Ameliyat olan Hakkı Bulut'un sağlık durumu nasıl? Hakkı Bulut kimdir?

Usta sanatçı Hakkı Bulut ağır bir kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Kalp damarlarının tıkanıklığı nedeniyle aniden tedavi altına alındığı söylenen Hakkı Bulut'un haberini felaket tellalı lakaplı şarkıcı Onur Kaya verdi. Peki, ünlü sanatçı Hakkı Bulut'un sağlık durumu nasıl? Hakkı Bulut kimdir?

Ameliyat olan Hakkı Bulut'un sağlık durumu nasıl? Hakkı Bulut kimdir?
Ameliyat olan Hakkı Bulut'un sağlık durumu nasıl? Hakkı Bulut kimdir?
GİRİŞ 09.08.2018 14:07 GÜNCELLEME 09.08.2018 14:07

Arabesk müziğin en tanınan isimlerinden biri olan sanatçı Hakkı Bulut ani bir kalp rahatsızlığı geçirerek hastaneye kaldırıldı. Sanat camiasında yaşanan acı haberleri ilk elden ulaştıran Onu Kaya, ünlü sanatçının rahatsızlığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Hakkı Bulut'un zor günler geçirdiğini belirten Kaya, "Sağlık problemleri nedeni ile hastaneye kaldırılan değerli sanatçımıza anjiyo yapıldı ancak, stent takılacak damarı kalmamış ve damarı kopacak vaziyetteymiş” dedi. Peki, İkimiz Bir Fidanız, Ben Buyum ve Son Mektup gibi hafızalara kazınan şarkıların yazarı Hakkı Bulut'un son sağlık durumu nasıl? İşte, ünlü sanatçı Hakkı Bulut hakkında tüm merak edilenler...

HAKKI BULUT'UN SAĞLIK DURUMU NASIL?

 

Arabesk müziğin usta isimlerinden Hakkı Bulut'un sağlık durumu hakkında bilgi veren felaket tellalı Onur Kaya, durumunun ağır olduğunu ifade etti. Bulut'un rahatsızlığını “Arabesk müziğinin taçsız kralı hastaneye kaldırıldı! O, 61 albüm ve 1000 bestenin sahibi. İkimiz Bir Fidanız, Ben Buyum, Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup, İtirazım Var gibi şarkıların yazarı Hakkı Bulut, zor günler geçiriyor. Sağlık problemleri nedeni ile hastaneye kaldırılan değerli sanatçımıza anjiyo yapıldı ancak, stent takılacak damarı kalmamış ve damarı kopacak vaziyetteymiş.” sözleri ile duyuran Onur Kaya, sevenlerinden dua istedi.

AMELİYAT SONRASI YOĞUN BAKIMA ALINDI

Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Hakkı Bulut, kapalı by-pass ameliyatı oldu. Ameliyat sonrasında yoğun bakıma alınan ünlü şarkıcının kızı Emek Bulut Gök "Her şey aniden oldu. Bir yorgunluk, sırt ağrısı hissettiğini söyledi. İş temposuna bağladık. Kontroller sonucu durumun sandığımız kadar basit olmadığını anladık" ifadelerinde bulundu. Ayrıca doktorların pozitif konuştuğunu belirten Gök, şah damarının tıkanık olmasına rağmen diğer üç damarın iyi durumda olduğunu söyledi. 

HAKKI BULUT KİMDİR?

Hakkı Bulut 3 Şubat 1945 tarihinde Tunceli ili, Mazgirt ilçesi, Aktarla köyünde dünyaya gelmiştir. 1 ve 2. sınıfı Malazgirt'te okuyan Hakkı Bulut'un 3. sınıfı Adana Ceyhan'da bitirmiştir. Daha sonra Adana Erkek Lisesi'ne ve ardından da Adana Öğretmen Okulu'na devam etmiştir. Öğretmen olarak bir süre görev yapan Bulut, bu yıllarda küçük yaşta ilgi duyduğu müzik ile ilgilenmeye başladı.

1967 yılında ilk plak çalışmasına imza atan Bulut, Leylam isimli ilk plağında Orhan Gencebay ve Arif Sağ kendisine bağlama çalarak eşlik ettiler. 1969 yılında Adana'da yapılan Altın Ses müsabakasında birincilik almasının ardından ikinci plak çalışmasını yaptı ve hemen akabinde yine güfte ve bestesi kendisine ait olan İkimiz bir fidanız isimli eserini (1969) okudu.

Daha sonra bu eserleri Tülay Özer, Kamuran Akkor ve İbrahim Tatlıses gibi usta sanatçılar seslendirdi. 250'ye yakın eseri birçok sanatçı tarafından okunmuştur.

Usta Sanatçı bu yıllarda arabesk müziğin temel taşlarını oluşturacak Ben Buyum, Falcı, Ben Köylüyüm, Dokunmayın Dünyama gibi eserlere imza attı. Birçok plak ve albim çalışması olan Bulut bu güne kadar pek çok ödüle de layık görülmüştür.

18 45'lik plak, 58 albüm çalışmasına imza attı. 900 eserinin beste ve güftesi kendisine ait olan sanatçı 6 Altın Plak, 1 Altın CD ve Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup isimli Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülünü almış olup çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca ödüle sahip olmuştur.

Arabesk müziğin TRT tarafından yasaklandığı 80'li yıllarda örnek bir şarkı ricası üzerinde Seven Kıskanır albümünden Seven Kıskanır isimli bestesinin aranjesini Esin Engin ile beraber gerçekleştirdi ve şarkıyı Bakanlığa sundu. Bu eserle ilk kez TRT'nin kapıları resmi olarak Hakkı Bulut'a açıldı. Bu şarkı TRT ekranlarında halka ve Atatürk Kültür Merkezi'nde basına sunuldu.

Müzik çalışmalarının yanında sinemaya da adım atmış olan Bulut, 12 sinema filminde yer almıştır. Bunun yanında yaşamı boyunca sayısız albüm çıkartmış olan usta sanatçı 2016 yılına kadar piyasaya 61 albüm çıkartmıştır. Albümlerinde yer alan şarkıların söz ve müziklerinin hemen hemen hepsi kendisine aittir. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Büyük Birlik Partisi'nden önemli yerel seçim kararı!
Balat'ta 3 katlı binanın çökme anı kamerada!