Rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Rüyada hamile olduğunu görmek...

Rüyada hamilelik görmek hem olumlu hem de olumsuz manada yorumlanmıştır. Genel tabire göre rüyada hamile olduğunu ve sonrasında doğum yaptığını gören kimse sıkıntılı bir sürecin sonunda refaha erer. Diğer yandan bir yerden haber almak anlamına da gelen rüyada hamile olduğunu görmek ne anlama gelir? İşte, rüyanın tabiri...

Rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Rüyada hamile olduğunu görmek...
Rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Rüyada hamile olduğunu görmek...
GİRİŞ 09.07.2018 16:44 GÜNCELLEME 24.07.2019 13:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Rüyada hamile bir kadın görmek rüya sahibinin yakında bir evlat sahibi olacağına yorulurken, diğer bir tabire göre rüya sahibi beklenmedik bir yerden sevindirici bir haber alacaktır. Sıkıntıya işaret ettiği de söylenmesine rağmen allame meclisi bu rüya için, rüya sahibinin talihine ve şansına işaret eder. Dünya malını sembolize eden bu rüya genel manada hem erkek hem kadın için hayırlıdır, yeni bir oluşumun habercisidir. Peki, farklı durumlara göre farklılık arz eden rüyada hamilelik görmek nasıl tabir edilir? İşte, rüyada hamile olduğunu görmenin anlamı...

Rüyada hamile olduğunu görmek; rüyasında hamile olduğunu gören ve gerçekte de hamile olan kişi rahat bir gebelik geçirecektir. Öte taraftan rüyasında hamile olan kişi aile hayatında bazı sıkıntılarla karşılaşacaktır. Rüyayı bekar bir kimse görüyorsa başarıya, evli bir kimse görüyorsa bu güzel bir haber demektir. Eşinin hamile olduğunu gören erkeğin gelirinde artış olur.

İbn-i Sirin bu rüyayı gören kadın olsun erkek olsun maddi kazanca ve yükselişe delalet eder demiştir.

Kirmani ise, bu rüyayı dünya malına yormaktadır. Rüyada hamile olduğunu gören kişinin geliri artacak ve mal sahibi olacaktır.

Ebu Said El-Vaiz kadınların kendisini hamile olarak görmesi hakkında Kirmani ile aynı fikirde ancak erkek için farklı bir yorumda bulunmuştur. Bu rüyanın erkeğe sıkıntı getireceğini belirtmiştir.

Bekar kişinin rüyasında hamile olduğunu görmesi; Dul kadın ve genç kızların rüyada hamile olduklarını görmeleri, evlenmelerine işaret eder.

Bir erkeğin hamile olduğunu görmesi; halktan gizlediği ve şiddetlenip ortaya çıkmasından korkulan ağır bir üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Âlim ve fazıl bir zatın rüyada hamile olduğunu görmesi, ilminin artacağına; sanatkâr adamın hamile olduğunu görmesi, hiçbir insanın başaramayacağı bir şeyi yapmasına delâlet eder.

Rüyada erkek çocuğuna hamile olmak; hamile kimsenin doğacak çocuğunun kız olacağına işarettir. 

Kendi çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz; erkek çocukları için aile reisinin elde edeceği gelirin artacağına, kız çocuğu için ise evin hanımının gelirinin artacağına işaret eder. Kısaca çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz hayırlıdır. Bu rüya dünya nimetlerinin hanenize bol bol geleceğini ifade eder.

YORUMLAR 1
  • Ayşe 6 ay önce Şikayet Et
    Rüyamda arkadaşının 5 aylık bir bebeyi vardı ve sonra ben kendi hamileydim rüyamda arkadaşıma söyledim oda bana bende hamile kalmak istiyorum dedi bende kız senin bebeğin 5 aylık nasıl gene hamile kalacan dedim oda olmuyor olsaydı ne güzel bu rüya neye işarettir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan binlerce kişiye müjde! Zam geliyor
Neden kaçtığını açıkladı: Çünkü evde...