Ufak Tefek Cinayetler'in güçlü oyuncusu Aslıhan Gürbüz kimdir? (Hayatı)

Başarılı ve yetenekli oyuncu Aslıhan Gürbüz, Star TV ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Merve rolüne hayat veriyor. Diziyi yakından takip edenler Aslıhan Gürbüz'ün kim olduğu ve hayatına ilişkin detaylı bilgi almak edinmek üzere sorgulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Peki, çeşitli dizi ve sinemaların beğenilen yapıtları arasında yer alan Aslıhan Gürbüz kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Aslıhan Gürbüz'ün detaylı biyografisi...

Ufak Tefek Cinayetler'in güçlü oyuncusu Aslıhan Gürbüz kimdir? (Hayatı)
Ufak Tefek Cinayetler'in güçlü oyuncusu Aslıhan Gürbüz kimdir? (Hayatı)
GİRİŞ 14.11.2018 09:14 GÜNCELLEME 14.11.2018 09:14

ASLIHAN GÜRBÜZ KİMDİR?

Aslıhan Gürbüz, 16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale‘de dünyaya geldi.

 

 

Aslıhan Gürbüz'ün babası Eskişehir Seyitgazi’lidir. 5 yaşında babasının işi dolayısıyla, İstanbul‘dan Bursa İnegöl‘e taşınma kararı aldılar.

Bursa’nın İnegöl İlçesinde Müşerref Muzaffer Samda İlköğretim Okulunda okudu.

Aslıhan Gürbüz, Meslek lisesinde Bilgisayarlı Muhasebe okuduktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu. 

2009 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan, yapımcılığını Timur Savcı‘nın üstlendiği, senaryosu Meral Okay tarafından yazılan ve yönetmenliğini Ulaş İnaç‘ın yaptığı “Bir Bulut Olsam” dizisinde rol aldı. Bir Bulut Olsam dizisinin başrollerinde Aslıhan Gürbüz'le birlikte Engin Akyürek, Melisa Sözen, Engin Altan Düzyatan, ve Meral Okay'da yer almaktadır.

İlgili resim

2010 yılından 2012 yılına kadar ATV ekranlarında izleyicisiyle buluşan Türk sit-com “Yahşi Cazibe” dizisinde Azerbaycanlı karakter Cazibe’ye hayat verdi.Senarist ekibinin başında Gani Müjde, oyuncular ise Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz, Bekir Aksoy, Sezai Aydın, Gökçe Özyol gibi oyuncular bulunmaktadır.

İlgili resim

14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren, yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendiği “Zeytin Tepesi” dizisinde başrol oyuncusu olarak oynadı. Aslıhan Gürbüz'le birlikte diğer rol alan isimler olarak Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar vardır.

zeytin tepesi ile ilgili görsel sonucu

Aslıhan Gürbüz, Temmuz 2011 yılında oyuncu Kerem Kupacı ile evlendi. Gani Müjde ve eşi Belma Canciğer‘le tekne tatili yaparken tekne kaptanı Gani Müjde nikahlarını kıydı. Aslıhan Gürbüz Ocak 2014 de Kerem Kupacı'dan boşandı.

ASLIHAN GÜRBÜZ’ÜN ALDIĞI ÖDÜLLER

2011 – 38. Altın Kelebek Ödülleri, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu – Yahşi Cazibe

2011 – 2011 Antalya Televizyon Ödülleri, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu – Yahşi Cazibe

2011 -AyakliGazete.com Yılın Televizyon Yıldızları, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu – Yahşi Cazibe

ASLIHAN GÜRBÜZ'ÜN OYNADIĞI TİYATRO

2008 – Zorla Güzellik – Kenter Tiyatrosu

İlgili resim

ASLIHAN GÜRBÜZ’ÜN ROL ALDIĞI FİLMLER

2004 – Büyük Buluşma

2008 – Gonca Karanfil

2009 – Bir Bulut Olsam

2009 – Kanal-İ-Zasyon

2011 – Labirent

2010 – 2012 – Yahşi Cazibe

2014 – Zeytin Tepesi dizisi

aslıhan gürbüz muhteşem yüzyıl ile ilgili görsel sonucu

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye destek! Anca beraber kanca beraber...
'Bundan sonra AK Parti'ye oy yok' diyenlere cevap