Bestekâr Yahya Soyyiğit, 'Dost'a yürüdü Video

Musiki dünyasının önemli isimlerinden bestekâr Yahya Soyyiğit dün vefat etti. Soyyiğit uzun süredir beyin tümörüyle mücadele ediyordu. Soyyiğit'in sesinden unutulmaz bestesi:

GİRİŞ 25.10.2010 13:39 GÜNCELLEME 25.10.2010 13:39

Soyyiğit bugün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yurtiçi ve yurtdışında birçok konser veren Yahya Soyyiğit, 'Kimi Dosta Gider, Serencam, Aşk Bezirgânı, Nur Muhammed, Canda Cananım, Hoş Avaz, Can Elleri, Dervişane' gibi birçok albümün solistliğini ve yönetmenliğini yapmıştı. Beyninde tümör tespit edilen Soyyiğit, son 4 yıldır birçok defa ameliyat oldu. Soyyiğit'in kardeşi Hamit Soyyiğit, kardeşinin durumunun son günlerde iyice ağırlaştığını son tedavisinde doktorların artık ameliyat olamayacağını söylediğini ifade etti.

1965 Trabzon doğumlu olan sanatçı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Musikiye küçük yaşlarda başladı. Ney, solfej, usul repertuar dersleri aldı. Yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda konser verdi.

ZAMAN

YORUMLAR 26
 • Asuman öztürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin...
  Cevapla
 • Hamdi Mertcan 7 yıl önce Şikayet Et
  Kuran Okuma Birincisiydi. Sevgili kardeşim Yahya, Marmara Üniv. İlahiyat Fakültesinden sınıf arkadaşımdı. iki yıl boyunca Nuri Özcan hocanın okul korosunda beraber olduk. İHLde okurken Türkiye Kuran-ı Kerim Okuma yarışması 1.si olduğunu unutmamak gerek. Musıkiye tutkundu, ney üflerdi. Hüsn-i hatla da bir ara ilgilenmişti. Güzel sesli bir ailenin güzel sesli bir evladıydı. Pırıl pırıl bir insandı. Birçok güzelliği birarada taşıdığından erken yaşta nazar değdi! Rabbim mekanını Cennet eylesin. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.
  Cevapla
 • RECEP ARICI 7 yıl önce Şikayet Et
  Grup Dervişan. Allah Rahmet eylesin. Allah onun gibi dervişliği layıkıyla yaşayan, mürşidliğin feyzini ve hıfzını bizlere ifşa eden gerçek ALLAH DOSTLARIYLA birlikte makammını cennet eylesin. Şehitliğin şehadeti ile Yüce Allah kendisine gani gani rahmet, mağfiret eylesin.
  Cevapla
 • timur babacan 7 yıl önce Şikayet Et
  allah rahmet etsin.. allah dan geldik suphesiz donus yıne onadır.
  Cevapla
 • sadık dedebekir 7 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH IM RAHMET EYLESİN. Ne diyebilirizki hakkın yazgısına mekanı cennet olsun ailesine sabırlar dileriz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülkede harita yayınlandı! Türk askeri geliyor...
İstanbulluya müjde! 10 yıl sonra geri dönüyor