Mehmet Akif Alakurt kimdir? Olay sözler: Küçülüyorsunuz TC gençleri...

Adanalı dizisi ile adını duyuran ve 2015 yılında radikal bir kararla oyunculuğu bırakan Mehmet Akif Alakurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla gündeme geldi. Şehir hayatından uzakta bir inziva hayatını tercih eden Alakurt takipçileri ile fena kapıştı. Peki, ünlü oyuncu Mehmet Akif Alakurt kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır?

 • GİRİŞ14.02.2018 09:18
 • GÜNCELLEME14.02.2018 09:18
Mehmet Akif Alakurt kimdir? Olay sözler: Küçülüyorsunuz TC gençleri...

Bir zamanların aranan erkek başrollerinden biri olan Mehmet Akif Alakurt, oyunculuğu ve şöhret hayatını geride bırakarak sakin bir yaşamı tercih etmişti. Son halinin paylaşılması ile dikkatleri tekrar üzerinde çeken Alakurt, beklenmedik şekilde yine gündem oldu. Daha evvel rol aldığı Adanalı dizisindeki Maraz Ali karakteri ile anılan Alakurt, bu duruma çok bozuldu. Kurtlar Vadisi gençliği diye adlandırlığı genç takipçileri ile tartışmaya girdi. Peki, Adanalı, Sıla, Fatih ve Emanet adlı diziler ile tanınan ünlü oyuncu ve model Mehmet Akif Alakurt kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

 

"KÜÇÜLÜYORSUNUZ TC. GENÇLERİ"

Adanalı dizisindeki rolünü pişmanlık duyduğu tek rol olarak ifade eden Mehmet Akif Alakurt, kendisine Maraz Ali diye seslenen takipçilerine hitaben profiline, “Bunlar daha uyanamadı. Maraş Ali’nin kendi içlerindeki zibidi olduğuna uyanamadıkları gibi bir de kendileriyle eğleniyorlar. Küçülüyorsunuz TC gençleri” yazdı. Bu söyleme fena halde bozulan takipçiler ile eski oyuncu hakkında büyük bir laf dalaşı meydana geldi.

Adanalı dizisinin uzun yıllar geçmesine rağmen sıkı fanı olanlar tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. Takipçiler tarafından aldığı tepkilere daha fazla dayanamayan Alakurt, sosyal medya hesabından bu yazışmaları sildi ve paylaşımlarını yoruma kapattı.

MEHMET AKİF ALAKURT KİMDİR?

23 Temmuz 1979 yılında Ordu'da dünyaya gelen Mehmet Akif Alakurt, İlk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladıktan sonra model olmaya karar verir. Neşe Erberk'in ajansında modelliğe başlayan Alakurt, 1998 yılında "Gelecek Vaat Eden" ve "Türkiye Prensi" seçilir. Daha sonra 2001 yılı Best Model of Turkey yarışması 1.si ve dünya 2.si olur. Bu başarılar sayesinde birçok dizi yönetmenlerinden teklifler almış ve oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2003 yılında Kırık Ayna filminde Ali Kirman Koçoğlu rolünü canlandırmıştır.

Modelliğin yanı sıra oyunculuk kariyerinde de hızla yükselen Alakurt Hacı adlı dizi ile sektöre adım atar. Daha sonra 2006 yılında Cansu Dere ile başrolü paylaştığı Sıla dizisinde rol alır. Televizyon dünyasında adeta üzerine yapışan rol olacak Maraz Ali'yi 2008- 2010 yılları arasında canlandırır. Dizide Oktay Kaynarca ile başrolü paylaşır.

Sonraki yıllarda Fatih, Emanet vb. dizilerde rol alan ünlü oyuncu 2015 yılında oyunculuğu tamamen bıraktığını açıklamıştır. Oyunculuğu bırakıp sektörden elini eteğini çeken Alakurt'un Brezilya'dan bir çiftlik alıp oraya yerleştiği söyleniyor. Kendisine yeni hayatı ile ilgili sorulan sorulara, 'İş sormayın bana... Ne soracaksanız sorun. Gelin oturun ama iş, proje, dizi, film yok. Benden uzak... Oyunculuk mesleğini bıraktım. Oynadığım karakterler de meslekle beraber ekranda kaldı benim için...' diyerek cevap vermiştir.

ROL ALDIĞI YAPIMLAR:

2003- Kırık Ayna (Ali Kirman Koçoğlu)   

2004- Metro Palas (Ural)    

2005- Zeytin Dalı (Kenan)    

2006- Hacı (Ahmet Gesili)    

2006- Sıla (Boran Ağa)    

2008- Adanalı (Maraz Ali)

2011- Reis (Murat)

2013- Fatih (Fatih Sultan Mehmed)

2014- Emanet (Fırat)

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar7

 • fatih 1 hafta önce Şikayet Et
  kafayı yemiş galiba
  Cevapla
 • kürt... 1 hafta önce Şikayet Et
  simdi bu gündemmi vatanimda kürpe civanlar topraga düşerken bu zibidileri bize niye anlatirsiniz...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • mısafır 1 hafta önce Şikayet Et
  ya memleketın meselesı kalmadımı o da bır vatan haınıdır sız yazdıkca bunlarda kendılerını bısey zannedıyorlar 4 tane dızıde oynamıs ne yapalım ınsanların kımyasıyla oynamayın benım gozumde sıradan bır adam
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hanlar 1 hafta önce Şikayet Et
  adamyerine koymayagerek yok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • AYŞE 1 hafta önce Şikayet Et
  takipçilerini de kendisini de kaale almayın, bize ne
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Musa Köse 1 hafta önce Şikayet Et
  Aynen öyle
 • HakanDE 1 hafta önce Şikayet Et
  aynen öyle bize ne, heryer dizi sacmaligiyla dolmus yazik
  Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat