"İstanbul" diye Erzincan'a bıraktılar

Türkiye'ye kaçak olarak getirilen yabancı uyruklu 4 kişi "İstanbul'a geldik" denilerek Erzincan'a bırakıldı.

"İstanbul" diye Erzincan'a bıraktılar
"İstanbul" diye Erzincan'a bıraktılar
GİRİŞ 10.11.2017 13:37 GÜNCELLEME 10.11.2017 14:32

 Türkiye'ye kaçak yollarla giren Pakistan uyruklu 4 kişi, insan tacirleri tarafından "İstanbul'a geldik" denilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesi girişinde bırakıldı.
Kaçak yollarla ilk olarak Doğubeyazıt’a götürülen Pakistan uyruklu 4 kişi daha sonra tekrar otobüse bindirilerek Erzincan’a getirildi. Kaçakları taşıyan şoförün, şahısları İstanbul’a geldik diyerek Üzümlü ilçesi ile Akyazı beldesi arasında petrol ofisine yakın bir yerde indirip ortadan kaybolduğu belirlendi.

İstanbul’a gelmenin sevincini yaşayan 3 kaçak, bir ayağı olmayan arkadaşlarını da arkalarında bıraktı. Akyazı beldesine kadar tek ayakla yürüyerek gelen kaçak, vatandaşların ihbarı ile jandarmaya teslim edildi. Şahıs, "Doğubeyazıt’tan geldim. Şoför Üzümlü ile Akyazı arasında bir petrol ofisine yakın bizi indirdi, 'burası İstanbul' dedi. Buraya kadar yürüyerek geldim" dedi.

Erzincan Göç İdaresinde işlemleri yapılan mülteci, serbest bırakıldı.
Erzincan’da yakalanan kaçakların hikayesi ‘Banker Bilo’ filmini akla getirdi. ‘Banker Bilo' filminde Şener Şen'in canlandırdığı ‘Maho' karakteri, köylüleri Almanya yerine İstanbul'a bırakmıştı. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sahtekar pazarcıdan 'pes' dedirten hile!
Erdoğan açıkladı: Öncelikli hedef eğitim!