Ünlü sanatçıdan tepki: Cezalar artsın

Ünlü sanatçı Sunay Akın, hızla artan ve gerekli cezai yaptırım cezasını almayan sağlıkta şiddet olaylarına tepki gösterdi. Cezaların hasta sayısı kadar artırılmasını istedi.

GİRİŞ 11.12.2018 00:51 GÜNCELLEME 11.12.2018 00:51
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Son yıllarda yaptığı başarılı işlerle tüm kesimlerin sevgisinin kazanan ünlü sunucu ve şair Sunay Akın Gaziantepte düzenlenen “Hekimler Buluşuyor” etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu.

Şiddetin önemli bir suç olduğunu ancak hekimlere uygulanan şiddetin cezalandırılmasında hakimlere büyük iş düştüğünü ifade eden Sunay Akın, “Bir kimse bir hekime şiddet uyguladığında sadece hekime zarar vermiyor, onun tüm hastalarına zarar veriyor, şiddete maruz kalan onun tüm hastalarıdır. Verilecek ceza da hekimi tüm hasta sayısı kadar kat be kat artırılmalıdır” dedi.  

Hekime Şiddette Beni de Öldürüyorlar

Bir hekime şiddet uygulandığında, onun bilgisinden ve şifasından o ana hasta olan herkesin mağdur edildiğinin altını çizen Sunay Akın, “hekime şiddet de sadece hekimi değil, beni de öldürüyorlar” dedi. Hakimlere de seslenen Sunay Akın, “Sağlıkta Şiddette caydırıcı bir cezanın olabilmesi için cezanın muhakkak hekimin hasta sayısı kadar kat be kat artırılması gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF Başkanı Dr. Şenol Atakan da sanatçı Sunay Akın’a verdiği destekten dolayı teşekkür ederek “Maalesef sağlıkta şiddet vakaları her geçen gün artıyor. Burada hem sağlık çalışanları hem de sağlık hizmeti almak isteyen tüm vatandaşlarımız mağdur oluyor. Cezai yaptırım ise maalesef çok sınırlı.

Biz AHEF olarak caydırıcı nitelikte bir sağlıkta şiddet yasası için kanun teklifi de sunduk. Yetkililerin artık sesimizi duymasını istiyoruz.

2019 yılında Sayın Sunay Akın gibi çok değerli isimlerle sesimizi duyuracak yeni çalışmaları yapmak için de hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.

YORUMLAR 10
 • Mesut bey 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir insan ne zaman haksızlıga uğrarsa sesi gür cikar gorevini duzgun yapsalar neden saldiriya ugrasinlar.sadece doktorlar değil hele o sekteterler ve saglik calisanlari sanki her biri bashekim.doktorlar ve saglik calisanlari oranin hastane oldugun7ve gorevlerinin oraya gelen hastalara yardimci olmak oldugunu unutmasinlar
  Cevapla
 • YasinBaba 1 yıl önce Şikayet Et
  Memleketimizde hep yasalar suçlulardan yana büyüyüp hayatı tanıdıkça bazı şeyleri daha iyi anlıyorum
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Hastalari tersleyen, insan yerine koymayan, kibirden başı dönmüş doktor müsveddelerine ceza neden verilmiyor! Devlet hastanelerine gidin de görün tavırlarını...
  Cevapla
 • Zaza 1 yıl önce Şikayet Et
  Şidete uğrayan sağlık personeleri araştırılsın ne gibi eksiklikleri var açıklansın
  Cevapla
 • Xye 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlarin yaptigi esseklige ne ceza versin devlet hastanenin kapi pencere sayisi kadar olsunmu?!?!?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar, yerli solumun cihazının görüntülerini paylaştı
İsrail'de kritik gelişme! Netanyahu karantinaya alındı