet seni baş tacı etmiş, yazıklar olsun" sözleriyle tepki gösteren Türüt, "Eskiden hukukumuz vardı, şimdi yok tabii. Beni dinler, severdi. Bir Karadeniz delikanlısının ağzına yakışmayacak sözler söyledi. Burada ayrılırız biz. Ben bu adamın cenazesine bile gitmem" dedi.

''BENİM ÇİZGİM BELLİDİR''

Ünlü türkücü, "Benim çizgim bellidir. Ne arkadaşlık ederim, ne dostluk ederim. Bu tip insanların cenazesine de gitmem. Şok oldum, hiç yakıştıramadım. Bir Karadenizli olarak üzüldüm" şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar28

 • almanyadan 2 ay önce Şikayet Et
  hangi bolgeden olursa olsun, teror seviciler cok.Bir ordulu olarak bizde bu taninmis isimden utaniyoruz.Ismail turute saygilar...
  Cevapla
 • almanyadan 2 ay önce Şikayet Et
  Helal sana ismail Abi.yaziklar olsun Kadir Inan a .Ordu Korganin sevilen sayilan oyuncusu. Bide biz onu adam sanirdik.Dönek mis.Allah bildigi gibi yapsin.
  Cevapla
 • kml 2 ay önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla
 • kosovali_prizren 2 ay önce Şikayet Et
  ismail türüte soruyorum ya volkan konaka ne diyorsun
  Cevapla
 • vatan millet bayrak 2 ay önce Şikayet Et
  katılıyorum yürekli insan .
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hako 2 ay önce Şikayet Et
  hainler ne zaman yurekli oldu.
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun