Son dakika Kadir İnanır'ın sağlık durumu! Tedavisi ne kadar sürecek?

Yeşilçam'ın unutulmaz efsanelerinden Kadir İnanır, beyinde pıhtı atması sonucunda apar topar hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan usta oyuncu Kadir İnanır'ın geçirdiği operasyon sonrasında hastane başhekimi ve hastane yetkilileri sağlık durumuna ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Peki, şu an yoğun bakım ünitesinde tutulan Kadir İnanır'ın tedavisi ne kadar sürecek?

Son dakika Kadir İnanır'ın sağlık durumu! Tedavisi ne kadar sürecek?
Son dakika Kadir İnanır'ın sağlık durumu! Tedavisi ne kadar sürecek?
GİRİŞ 12.02.2018 14:50 GÜNCELLEME 12.02.2018 15:02

Ünlü sanatçı Kadir İnanır'ın hastaneye acil bir şekilde kaldırılmasıyla birlikte sevenlerini korkuttu. Kadir İnanır'ın hastaneye apar topar kaldırılma nedeni olarak beyinde pıhtı atması/beyinde damar tıkanıklığı olarak tespit edildi. Bununla birlikte Yeşilçam'ın unutulmaz efsanelerinden Kadir İnanır'ın hastaneye kaldırılması sonrasında kısa süre içerisinde operasyona alındığı bilgisine ulaşıldı. Öte yandan hastane başhekimi Prof. Dr. Reha Baran ve sanatçının doktoru Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında son dakika açıklaması gerçekleştirdi. Peki, yoğun bakım altında tutulan Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Hastane yönetiminin açıklamaları doğrultusunda Kadir İnanır tedavisi ne kadar sürecek? İşte, pek çok hafızalara kazınan filmde rol alan Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili sevenlerini yakından ilgilendirecek önemli açıklamalar...

Fulya Acıbadem Hastanesi Başhekimi Fulya Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Reha Baran, operasyonu gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın ve Nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Naci Koçer Kadir İnanır’ın sağlık durumu hakkında basına ve kamuoyunu bilgilendirici açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar sonrasında Kadir İnanır'ın sağlık durumunun şu anda iyi olduğunun ve hayati riski bulunmadığı belirtildi. Diğer yandan tedbir amaçlı bir süre daha hastanede tedavi altında olacağının duyurusu yapıldı. Kadir İnanır'ın beyinde pıhtı atması/beyinde damar tıkanıklığı nedeniyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığının açıklaması gerçekleştirildi.

KADİR İNANIR’IN TEDAVİSİ NE KADAR SÜRECEK?

Operasyon sonrası asimetri bozukluğu giden ve konuşma problemi ortadan kalkan İnanır'ın tedavisinin beklenen şekilde devam etmesi durumda 3-4 gün daha devam edeceği ve Yeşilçam'ın yaşayan efsanesinin 1 hafta 10 güne kadar taburcu olabileceği açıklandı.

KADİR İNANIR'IN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ DÜZELTME YAPILDI!

Pazar gece saatlerinde hastaneye kaldırıldığını söylenen İnanır'ın durumuyla ilgili de bir düzeltme yapıldı. Buna göre İnanır, ilk sağlık problemi belirtilerini pazar sabah saatlerinde yaşadı. Eve çağrılan doktorlar tarafından ikna edilen Kadir İnanır, pazar öğlen saatlerinde hastaneye kaldırıldı.

Yüzünde asimetri olan ve konuşma zorluğu çeken Kadir İnanır 14.00'te operasyona alındı. Açık ameliyat uygulanmayan ve anjiyoya benzer bir yöntemle operasyona alınan İnanır'ın hayati tehlikesi olmadığı belirtilldi.

YOĞUN BAKIMDA TAKİP ALTINDA, HAYATİ RİSKİ YOK!

Başhekim Prof. Dr. Reha Baran, "Sayın Kadir İnanır 24 saati birkaç aşan saat aşan şekilde hastanemizde. Kendisi şu anda yoğun bakımımızda takip ediyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim. Genel durumu gayet iyi. Hayati riski şu an için yok. Takiplerimiz devam ediyor" dedi.  Baran, "MR'ı çektiğimizde de beynin orta damarının üst kısmında bir damarın tıkandığını ona ait beyin alanının  iyi kanlanmadığını tespit edince, beynin damarlarını görmek üzere anjiyo grafiği yaptık. Tesadüfen bulunan radyolog arkadaşımız -bu konuda uzman bir arkadaşımızdı- beraberinde nörolog ekibi topladık. Belli bir sürenin sonunda da damarın açılma gerekliliği kararını verip görüntüleri internet ortamında Prof. Dr. Naci Koçer'e gönderdik.

Onla yaptığımız telefon konuşmalarında Naci bey de bizim koyduğumuz karara katıldı ve hızla ekibi topladı. Saat 12.00 civarında konuştuk. Saat 01. 00 civarında Naci bey hastanemize katıldı. 02.00 civarında da hastamızın tıkanmış damarındaki pıhtının çıkartılması işlemi tamamlandı. Burada zamanlamanın tabi ki çok önemi var. İşlem öncesinde yüzünde bir miktar asimetri vardı. O da işlem sonrası kayboldu. Yoğun bakımda. Garanti olsun diye yakın gözlemde" diye konuştu.

KADİR İNANIR’IN SAĞLIK DURUMU STABİL VE İYİ…

Anjiyo işlemini gerçekleştiren Prof. Dr. Naci Koçer de Kadir İnanır'ın durumunun iyi olduğunu ifade etti. Koçer, "Sabah bazı haberler duydum. Açık bir cerrahi olmadı. Bu netleşsin diye söylüyorum. Açık bir ameliyat olmadı. Olan şey beyin damarlarına atılmış olan bir emboli. Ve bu emboliyi 4-6 saat dilimi dediğimiz çok kritik bir dönem içerisinde Yunus Bey'in şahsi gayretler ile  hastanın buraya gelmesi ve MR'ının hızlı bir şekilde çekilip ve bize hızlı bir şekilde haber verilmesiyle mümkün oldu. Aslında yapılan işlem standart bir işlemdir. Özel bir işlem değildir. Dünya'da uygulanan, bizde yeni yeni oturmaya başlayan benim yıllardır yaptığım işlemdir.

İşlemde beyin damarına giden pıhtı çıkartılmıştır. Bu çıkartılma işleminde herhangi bir problem olmadığı gibi dün ve bugün çekilen MR incelemesinde de hastamızın beyin dokusu oldukça iyi konumdadır. Kritik günlerimiz önümüzdeki günler. Tekrar pıhtı atmaması için kontrol altında tutuyoruz. Yoğun bakım lafı herkes için hoş bir laf değildir. Ama yoğun bakımda tutma k istememiz hastamızın kontrol altında bulundurulmasıdır. Bundan  sonraki detayı size söylemem hasta hakları açısından doğru değildir" dedi.

45 DAKİKA KADAR İKNA ETMEKLE UĞRAŞTIK...

İnanır'ı hastaneye ilk getiren ve teşhisini ilk koyan doktoru ve arkadaşı Prof. Yunus Aydın ise yaptığı açıklamada pazar sabahı saat 10.00 sıralarında Jülide Kural'dan bir telefon aldığını, İnanır'ın konuşmasının bozulduğunu ve yere düştüğünü öğrendiğini belirtti. Hemen ambulans çağırılmasını istediğini belirten Aydın, "Ama onu kabul etmedi. Etmeyince mecburen eve gittim. 45 dakika kadar ikna etmekle uğraştık. Beynin geçici olarak kansız kalması durumu geçirdiğini bunun altında bir damar tıkanması problemi olursa bunun için zamanın önemli olduğunu dilimin döndüğünce kısmen de korkutarak anlatmaya çalıştım. Ve sonunda ikna ettik. Kalktık geldik" ifadelerini kullandı.

KADİR

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Marmara ve Ege sallandı
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'dan Kılıçdaroğlu'na zor soru