Diyanet İşleri Başkanı tarzını değiştirdi!

Diyanet İşleri Başkanlığı görevini dört ay önce Prof. Ali Bardakoğlu'ndan devralan Prof. Mehmet Görmez, 33 yıl aradan sonra bir ilke imza attı ve tarz değiştirerek sakal bıraktı.

 • GİRİŞ20.03.2011 04:52
 • GÜNCELLEME20.03.2011 04:52
Diyanet İşleri Başkanı tarzını değiştirdi!

1978'den bu yana Diyanet'te sakallı bir başkan görev yapmamıştı. Önceki başkanlar Ali Bardakoğlu, Mehmet Nuri Yılmaz, Mustafa Said Yazıcıoğlu ve Tayyar Altıkulaç, bıyıklı fakat sakalsızdı.

Diyanet'in sakal bırakan son başkanı ise 1976-78 yıllarında görev yapan Süleyman Ateş'ti.

AKŞAM

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar41

 • ubeyt 6 yıl önce Şikayet Et
  erdal okutana. siz ve şeyhiniz kim oluyorsunuzda benim kıldığım namazı geçersiz sayıyorsunuz haşa siz Allah mısınız dikkat edin küfre sürükleniyorsunuz
  Cevapla
 • üye 6 yıl önce Şikayet Et
  Şahsi tercihtir sonuçta. şekilcilik eleştirileri biraz yersiz gibi. Ama Allah için iki fotoğrafa da bakın, hangsinin daha fıtrata uygun olduğunu söyleyin. Bence soldaki fotoğraf biraz fazla çocuksu,parlak kalmış : ) Sonuçta sakal erkeğin zinetidir,süsüdür, uslubunca kullanmalıdır.
  Cevapla
 • kartal 6 yıl önce Şikayet Et
  erdal beye. o söylediğiniz hadiste herşey gayet açık ifade edilmiş.siz kendi kafanızdan bir zincirleme yapmışsınız.Sahabeler biliyorsunuz Peygamberin en yakınındaki arkadaşlarıdır.hiç kimseyi Sahabeler seviyesinde görmeyiniz.
  Cevapla
 • tuncay tezel 6 yıl önce Şikayet Et
  HURAFELERİ TEMİZLESİN DİYANET. Dinimize her noktadan hurafelerin sokulmasına izin vermesin diyanet..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kerim harman 6 yıl önce Şikayet Et
  Bir sakal sünnetine bu kadar gürültü. çıkarttıklarına göre, farzlardan bahsetse kıyamet koparır masonlar. Anayasada hiç bir kanun dinden alınamaz diyor. Ulan senin dedeni dünyaya süper güç yapan o dindi. Bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir. O dinde bir tane bile doğru yok mu ? Mesela İdamı kaldırdın da cinayetler mi azaldı. Aslına dön aslına
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat