Ölmeden iki saat önce Müslüman oldu

İngiltere'den tatil için geldiği Fethiye'deki bir köye yerleşen İngiliz Melvyn Morris, ölmeden iki saat önce Müslüman oldu. Morris, vasiyeti üzerine İslami usullere uygun defnedildi.

Ölmeden iki saat önce Müslüman oldu
Ölmeden iki saat önce Müslüman oldu
GİRİŞ 11.09.2009 17:50 GÜNCELLEME 11.09.2009 17:50
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Alınan bilgiye göre, İngiltere'de uzun yıllar şoförlük yapan Melvyn Morris, 8 yıl önce tatile geldiği Fethiye'yi çok beğenerek Çaltıözü köyüne yerleşti.

Kanser hastası olduğu öğrenilen 64 yaşındaki Morris, hayatını kaybetmeden iki saat önce köyün imamı Ramazan Boztaş'ın yanında Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Köydeki evinden Fethiye Belediyesi'nin cenaze aracıyla alınan Morris, kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine, çok sayıda köylü ve Morris'in yakınları katıldı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 42
 • umut kan 9 yıl önce Şikayet Et
  bilinmez. kimin cennete kimin cehenneme gidecegi bilinmez dolayisiyla bence insanlarin imani ve ahireti hakkinda konusmamak gerek evet morris iman etti ama son söz rabbimizin insallah bizim akibetimiz hayirli bir ölümle sonuclanir önemli olan bu bence
  Cevapla
 • deli dumrul 9 yıl önce Şikayet Et
  İman edip salih amel işleyen. Anladığım kadarıyla bir tartışmadır gidiyor.Asr süresinde ne diyor Yüce rabbimiz İlleleziyne amenu ve amilussalihatu İngiliz kardeşimiz son saatlerde müslüman olmuş. Bu şuna benzer Bir işyerinde bazıları inanarak güvenerek çalışır ay sonunda bir ücret bir hediye almak için bazılarıda hiç yanına uğramaz bu kişide çalışmak için baş vurmuş ömrü yetmemiş çalışmaya Bırakalım yüce Rabbimiz doğru karar verecektir zaten biz kimizki yüksek makama gelmesede inşallah kendini kurtarır cennette herkese yer vardır.
  Cevapla
 • semra 9 yıl önce Şikayet Et
  ..... Hz ömer devrinde islam ordusunun karşılaştığı roma ordusunda bir komutan vardı. Savaş arasında islamiyeti seçti. Ve şehit oldu. Hz ömer bile onun için gözyaşı döktü. Allah şükretti. Bazılarına ne oluyorki islamiyeti seçmiş olan birisine saygı duymak dua etmek yerine inancını sorguluyorlar. Bence herkes kendi son anını düşünsün. Öyle hata yapabilirki Allah son nefeste imanı nasip etmez. Herşeyi Allah bilir. Kullar kibirli davranıp başkalarını yargılayamaz(Alenen günah işleyenleri uyarmak dışında)
  Cevapla
 • sonay çiçek 9 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH rahmet eylesin. o kişiye rahmetdiliyorum .bizler içinde doğduğumuzdan beri sahip olduğumuz islamın kıymetini bilmeyi şükredenlerden olmayı diliyorum
  Cevapla
 • damaroperasyonu 9 yıl önce Şikayet Et
  Madem muhakeme yeteneğiniz yok bari bilmiyorsanız susun.. Ben bir şahıs ele alıp ta bu adam imanlı gitmiştir diğeri gitmemiştir demedim.Madem muhakeme yeteneğiniz yok bari iftira atmadan yazın.60 sene bekleyecek son saatlerde müslüman olması anormal bir durum.Mutlaka bu olayın bir öncesi geçmişi vardır."Yunus Suresi 90:"(Firavun:)...İsrailoğulları'nın inandıkları ilahtan başka ilah olmadığına inandım, ben de O'na teslim olanlardan (müslümanlardan) biriyim " dedi.91:Şimdi mi aklın başına geldi? Daha önce Allah'a hep karşı gelmiş ve bozgunculardan biri olmuştun."
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD bunu ilk kez İran'a karşı kullandı: MRZR LMADIS
ABD duyurdu! Türkiye'den sonra bir ülkeye daha S-400 tehdidi