Kopya koyundan kurbanlık olur mu?

İlk Türk kopya koyunu Oyalı'yı klonladığımız şu günlerde, kopya koyundan kurbanlık koyun olur mu sorusu gündeme geldi. Zekariya Beyaz bu konuda ne diyor?

 • GİRİŞ24.11.2007 01:17
 • GÜNCELLEME24.11.2007 01:17
Kopya koyundan kurbanlık olur mu?

Türkiye'nin en ilginç fetvalarını veren Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'a göre olur.

Beyaz 'Bu yapılan yaratıcılık değildir. Bu nedenle dinen bir sakıncası yoktur. Kopya koyun kurbanlık olur. Bakarız, tipine şekline, görünümünde bir çirkinlik var mı? Yoksa kopya koyunu kesebiliriz de yiyebiliriz de.' dedi.

Yorumlar52

 • lokman aslan 10 yıl önce Şikayet Et
  kurban. Kopya (intihal) yayınla hoca olunuyorsa. Kopya koyundan da kurban olabilir. Ama laik bir ülkede resmi kayıtlara geçebilmesi ve derisini THY\'ye verebilmeniz için \'aslı gibidir\' noter tastiki lazım. Bu işi de Kenan Evren Beyin damadına yaptırmak lazım. Çünlü kurbanda noter işinden iyi anlar
  Cevapla
 • ali aydın 10 yıl önce Şikayet Et
  zmış bende yazayım asınla bu . habere yorum yzaılmaz tam adamını bulmusunuz tavuktan kurban olur derısınıde thk verın
  Cevapla
 • akif emrullah ferzan 10 yıl önce Şikayet Et
  copy copy. kopya ulemaya müşkül danışılır mı?
  Cevapla
 • Ahmet Cemil 10 yıl önce Şikayet Et
  . EDİTÖR’ÜN NOTU: Lütfen bakınız Haber7 yorumları için genel bir ikaz http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=177965 selamlar…
  Cevapla
 • Dilâra Çamlıbel 10 yıl önce Şikayet Et
  tartışılan şeye bak.... kopya koyunlar o kadar çoğaldı halkın arasına kadar indi yani:)din hakkında bütün şüphelerimizi sorularımızı cevapladınız, kafamızı pakladınız, bizi dinimize sımsıkı bağlattınız ancak bir de baktınız yaklaşan kurban bayramı vesilesiyle de böyle bir fetvaya ihtiyaç duydunuz ne de olsa ihtiyaç, bütün halk kara kara düşünüyor acaba kopya koyun kessem kurbanım makbul olur mu? Allah sizi bildiği gibi yapsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat