Nuray Hafiftaş kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? Detaylı biyografisi

Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'a, kolon kanseri ve karaciğer kanseri teşhisi konuldu. Peki, Nuray Hafiftaş kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Nuray Hafiftaş’ın detaylı biyografisi…

 • GİRİŞ06.12.2017 15:02
 • GÜNCELLEME06.12.2017 15:02
Nuray Hafiftaş kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? Detaylı biyografisi

Türk halk müziginin yeşil gözlü kraliçesi olarak anılan Nuray Hafiftaş'a kanser teşhisi konuldu. Temmuz ayında büyük bir ameliyat olan Nuray Hafiftaş, şu an karaciğer için kemoterapi tedavisi görüyor. Türk halk müziğine 100'e aşkın beste kazandıran 53 yaşındaki usta sanatçı kanserle mücadele ediyor. Aylardır çok şiddetli derecede ağrılar çeken Nuray Hafiftaş, kendisini seven hayranlarından dua istiyor. Peki, Nuray Hafiftaş kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Nuray Hafiftaş’ın detaylı biyografisi…

nuray hafiftaş ile ilgili görsel sonucu

KEMOTERAPİYE DEVAM...

Kolon ve Karaciğer kanseri teşhisi konulan 53 yaşındaki Nuray Hafiftaş'ın rahatsızlığı Facebook sayfasında paylaştığı hastane fotoğrafıyla ortaya çıktı.

Fotoğrafın altına “Kemoterapiye devam... Allah tüm hastalara şifalar versin inşAllah. Hayırlı kandiller” notunu düşen Hafiftaş Temmuz ayında ameliyat olmuştu.

Nuray Hafiftaştan kötü haber

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 yılında Çıldır'da doğdu.

Vikipedi'de yer alan bilgilere göre, ilkokulu Taksim'de okudu.

 İTÜ Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı.

Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

 Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var.

 Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet"i ise İzzet Yıldızhan okudu. Sanatçının son albümünde ise kendisine ait Be Hey Gafil ve "Yavrular isimli iki bestesi bulunuyor.

 Türk Halk Müziği'nin çağdaş, otantizm'e asla ihanet etmeyen ama teknoloji'ye açık bir neferi oldu. Zaman oldu kendi kulvarında birlikte yarıştıkları meslektaşlarının albümlerinde vokal yapacak kadar alçak gönüllü ve özverili oldu.

 Nuray Hafiftaş'ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. "Eyvah Gönül" de ürettikleri eserlerden biri.

 Star Prodüksiyon etiketiyle piyasaya çıkan 'Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert' isimli son albümünün prodüktörlüğünü Yusuf Savaş üstlendi. 12 eserden oluşan bu albüm yaklaşık dört yıl aradan sonra çıktı.

İlgili resim

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar4

 • tek gercek allah 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah şifa versin inşallah tez zamanda
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • almanyadan 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah sifa versin
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • el gurbeti 2 hafta önce Şikayet Et
  rabbim yardimcisi olsun
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ahmet 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah ona ve onun gibi hasta olanlara acil şifalar versin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun