Türkçe Olimpiyatları için ne düşünürdü?

''Atatürk bugün yaşasaydı Türkçe Olimpiyatları'nın yaygınlaşması konusunda ne düşünürdü?'' sorusuna Toktamış Ateş bakın nasıl cevap verdi?

Türkçe Olimpiyatları için ne düşünürdü?
Türkçe Olimpiyatları için ne düşünürdü?
GİRİŞ 03.06.2009 20:37 GÜNCELLEME 03.06.2009 20:37
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Burç FM'de Erkam Tufan'ın sunduğu Analiz Çarşamba programına katılan Prof. Dr. Toktamış Ateş, Türkçe olimpiyatlarını değerlendirdi.

7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Türkiye'de bulunan 115 ülkeden 700 katılımcının çoğunluğunu oluşturan çocuklar ve gençler, Türkiye'nin gündeminde. Her kesimden büyük övgü olan Türkçe Olimpiyatlarını Burç FM'de Erkam Tufan'ın sunduğu Analiz Çarşamba programına katılan Prof. Dr. Toktamış Ateş'ten övgü dolu sözler.

Ünlü Atatürkçü Prof. Dr. Toktamış Ateş, Türkçe Olimpiyatları'na ilişkin ilgisini gizleyemedi.

KAYNAK: SAMAYOLUHABER
YORUMLAR 25
 • onur özsipahi 10 yıl önce Şikayet Et
  tebrikler haber 7 ye. çok güzel bir haber yapmışsınız metin olarak verseydiniz bu kadar etkili ve inandırıcı olamazdı haberden dolayı tebrik ediyorum haber 7 ailesine sevgilerimi sunuyorum
  Cevapla
 • arif ayyıldız 10 yıl önce Şikayet Et
  hezaman eleştiri olacak. herzaman eleştiren ve olaylar yanlış yerlere çeken mutlaka olacakktır. bu insanlar bunun farkında. bunun da çilesini çeker bu insanlar.
  Cevapla
 • WiTaMiN 10 yıl önce Şikayet Et
  türkçe. Millet asırlar önce yazılan mevlid'i anlıyor ama şurda 80 90 sene evvel yaşıyan AKİF'in şiirinin manasını öğremenmek için sözlüğe bakıyor :) dünyanın diğer tarafındaki yabancılarda bizim eserlerimizle bizim dilimizi konuşuyolar şarkı ve şiir söylüyolar. bence kemal paşa bayağı bi düşünür ve alkışlardı herhalde
  Cevapla
 • ali veli 10 yıl önce Şikayet Et
  niye haberin başlığı ile haber örtüşmüyor. niye haberin başlığı ile haber örtüşmüyor sizlere yakışmıyor...ilgi çekmek için de atatürk olsaydı başlığını kullanmışsınız olmuşla ölmüşe çare yok... allah rahmet eylesin... her canlı ölümü tadacaktır... bi de yorumlarda neymiş stv yapıyor diye sorun oluyomuş... bırakın bunları kim yaparsa yapsın yeterki dilimizi bir kişiye daha duyurup türk müslüman birliği sağlayalım kardeşlerimize her zaman yanlarında olduğumuzu gösterelim...
  Cevapla
 • abdulvahap yıldırım 10 yıl önce Şikayet Et
  kim atatürkçü. hep kandırmaca bunlar iyi giden bişe gördülermi atayı hatırlar bunalar kendilerini ve geçmişini hatırlatıyorlar.bunlar boş işler yakında osmanlının ecdadı ve torunlarıda gelecek?yakında gemilerde çekilecek karadan çünkü o ruh ölmedi haycanla yaşanaçak.padişahım fatihsultan han tüm dünyaya çağırdı tüm isanlığa üzgürlük verdi. atatük ve kurucuları anadoluya danışmadan bir takım devrinler yaparak bizi birbirimize kırdılar herne bahasına olursa olsun bu millet üzüne dünecek yakında osmanlı olimpiyatları olacak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akaryakıt istasyonunda kaza anı güvenlik kamerasında: 2 yaralı
Eşek eti yedirene para cezası ve hapis