İbrahim Tatlıses 273 bin TL'yi iade etsin!

Oldukça zor günler geçiren ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'e bir darbe de son çalıştığı kanaldan geldi. Kanal, Tatlıses'e dava açtı.

İbrahim Tatlıses 273 bin TL'yi iade etsin!
İbrahim Tatlıses 273 bin TL'yi iade etsin!
GİRİŞ 26.06.2012 08:00 GÜNCELLEME 26.06.2012 09:17
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Beyaz TV, Tatlıses’e vurulmadan 5 gün önce 5 bölüm karşılığı ödeme yapıldığını, ünlü türkücünün daha sonra sözleşmeyi haksız olarak feshettiğini belirterek fazladan ödenen parayı geri istedi.

İbo Show’un, İbrahim Tatlıses vurulmadan önce yayınlandığı Beyaz TV, ünlü türkücüye alacak davası açtı. Kanalın avukatı Zeynep Arısan Dişçi tarafından mahkemeye sunulan dilekçede Tatlıses ile her program için 75 bin TL+KDV ödenmek üzere 13 bölüm üzerinden anlaşma yapıldığı belirtilerek şöyle denildi:

“Program başlamadan önce Tatlıses’e 5 bölüm bedeli peşin olarak ödendi. 9 Mart 2011’de (Tatlıses’in vurulmasından 5 gün önce) yine 5 programın bedeli olarak toplam 375 bin TL ödeme yapıldı. Ancak davalı daha sonra sözleşmeyi haksız olarak feshetti. Haksız fesih nedeniyle yapılamayan programların bedeli olan toplam 273 bin TL’nin şirkete geri ödenmesi gerekmektedir.”

Avukat Dişçi, Tatlıses’ten “şimdilik” kaydıyla 10 bin TL maddi tazminat , 10 bin TL de “mahrum kalınan reklam geliri ” olmak üzere, toplam 20 bin TL talep etti. Tatlıses ise avukatları aracılığıyla yolladığı yanıt dilekçesinde, vurulması nedeniyle tarafların kendi rızalarıyla dava konusu sözleşmeyi fiilen sona erdirdiğini öne sürdü. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada tarafafları yasa gereği “sulh” olmaya çağıran mahkeme, her iki taraftan da olumsuz yanıt aldı. Tatlıses’in programı “İbo Show” saldırıdan önce Beyaz TV’de yayınlanıyordu. Genel Koordinatörlüğünü Osman Gökçek’in yaptığı kanal, davayı geri çekmeyi düşünmüyor.

KAYNAK: VATAN
YORUMLAR 3
 • mortaldarkness 7 yıl önce Şikayet Et
  haydi hep birlikte ibo için para topluyoruz. aman aman şimdi cepde para yok ne yapar bu ...
  Cevapla
 • ahmet hamdi 7 yıl önce Şikayet Et
  haber mi bu? ibo nun paraya mı ihtiyacı var versin bir konser playbek ten.... ibrahim tatlıses bir mukavele imzalamış .kurşunlanmış falan filan. anlaşma devam etmemiş. şirkette parasını geri istiyor. şirket hayrına vermedi yaa parayı... oraya imza atmışsan sahip çıkacaksın arkadaş. o zaman herkes kredi çekebileceği kadar çeksin ondan sonra kendini vurdursun (ibo kendini vurdurdu anlamı çıkarmayın). bankalar da borçlusu vurulduğu için parasından vazgeçsin. yok daha neler.....
  Cevapla
 • ALAİ KOC 7 yıl önce Şikayet Et
  gariban yaaaaa... istemeyin o parayı ondan fakir garip..yoksa yiyecek ekmeği kalmaz...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Şimdiden hayırlı olsun
Abdullah Ağar'dan Pençe 3 yorumu: Binlerce mağara var