Show TV sunucusu Jülide Ateş neden istifa etti? Jülide Ateş kimdir?

Show TV ekranlarında Ana Haber Bülteni sunuculuğunu üstlenen Jülide Ateş, sosyal medya aracılığıyla istifa ettiğinin açıklamasını gerçekleştirdi. Peki, Show TV Ana Haber Bülteni sunucusu Jülide Ateş neden istifa etti? Jülide Ateş kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Jülide Ateş'in detaylı biyografisi...

Show TV sunucusu Jülide Ateş neden istifa etti? Jülide Ateş kimdir?
Show TV sunucusu Jülide Ateş neden istifa etti? Jülide Ateş kimdir?
GİRİŞ 06.03.2018 13:58 GÜNCELLEME 06.03.2018 13:58
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Uzun yıllardır Show TV ekranlarında Ana Haber Bülteni sunuculuğunu üstlenen başarılı haber spikeri Jülide Ateş, aldığı ani karar doğrultusunda Show TV'den istifa etti. Sunucu Jülide Ateş, Instagram üzerinden aldığı bu kararın duyurusunda bulundu. Jülide Ateş'in ayrılık açıklamaları sonrasında Show TV'den neden istifa ettiği merak edilerek sorgulanmaya başlandı. Bununla birlikte meydana gelen gelişmeler sonrasında Show TV Ana Haber Sunuculuğu görevini bırakan Jülide Ateş'in kim olduğu ve hayatı da en çok aranan ve sorgulanan listesine girdi. Peki; Jülide Ateş kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Jülide Ateş'in detaylı biyografisi...

JÜLİDE ATEŞ NEDEN İSTİFA ETTİ? İŞTE, JÜLİDE ATEŞ'İN AÇIKLAMASI...

“Hadi yeni yılın ilk sürpriz kararı benden gelsin. Show haberi bırakıyorum… 27 yıllık meslek hayatımda biriktirdigim türlü değeri, yüreğimin binbir rengini yeni projelerde ortaya koymaya yola çıkıyorum. Evet Show Haber’i bırakıyorum. Gerek Habertürk’te gerekse Show Haber’de edindiğim her türlü deneyime, aldığım her hayat dersine minnetle. Çalıştığım dönemde nice birinciliklere imza atmamızı sağlayan ekip arkadaşlarıma sonsuz müteşekkirlikle… Hakkım geçmişse helal ederek ve hakları geçmişse helal etmelerini dileyerek. Evet sezon ortasında böyle iş olur mu demeyin? Zaten yıllarca bir televizyoncu olarak hep televizyonun zamanına göre yaşadım. Sıkıştırılmış zamanlarda sıkıştırılmış dönemler, tatiller… Oysa insanın bir de kendi ruhunun zamanı oluyor. Ruhum bana artık rutini tekrarlama, hayatında yeni bir şeyler dene ve bunu hemen yap diyor.

Yani bugüne kadar baharlar, son baharlar olmadı sadece televizyonun sezonu vardı. Oysa artık ben kendi zamanımın efendisi olarak yaşamak istiyorum. Yerim dolana kadar da koltuktaki yayın nöbetime gerekirse devam edeceğimi, bu anlamda kimseyi zor durumda bırakmayacağımı da özellikle belirtiyorum… Ki bir çok değerli spikeri bünyesinde barındıran kurumumuz için benim yokluğumun sıkıntı olmayacağının bilincindeyim. Yani yeri kolayca dolabilecek bir ölümlü olduğumun farkındayım. Evet bu benim yeniyıl kararımdı… En çok izlenen haber kanalının koltuğunu bırakmak… Sahi sizinki ne? Haydi siz de ertelemeyin ve kalbinizin sesini dinleyin… Hayatın basılmadık yeni kumsallarında görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın…”

jülide ateş ile ilgili görsel sonucu

JÜLİDE ATEŞ KİMDİR?

Jülide Ateş, subay bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci kızları olarak 1971’de Elâzığ’da doğdu.

Gençliği İzmir‘de askeri lojmanlarda geçti. Liseyi İzmir'de okudu. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Çocukluğu paten üzerinde geçen Jülide Ateş, gençliğinde lisanslı yelken ve basketbol sporları ile ilgilendi.

1990 yılında Türkiye güzeli seçildi. 1990 yılında Miss Universe ve Miss World güzellik yarışmalarında dokuzuncu oldu.

İlk televizyon deneyimine 1992’de Star Haber’i sunmaya başladı. 1996’da Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu.

jülide ateş ile ilgili görsel sonucu

KARİYERİ

1990’de yapılan yarışmada “Türkiye Güzeli” seçildi. 1991 yılında Miss Universe ve Miss World güzellik yarışmalarında dokuzuncu oldu. İlk televizyon deneyimine 1992’de Star Haber’i sunmaya başladı.

Jülide Ateş, 1 Eylül 1994’te Reha Muhtar’ın ekibi olarak Kanal D’ye geçti. 4 Aralık 1994 yılında Reha Muhtar’ın ayrılması, 5 Aralık 1994 yılında Emin Çölaşan’ın ekibi olmuştur.

12 Şubat 1995’te Emin Çölaşan’ın ayrılması, 13 Şubat 1995 yılında Kanal D’de yalnız sunmuştur. 5 Eylül 1995’te Kanal D’den ayrıldı.

1996 yılında TGRT’ye geçti ve 2006’da TGRT’nin satılması sebebiyle bu kanaldan ayrılmıştır. 2000’de Türk Dil Kurumu tarafından “Onur Ödülü” aldı. 2007 yılında Kanal 1’e geçip bu kanaldan ayrıldı.

9 Şubat 2009 tarihinde TRT 2’e geçti. 2011 yılında CNN Türk’e geçip bu kanaldan ayrıldı. 2012 yılında Star TV’de Celal Pir ile sabahları Bugün isimli haber programını sunmuştur. Star TV’nin kardeşi: NTV’ye transfer olmuştur.

jülide ateş ile ilgili görsel sonucu

ÖZEL HAYATI

Jülide Ateş, İlk evliliğini 1995 yılında iş adamı Cemal Özgörkey ile yaptı. Sadece 6 ay sürdü. Daha sonra Sabah gazetesinin Dış Haberler servisinde çalışan gazeteci Emre İskeçeli ile 11 Temmuz 2001’de Washington’da evlendi. Çiftin bir tane de çocukları vardır.

jülide ateş ile ilgili görsel sonucu

ÇALIŞTIĞI TV KANALLARI

1992-1994: Star TV

1992-1994: Teleon TV (ortak yayın)

1994-1995: Kanal D

1996-2006: TGRT

2007: Kanal 1

2009-2010: TRT 2

2011: CNN Türk

2012: Star TV

2012-2014: NTV

2014-2015: Habertürk

2015-2018: Show TV

Görsel sonucu

YORUMLAR 5
 • Melisa 6 ay önce Şikayet Et
  Keşke gitmeseymiş
  Cevapla
 • süper izleyici 7 ay önce Şikayet Et
  Yaa keşke gitmesydi...
  Cevapla
 • erkan 9 ay önce Şikayet Et
  hep iş adamlarıyla evli oluyorlar.ilğinç bi detay.
  Cevapla
 • RTE 11 ay önce Şikayet Et
  jülide ablam gitmeseydin keşke :(
  Cevapla
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  Defne Samyeli gibi şarkıcı olabilir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trabzonspor'da Onur ve Burak depremi!
Fransa'daki olaylar Türkiye'ye sıçrar mı?