Sultan Abdülhamid Han’a İftira Atmanın Dayanılmaz Hafifliği

.

 • GİRİŞ29.08.2017 07:07
 • GÜNCELLEME31.08.2017 09:21

Dün öğle saatlerinde gündeme bomba gibi bir haber düştü. Tarih programlarının o akşam yapacakları tv programlarında daha önce planladıkları konuları değiştirip bu mevzuyu anlatmak durumunda kaldı.

            Bu habere göre Sultan Abdülhamid Han para karşılığında Siyonistlere yani dünyanın en zengin ve en tehlikeli Siyonist Yahudi ailesi olan Rothschildler’e para karşılığında Filistin’den toprak satmış.

            Evet evet yanlış okumadınız.

            Bize Filistin’deki toprak bütünlüğü ve Yahudi yerleşimini engellemeyi o bölge için en temel politika olarak belirleyen Ulu Hakan, meğerse bilinenin tam aksine Yahudilere, üstelik Siyonist Yahudilere toprak satmış.

            Cnntürk’ün haberleştirdiği bu skandal, ilk etepta şaşkınlık oluşturdu, ardından söz konusu Cnntürk ise gerisi teferruattır dedirtiyor bize.

            Adı geçen kanal şöyle verdi haberi;

“Osmanlı Arşivi'nden çıktı: 2. Abdülhamid, Museviler'in Filistin'den toprak alımına izin vermiş.

Tarihçi Doç. Dr.Sezai Balcı ile Prof.Dr. Mustafa Balcıoğlu ikilisi tarafından Başbakanlık Osmanlı Arşivi’ndeki belgelerin gün yüzüne çıkartılmasıyla hazırlanan “Rothschildler ve Osmanlı İmparatorluğu” başlıklı çalışmada, Yahudi kökenli Rothschild Ailesi’nin Osmanlı padişahları ile olan gizli ilişkilerine ışık tutuluyor. 2. Abdülhamid zamanında Rothschildler’in, Filistin’de koloniler kurdukları, Abdülhamid’in Filistin’de yaşayan yerli ve yabancı Museviler’in toprak satın almalarına izin verdiği gün yüzüne çıkartılıyor..”

Kaynak olarak sadece Başbakanlık Osmanlı Arşivinde bulunan belegeye göre denen haberde ciddi tek bir kaynak bile verilmemiş.

Halbuki yine aynı Başbakanlık Osmanlı Arşivindeki hadise ile ilgili belgeler tam tersini söylüyor.

Sultan Abdülhamid Han’dan, kaynaklara göre o an 33 yaşında olan Yahudi avukat Teodor Herlz, toprak istemiyor. Sadece kendisinden dünyada eziyet çeken Yahudilere tıpkı dedesi Sultan İkinci Bayazıt Han’ın İspanya’daki Yahudileri kurtarıp Osmanlı topraklarına yerleştirmesi gibi, bir babalık yapıp sahiplenmesi isteniyor.

Bu noktada eziyet görenlere merhamet gösterilmesini emreden İslam dini gereği o da tabi ki buyurun gelin diyor ve, Osmanlı’ya sığınan Yahudileri Selanik, Zonguldak, İstanbul, İzmir, Aydın gibi batı bölgelerine yerleşmeleri için gerekli talimatları veriyor. Bu arada, Yahudilerin asla Filistin ve civarına göç etmelerine müsaade edilmemesini emrediyor. Ancak bazı vatan sevgisinden uzak vali ve memurlar tıpkı bugün olduğu gibi devletinin değil başka mihrakların emrinde Filistin topraklarında Yahudilere toprak satıyorlar.

Bu durumu öğrenen sultan, “derhal” ikazı ile duruma müdahale ediyor ve bu rüşvet çarkına bulaşan hainleri cezalandırıyor.

Bu konuda her tedbiri aldığını ve konu ile ilgili olarak yüzlerce irade yayınladığını gördüğümüz sultan, anlaşılan o ki, bugün  reisin yaşadığı yalnızlığı yaşıyor.

Konuya son verip sözü meselenin asıl şahitlerine belgelere verelim. Buyurun meselenin her aşaması ile ilgili şu evrakları inceleyin de Cnn türk’ün içinde bulunduğu garabet hali anlayın;[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[1] Vahdettin Engin, Pazarlık, Yeditepe Yay.

Yorumlar10

 • Hainler 2 ay önce Şikayet Et
  Vatansız iftiracılar...
  Cevapla
 • Hilal 4 ay önce Şikayet Et
  Ellerinize sağlık, böyle yürekler varken Bizim ne geçmişimize nede geleceğimize dokunamazlar, biz hakkın savaşını veriyoruz, istediklerini yapsınlar, hak kazanacak, gökler, den indi o emir aşağı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Nihat 1 yıl önce Şikayet Et
  Peki bu yahudiler nasıl yerleşmiş oraya?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Yahudileri Filistin'e gemilerle getirip yerleştiren Ingilizlerdir. Tabi bu olay Osmanlı'nın parçalanmasından sonra oldu. Yoksa Ulu Hakan buna asla müsaade etmezdi.
  Toplam 2 beğeni
 • diriliş 1 yıl önce Şikayet Et
  çok güzel yazmışsınız. ..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Suad Aydin 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah sayinizi arttirsin Sayin Anapali Hocam. Bu kadar katliam gecmisi olan Almanlar bile Gecmislerine yinede laf söylemez ve söyletmezler. Böyle atalarina leke kondugu zaman keyfi gelenin Türk olduguna, bu vatanin evladi olduguna bize kimse inandiramaz. Atalarimizin yanlis bi hareketi olmus olsa dahi insan bundan rahatsizlik duymali en azindan. Bunlar atalarimizdan nefret duyuyorlar. Bin tane delil gösterin yok. Kabullenmiyorlar korkarim kabullenmeyeceklerde. Devletimizi parcalamak isteyenler ve hatta o zaman parcalayanlarin kalplerindeki ayni kin ve düsmanlik var bunlarda. Simdi bu insanlar Nasil bizden olur ?
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat