Ünlü oyuncu Robert Pattinson müslüman mı oldu? Robert Pattinson kimdir?

Hollywood yıldızı Robert Pattinson'un müslüman olduğu iddia ediliyor. New York Times'a verdiği bir ropörtajda sızdırılan açıklamalara göre Pattinson müslümanlığı incelediğini ve hakikati bulduğunu ifade etti. Peki, Alacakaranlık film serisi ile tanınan Robert Pattinson kimdir, kaç yaşındadır? İşte, Pattinson'un o açıklaması...

Ünlü oyuncu Robert Pattinson müslüman mı oldu? Robert Pattinson kimdir?
Ünlü oyuncu Robert Pattinson müslüman mı oldu? Robert Pattinson kimdir?
GİRİŞ 06.02.2018 09:26 GÜNCELLEME 06.02.2018 09:26
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Ünlü oyuncu Robert Pattinson'ın New York Times'a verdiği bir röportajdan bir bölümü medyaya sızdırıldı. Pattinson'un İslam'a ısındığını ifade ettiği açıklamasında Los Angeles'ta bir camiye girdiği zaman hayatının değiştiğini ve Kur'an-ı Kerim ile tanıştığını söyledi. Çevresi tarafından beklemesi ve düşünmesi konusunda telkin edilen ünlü oyuncu, bu konuda konuşması hususunda ise menajeri tarafından uyarıldığını ifade etti. Peki, Robert Pattinson müslüman mı oldu? Harry Potter ve sonrasında Alacakaranlık (Twilight) film serileri ile tanınan genç oyuncu Robert Pattinson kimdir? İşte, Hollywood yıldızı Robert Pattinson'dan gelen şaşırtan açıklama...

 

 

ROBERT PATTİNSON MÜSLÜMAN MI OLDU?

Posta'nın haberine göre ünlü yıldızın röportajında yer alan ancak yayınlanmayan açıklamaları;

"2010'da Los Angeles'ta gezerken gördüğüm bir camiye girince hayatım değişti. Çok pozitif ve meraklıydım. İslam hakkında araştırmayı ve daha çok şeyler öğrenmek istemiştim. Oradan çıkınca hemen İngilizce bir Kur'an-ı Kerim alıp okudum. Okumaya başlar başlamaz farkettim ki... Vaov! İşte bu hakikat. Ancak iş yoğunluğum nedeniyle İslamiyet'le ilgili incelemelerim yarım kaldı.

Bir sene sonra evimi değiştirirken kütüphanemde İslam dini hakkında kitaplar buldum ve hemen okudum. Müslümanlar'ın hoşgörü anlayışı, benim için tam anlamıyla bir aydınlanma oldu. Bu konuyla ilgili daha fazla konuşmam ise menajerim tarafından yasaklandı.

Ben İslam'a olan ilgimi saklamak istemedim ama yöneticim biraz daha beklememi ve bunu iyice düşünmemi söylemişti. Ben de bunu yaptım ve bir pazar günü gerçekten Müslüman olmaya karar verdim. Tek istediğim arkadaşlarım ve ailemden destek almak." 

ROBERT PATTİNSON KİMDİR? 

3 Mayıs 1986 tarihinde, Londra, İngiltere'de dünyaya gelen Pattinson, Tower House ve de Harrodian okullarında eğitim gördü; ilk tiyatro eğitimini ise burada okurken, Barnes Theatre Company'ye katılarak aldı.

2004 yılında, 20 yaşındayken modellik yapmaya başlayan Pattinson, Hackett'in 2007 sonbahar koleksiyonunda modellik yapmaya kadar uzanan başarılı bir grafik çizmesine rağmen bu mesleği 2008 yılında bıraktı. 

Pattinson, ilk oyunculuk deneyimini, 2004 yılında Ring of the Nibelungs'daki yardımcı oyuncu rolü ile yaşadı. Eski bir efsanenin uyarlaması olan bu filmin ardından, Vanity Fiar'de ufak bir rolde yer aldı; fakat koleksiyoner versiyonu dvd'lerin dışında sinema versiyonunda görülmedi. 2005 yılında, The Woman Before adlı tiyatro oyununun kadrosuna girmeyi başarsa da birkaç oyundan sonra kovuldu.

Asıl çıkışını, 2003 yılında Harry Potter ve Ateş Kadehi adlı filmde, Cedric Diggory rolü ile yapan başarılı oyuncu, 2005 yılının "Geleceğin İngiliz Yıldızı" ödülünü kazandı. Bu filmdeki başarılı rolü, Twilight serisindeki Edward Cullen karakterini canlandırmasını sağladı.

Stephenie Meyer tarafından yazılan ve üç kitaptan oluşan Twilight serisinin, aynı adı taşıyan filmlerinde rol olan Cullen, 21 Kasım 2008 tarihinde vizyona giren serinin ilk filmi Twilight (Alacakaranlık) sayesinde, kısa sürede popüler gençlik ikonlarından berisi haline geldi. Serinin devam filmleri olan New Moon (Yeni Ay) ve Eclipse (Tutulma)'da da rol alan başarılı oyuncu, serinin bu üç filminde, çoğu MTV ve Teen Choice olmak üzere 17 ödül kazandı. Serinin iki parça halinde 2011 ve 2012'de yayınlanacak olan son kısmı The Twilight Saga; Breaking Dawn'ın çekimleri 2010 yılının sonlarına doğru iki film olacak şekilde Twilight Saga:Breaking Dawn Part 1 ve The Twilight Saga:Breaking Dawn Part 2 diye çekildi.

Twilight'ın ardından Little Ashes adlı filmde Salvador Dalí'nin gençliğini canlandırdı ve de The Summer House adlı bir kısa filme imza attı. 22 Şubat 2009 tarihindeki 81. Akademi Ödülleri'nde sunuculuk da yapan Pattinson'in adına, Rovelver Yapım tarafından Robsessed adlı bir belgesel hazırlandı. Gitar ve piyano çalan, beste yapan Pattinson, Twilight'ın soundtrack'inde bulunan Never Think ve de Let Me Sign adlı şarkıları da seslendirdi. 

ROBERT PATTİNSON'UN FİLMLERİ:

2004 - Vanity Fair

2004 - Ring of the Nibelungs

2005 - Harry Potter and the Goblet of Fire

2006 - Haunted Airman, TheThe Haunted Airman

2007 - Bad Mother's Handbook,

2007 - Harry Potter and the Order of the Phoenix

2008 - How to Be

2008 - Twilight

2009 - Little Ashes

2009 - Twilight Saga: New Moon

2010 - Remember Me

2010 - Twilight Saga: Eclipse

2011 - Bel Ami

2011 - Water for Elephants

2011 - The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2012 - The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012 - Unbound Captives

2012 – Cosmopolis

2013 - The Rover

2013 - Mission: Blacklist

2013 - Queen of the Desert

YORUMLAR 10
 • Sercan 1 ay önce Şikayet Et
  Acaba müslüman olmuş mu yoksa hala düşünüyor mu ?
  Cevapla
 • Glzenll kız 2 ay önce Şikayet Et
  Habere sevindim ve biz Müslümanların arasına yeni bir Müslüman katılmasına tabi onun hakkında hayırlısı olur inşallah ve inşallah bir gün onu karşımda görürüm :)
  Cevapla
 • Gizemli kız 5 ay önce Şikayet Et
  Robert Pattinson çok yakışıklı biri ben onun 1 numaralı hayranıyım onu 1 kere de olsa canlı olarak karşımda görmek isterdim her neyse umarım müslüman olduysan ve Kuran-I kerim okuyasan umarım Kuran-I kerimi sevmişsindir ve benim tüm dualarım senle .
  Cevapla
 • Gizemli kız 5 ay önce Şikayet Et
  Robert Pattinson umarım hayatın boyunca başına kötü birey gelmez umarım hayatın boyunca huzurlu mutlu ve işlerinde başarılı olursun Allah inşallah dualarımı kabul eder amin allahım sen dualarımı kabul et yarabbim amin amin ha bu arada müslüman olduysan eyer gerçekten seni tebrik ederim .
  Cevapla
 • Gizemli kız 5 ay önce Şikayet Et
  Robert Pattsinson çok iyi bi oyuncu ben onun çok büyük bi hayranıyım eyer müslüman olduysa Allah onun her zaman yanında olsun başına hiç bi zaman kötü bi şey gelmesin hayatı boyunca hep mutlu olsun hiç üzülmesin amin bu duam inşallah gerçek olur .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sırtlanın inanılmaz kaçış taktiği
Erdoğan duyurdu: Yeni bir hamlenin arefesindeyiz...