Recep, Tayyip ve Erdoğan'a sahip çıktı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yeni doğan üçüzlerine Recep, Tayyip ve Erdoğan ismini veren aileye Başbakan Erdoğan sahip çıktı.

Recep, Tayyip ve Erdoğan'a sahip çıktı
Recep, Tayyip ve Erdoğan'a sahip çıktı
GİRİŞ 28.08.2009 19:36 GÜNCELLEME 28.08.2009 19:36
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Başbakan; Recep, Tayyip, Erdoğan isimli üçüzlere sahip çıktı. Yurtoğlu ailesinin dünyaya gelen üçüzlere kendi ismini verildiğini basından öğrenen Başbakan Erdoğan, Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ve Darıca İlçe Başkanı Dr. Hakan Höbek'i, üçüzlerin evine gönderdi.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan Yurtoğlu ailesi önceki gün yeni doğan üçüzlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ismini vermişlerdi. Üçüz bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından, matbaa işçisi Baba Serdar Yurtoğlu (31), çocuklara başbakanın ismini verdiğini açıklamıştı.

"Eşim ile birlikte böyle bir mutluluk yaşayınca biz de babam kadar sevdiğimiz sayın Başbakanımızın ismini üçüzlere verdik" diyen baba Serdar Yurtoğlu, Başbakanın kendileriyle ilgilenmesinden dolayı çok duygulandığını söyledi. Anne Emine Yurtoğlu (30) ise üçüz beklemediklerini, bu durumun kendileri için sürpriz olduğunu ifade ederek, "Biri 8 diğeri 6 yaşında iki oğlum daha var. 3 bebeğimin daha dünyaya geldiğini öğrenince çok heyecanlandım. Eşimle birlikte babamız kadar çok sevdiğimiz Başbakanımızın ismini vererek, ismini evimizde de yaşatmak istedik" dedi.

"BAŞBAKAN AK PARTİ İL VE İLÇE BAŞKANLARINI ÜÇÜZLERİN EVLERİNE GÖNDERDİ"

Yurtoğlu ailesinin dünyaya gelen üçüzlere kendi ismini verildiğini basından öğrenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk iş olarak Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ve Darıca İlçe Başkanı Dr. Hakan Höbek'i arayarak, hemen üçüzlerin evine gitmelerini istediği öğrenildi.

Bugün öğleden sonra Darıca Kazım Karabekir Mahallesi'nde ikamet eden Yurtoğlu ailesini, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, Darıca İlçe Başkanı Hakan Höbek, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve AK Parti Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel evlerinde ziyaret ettiler.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, üçüzlerin babası Serdar Yurtoğlu'na, ''Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kucak dolusu selamlarını getirdik. Başbakanımız isminin üçüzlere verilmesine çok sevindiğini ve mutlu olduğunu, bizzat beni arayarak söyledi. 'Git bakayım torunlarımızın sağlık durumları nasıl, bir ihtiyaçları var mı ilgilenin." dedi.

Ziyarete gelenler üçüzlere birer adet küçük altın taktılar. Üçüzlerin babası Serdar ve annesi Emine Yurtoğlu, ailecek Başbakanı çok sevdiklerini, bu nazik ilgilerinin kendilerini çok duygulandırdığını kaydettiler.

KAYNAK: CİHAN
YORUMLAR 20
 • izliYORUM haaa 10 yıl önce Şikayet Et
  FIRSATÇI VE DALKAVUK. medyaya çıktığı için nasiplendi ve hepinizi bir güzel söğüşledi uyanık. Şimdi soruyorum, sesini duyuramayan milyonlar ne olacak haaa. Sesi çıkmayan kimsesizlerin kimsesi olmayacakmı? yok isim koymuşta yok çok seviyomuşta yok bilmem ne. ASlı şu: Dede adı recep, baba adı şu: tayyip, erdoğanı da kendi ekleyip, medyaya vermiş gazı uyanık. Yazıklar olsun size. Kimsesizlerin kimsesi HZ. Ömer (RA)'i hatırlayın bu durumlarda, gerçek örnek odur. Bırakın popülizmi artık yaaav.
  Cevapla
 • mustafa macit 10 yıl önce Şikayet Et
  sen birtanesin basbakanim. buyuk insan adam gibi adam seni cokkkkkkkkkkkk seviyoruz basbakanim hemde cokkk allah seni butun kotuluklerden ve kotu insanlardan korusun
  Cevapla
 • soner akpınar 10 yıl önce Şikayet Et
  . teşekkürler haber7.com
  Cevapla
 • hüseyin çapar 10 yıl önce Şikayet Et
  adam gibi adam. türkiye sizin gibi bir başbakana sahip olduğu için gurur duyuyor sayın başbakanım allah yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • ayhan birol 10 yıl önce Şikayet Et
  adam gibi adam. recep tayyip erdoğan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terör örgütleri tüm dünyanın aklıyla dalga geçiyor
Son dakika: Çekilmesi beklenen YPG'li teröristlerden peş peşe saldırı