Orhan Gencebay: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a asla kimseyi şikayet etmedim!

Orhan Gencebay ile Arif Sağ arasında yaşanan küçük çaplı tartışmanın sonrasında, Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'ne (MESAM) kayyum atanması gündemde eleştiri konusu haline geldi. Kendisi hakkında, ''Bu iş Orhan Gencebay'ın işi'' şeklinde suçlamalar gelmesinin ardından Orhan Gencebay eleştirilere yanıt niteliğinde önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

Orhan Gencebay: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a asla kimseyi şikayet etmedim!
Orhan Gencebay: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a asla kimseyi şikayet etmedim!
GİRİŞ 12.03.2018 11:10 GÜNCELLEME 12.03.2018 11:11

Arabesk müziğinin usta sanatçısı Orhan Gencebay ile Türk Halk Müziği'nin güçlü ismi Arif Sağ ile arasında polemik meydana gelmesinin ardından  Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'ne (MESAM) kayyum ataması gerçekleştirildi. Tüm bu olaylar sonrasında MESAM'a kayyum atamasının nedeni olarak Orhan Gencebay'ın parmağı olduğuna yönelik eleştiriler de gelmeye başladı. Orhan Gencebay, kendisinin işi olduğu öne sürülen tüm bu eleştirilerin sonrasında Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy'a önemli açıklamalar gerçekleştirerek kendisi hakkında yapılan eleştirilere son noktayı koydu. Orhan Gencebay, ''Kayyumu ben değil devlet atadı. Bakanlığımız geçici bir yönetim atamayı uygun görmüş. Devlet böyle bir karar verdiyse devlete karşı gelmek olur mu?'' şeklinde ifadelere yer vererek konuyla alakalı aslında hiçbir ilgisinin olmadığının altını özellikle çizdi. Öte yandan Orhan Gencebay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kimseye asla şikayet etmediğini de vurgulayarak, ''Tayyip Bey’i 40 yıldır tanırım. Tanıdığım dostlarımın davetlerine gitmeyecek miyim? Asla Erdoğan’a kimseyi şikayet etmedim, yuh diyorum. Erdoğan’ın işi gücü yok MESAM’la mı uğraşacak.'' sözlerini kaydetti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A KİMSEYİ ASLA ŞİKAYET ETMEDİM!

- Tayyip Bey’i 40 yıldır tanırım. Tanıdığım dostlarımın davetlerine gitmeyecek miyim? Asla Erdoğan’a kimseyi şikayet etmedim, yuh diyorum. Erdoğan’ın işi gücü yok MESAM’la mı uğraşacak.

-Yavuz Bingöl halkın çok sevdiği değerli bir sanatçıdır. MESAM’a gelmesinde nasıl bir sakınca var? Yavuz düşüncelerini açıkladığı için neden linç ediliyor anlamak da güçlük çekiyorum. Hani düşünce özgürlüğü?

MESAM’I ALEVİLER ELE GEEÇİRDİ DEMEDİM, SÖYLEYENLERE YAZIKLAR OLSUN…

 "MESAM'ı Aleviler ele geçirdi" demedim, söyleyenlere yazıklar olsun. Öyle bir şey demedim, demem de mümkün değil. Alevilik, gerçek Alevilik Türklüğün özünde vardır. Bizim ülkemizde din, dil, ırk farklılığı vardır, ayrılığı kesinlikle yoktur. Ben gerçek Alevilere çok saygılıyım, onları çok seviyorum.

ALEVİLERİ DE ALEVİLİĞİ DE ÇOK SEVİYORUM…

Çeşitli duyumlar alıyoruz. Alevi felsefesine uymayan insanlarımızın çoğu Alevi olduğunu söylüyor. Ama belki de onlar Allah’a da inanmıyor. Ben onlara Alevi diyemem ki. Gerçek Alevilikte aynı Allah, aynı Peygamber, aynı Kuran ve ilkeler vardır. İslam bir tanedir. Ayrıca ben de bu felsefeden geliyorum, Alevileri de Aleviliği de çok seviyorum. Ben halkın sanatçısı olarak nasıl olur da Türk, Kürt, Ermeni, Alevi-Sunni vs. diye ayrım yapabilirim ki? Haklı olduğum için böyle şeylerle vurmak yıpratmak istiyorlar. Ama bu iftiralar “Orhan Baba” üzerine yapışmaz da yakışmaz da.

ARİF’İ HALA ÇOK SEVİYORUM!

Arif’i hala çok seviyorum. Zaten büyük bir rahatsızlık geçirdi. Kesinlikle son derece üzgünüm. Benim tek derim, sanat yaşasın.

SANATÇILARIMIZIN ÇOĞU AÇ, BENİM TUZUM KURU

-Sanatçılarımızın çoğu aç. Benim tuzum kuru. Ama tuzu kuru olmayan arkadaşlarımız ne yapacak? Birkaç tuzu kuru rahat etsin diye aç sefil arkadaşlarımızın hakkını korumayacak mıyım?

AKİLLİKTEN PİŞMAN DEĞİLİM

-Akillikten pişman değilim. En büyük akil Atatürk’tür. Ülke için yaptım bunu, kimse için değil; vatan için.

BEN TÜRK MÜZİĞİNİN BİR DEVAMIYIM

-Entelektüel kişi “Bu ülkeye en büyük zararı arabesk verdi” demez. Cüneyt Arkın, Arif Sağ bunu diyor. Arabesk diye müzikal bir tanım yoktur. Ben arabeskçi değilim; ben Türk müziğinin bir devamıyım.

KİMSE ESKİ DÖNEMLERE BAKMIYOR…

-“Baskı var, özgürlükte sıkıntı var” diyorlar, kimse eski dönemlere bakmıyor. Şarkılarımız ve biz inanılmaz saçmalıklarla yasaklanıyorduk. Şu zamanın 30 misli yasak vardı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Rus gazetesinden çarpıcı İsrail iması!
Oda TV'den zemzem skandalı! Bu kadar da olmaz