Sınavda başarı duası (etkili)! Başarı duaları kaç kere okunmalıdır?

Hemen herkes gerek iş yaşantısında gerekse eğitim hayatında hedefledikleri ve hayalini kurdukları başarıyı yakalayabilmek noktasında Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederler. Bu amaca ulaşabilmek için gerekli çalışmalarda bulunmanın yanı sıra Allah-u Teala'dan da canı gönülden istendiği takdirde yerine gelecek en etkili başarı duası nedir? Eğitim döneminde olan kişilerin sıklıkla sorguladığı sınavda başarı duaları kaç kere okunmalıdır?

Sınavda başarı duası (etkili)! Başarı duaları kaç kere okunmalıdır?
Sınavda başarı duası (etkili)! Başarı duaları kaç kere okunmalıdır?
GİRİŞ 14.06.2019 17:20 GÜNCELLEME 16.06.2019 14:15

Başarı Duası, işini/görevini hakkıyla yerine getirebilmek ve sarf edilen tüm gayret ve çabaları güzel bir şekilde sonuçlandırmak isteyen kişilerin yararlanabileceği en etkili bir yöntemdir. Emeklerinin karşılığını alabilmek arzusu içerisinde olan pek çok kişi bu gayesini gerçekleştirebilmek adına yüce Mevla'ya ellerini açarak tüm kalbi duygularıyla ve yalnızca ondan medet umarak hacetlerini dile getirmek istiyorlar. Peki, gerek iş yaşantısını sürdüren gerekse eğitim hayatına devam eden kişiler başta olmak üzere hayatının her döneminde faydalanabilecek en etkili başarı duası nedir? Stres ve kaygı gibi olumsuz faktörleri üzerinden atarak rahatlığa ve huzura ulaşmak isteyen, hedefledikleri noktaya Cenab-ı Hakk'ın izni keremiyle gelmek isteyen öğrencilerin yararlanabileceği sınavda başarı duası kaç kere okunmalıdır? İşte, başından sonuna kadar her işin yolunda gitmesi ve hiçbir kötü neticeyle karşılaşmamak üzere okunabilecek başarı duası için tercih edebileceğiniz en güzel seçenekler...

 

 

PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)’İN ETKİLİ BAŞARI DUASI…

Etkili Başarı Duası Okunuşu:

 

 

''Allahümme inni es'elükes-sebate fil-emri ve es'elü azimete'r-ruşdi. Ve es'elüke şükra ni'metike ve husne'ıbadetike. Ve es'elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e'uzü bike min şerri mata lemü. Ve es'elüke min hayri ma ta'lemü. Ve estağfiruke mimma ta'lemü. İnneke ente'allamü'l-guyub.''

Etkili Başarı Duası Anlamı:

Allah'ım! Senden dinde sebat etmeyi istiyorum ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğrilikten uzak bir kalp diliyorum. Allah'ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. Şüphesiz Sen gayıpları bilensin.''

en etkili başarı duası

SINAVDA BAŞARI DUASI İÇİN EN GÜZEL ALTERNATİF…

Sınavda Başarı Duası Okunuşu:

“Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.”

Sınavda Başarı Duası Anlamı:

Rabbim! İlmimi ve anlayışımı arttır ve beni salih kullara dahil eyle. Rabbim! Göğsümü aç, işimi kolaylaştır ve dilimdeki bağı çöz ki sözümü anlasınlar. Ya Hafız Ya Rakib Ya Nasır Ya Allah. Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma; Rabbim! İşimi hayırla tamama erdir.

sınavda başarı duası

SINAVA GİRERKEN HANGİ DUA OKUNMALIDIR?

Sınava Girerken Okunacak Dua (Okunuşu):

“Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

Sınava Girerken Okunacak Dua (Anlamı):

 ”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.”

sınavda önce okunacak dua

SINAVDAN ÖNCE HANGİ DUA OKUNMALIDIR?

Sınavdan Önce Okunacak Saleten Tüncina Duası (Okunuşu):

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr.

Sınavdan Önce Okunacak Saleten Tüncina Duası (Anlamı):

"Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e (asm) ve onun Ehl-i beytine salât eyle. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarırsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi, bize bunları merhametinle nasip eyle. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.

sınavda unutkanlığı karşı zihin açıklığı için okunacak dua

SINAVDA UNUTKANLIĞA KARŞI ZİHİN AÇIKLIĞI İÇİN OKUNACAK DUA…

Bismillahirrahmanirrahim...

Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na'büdü ve iyyâkenesta'în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ." (On dokuz defa okunacak).

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Meğer bu bilgilerin çoğunu yanlış biliyormuşuz!
Frank Hoogerbeets uyardı! ‘Mart’ın ilk haftası büyük bir deprem olacak’