Serdar Tuncer'den gençlere tavsiye

Televizyon programcısı, şair ve yazar Serdar Tuncer, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin öğrencileriyle “Şiirle Hasbihal” programında bir araya geldi.

Serdar Tuncer'den gençlere tavsiye
Serdar Tuncer'den gençlere tavsiye
GİRİŞ 07.02.2019 20:27 GÜNCELLEME 07.02.2019 20:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Serdar Tuncer Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile söyleşi yaptı. Serdar Tuncer'le hasbihal programına hayran kaldığını ifade eden Okul Müdürü Prof.Dr.Aşkın ASAN hanımefendi dinlerken öğrencilerin ne kadar şanslı olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Şair Serdar Tuncer öncelikle okul öğrencilerinin çok şanslı olduğunu ifade ederek söze başladı. Sonrasında bugünkü gençlerin kendilerini yetiştirmelerinin çok önemli olduğunu belirtti.Birçok şair, alim ve âriften bahseden Serdar Tuncer, ilim irfan sahibi üstadları sevmenin yanında onları tanımanın önemini vurguladı. Serdar Tuncer konuşmasına “Bir şeyin bilgisi kitaptan kendisi ona sahip olandan öğrenilir, Arif’in dizinin dibine çöküp irfan tohumları ekmeliyiz diyerek konuşmasını sürdürdü. Şair, sonrasında Fethi Gemuhluoğlu’nun oğluna 24 saatlik günde 25 saat okumalısın nasihatini öğrencilerle paylaşarak okumanın önemi üzerinde durdu.

Erdem Bayezid, Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlunun da içerisinde yer aldığı yedi güzel adamdan ve Necip Fazıl Kısakürek gibi birçok şair ve yazardan bahsetti ve bu üstadların okunmasını tavsiye etti. Şair ve yazarların yetişmesinde onları yetiştiren üstadlarının önemi üzerinde durdu. Serdar Tuncer öğrencilerin isteği üzerine Necip Fazıl Kısakürek’in Sonsuzluk Kervanı şiirini okudu, şiir üzerine hasbihal ederek programı sonlandırdı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
    Allah cc başarılar nasip eylesin. Ülkemizin insanlarına feraset versin. Biz birbirimizin kıymetini bilmiyoruz. Ama düşmanlarımız içimizdeki kararsızları kendi saflarına çekiyor. GÜN BİRLİK VE BERABERLİK KARDEŞLİK GÜNÜDÜR.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'deki Halk Bankası'nda yeni gelişme
Başkan Erdoğan'dan Kur'an-ı Kerim tilaveti