İslam devrimci bir dindir nasıl muhafazakâr olabilirim!

Gülsem çene kaslarımın zaman israfısınız, ağlasam göz yaşı da taneyle satılıyor tezgah açmaya değmez.

 • GİRİŞ11.03.2013 09:04
 • GÜNCELLEME11.03.2013 09:04

Başörtüsü ile türban arasındaki fark neyse muhafazakarlıkla dindarlık arasındaki fark o dur!

Birkaç gündür pramatüre hakaret portallarında, pramatüre diyorum henüz site olma yaşını tamamlamamış, portallarda muhafazakarlara hakaret ettiğim yazılıyor çiziliyor. Gebertin beni yahu, sıkın kafama, kırın bacaklarımı, boğazlayın yazdıklarımı, sıkın klavyemin ümüğünü.. Oyun gözlerimi kalemlik yapın benden, gübre atın üzerime yenilgimiz yeşersin, sallandırın, kin torbanız olayım dökün kalbinizdeki kumu harcınız olayım azizim! Rahatlayın… Burdan değerli koordinatörüme rica ediyorum adresimi versin size... Baba evimin adresi değil Osman, şu anda bizzat oturduğum Çengelköy'deki adresimi ver soranlara gelsinler.. Kafa göz dalış serbest, kıyıya vuruşsa benim işim.

1-     Hiçbir siyasi partiyle işim olmadığını ellerim yatalak olana kadar yazacağım, hiçbir cemaate sığınmadığımı yaza yaza klavye tuşlarımda tüy bitti. En sevdiğim cemaat cami cemaatidir. Prensipli serseri, müslüman bir garip esrayım ben. Kendimi bir günahın içine park edebilirim, bir sevabın sol şeridinde seyir halinde de olabilirim. İnsan trafiğinden Allah sorumludur. Cezamız neyse çekeriz. İlahi mahkemede fazla mesai yapacak olanlar boş zamanlarında iftira atan hakaret eden aşağılayan varlıklardır. Oradaki hesap burdaki gibi garsona hesap vermeye benzemez. Gıybet menüsünden soslu kardeş eti seçmiş olanlar için de veresiye defteri olacağını sanmıyorum. Orada tribün yok, adalet de amigolukla sağlanmıyor.

2-     Muhafazakarlık nedir? Başörtüsü ve türban arasındaki fark neyse dindarlıkla muhafazakarlık arasındaki fark odur. Muhafazakar ne demek allah aşkına! Muhafazakar değişime karşı dirençli, statik, dogmacı zihniyet sahiplerine muhafazakar denmez mi?  İslam en büyük devrimci dindir peygamber de en büyük devrimci. Muhafazakarlık bir takım medyanın dindarlara yamadığı modifiye bir sıfattır. Görmek istedikleri dindar prototopini muhafazakarlığa tıkayan birilerinin sıfat kölesi nasıl olursunuz? 

3-     Muhafazakar Kadın dergileriymiş! Yahu bu dergilere başörtüsü teşhirciliği yapılmıyorsa gelin kafamı kesin! Moda bütün kadınlar için estetik kölelik membasıdır. Başkası gibi olmayı sermayeye döken adamların kuklası olmayı nasıl kabullenirsiniz.

4-     Dindar kadın feminist olur muymuş! Olur azizim. Bendeki feminizmin karşılığı adalet arayışıdır. Adalet Allahın yarattığı en güzel ayettir. Eğer ayetleri kendi zaaflarına kendi uçkurlarına kılıf olarak geçiren adamlar varsa ki bana göre tonlarca var çok eşlilik ayetinin sömürüldüğü kadar hiçbir ayet sömürülmedi. Burada kadın baş kaldırmıyorsa o kadına kadın denmez. Ben bilmem beyim bilirci hatun denir. Nisa suresi 129. Oku bakalım ne diyor. Kadınlar arasında adaleti sağlamaya asla güç yetiremezsiniz. Rab güç yetiremeyeceğimiz şeyleri emretmez buna kelamlacılar teklifi ma la yutak derler. Bilmem anlatabildim mi? Kuranı kerimin erkek diliyle tefsir edilmesine karşı olmak kadınlığın farzıdır bana göre.

Sonuç budur! Sorun ne? Bırakın Allah aşkına takılarımı yüzüğümü , elimi kolumu.. Bir yerde gerçek gömülüyorsa üzerine toprak atanların karşısındayım. Şöhretmiş televizyonmuş .. gelen vız giden tırs. Dinin afyon yüzü değil vicdan yüzü makyaj kabul etmiyor dökülüyorsunuz kabul edin.  Hadi eyvallah!

Esra Elönü - Haber 7

eelonu@gmail.com

Yorumlar19

 • Serhat AKINCI 6 yıl önce Şikayet Et
  Adalet Arayışı.... Adalet Saraylarının yapıldığı, ama adaletin olmadığı bir zamanda ben yazarın adalet arayışlarına saygı duyuyorum. Bir de yorumcularda amma da kuyruk acısı olan var. Müthiş bir iftira, saldırı,hınç...Müslüman böyle olur mu? Zaten yazar da asıl bunu eleştiriyor...Tam da alttaki yorumlara bakınca yazarın ne kadar da haklı olduğunu anlıyoruz...Ellerine ,yüreklerine sağlık...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • krem shanti 6 yıl önce Şikayet Et
  bu "kadin" hakkinda daha saygili ol hakan.. Allah hepimizi islah etsin. ama biliriz ki bunu bi dua olarak pek soylemezler TR de, bu daha cok "civanadan cikmissin" sen demenin muhafazarcasi zaten ifrat tefrette bu demek. Bence bu sayfada bulunmak "ayip dergiler"e bakmak gibi bisey senin icin, hatta ciddi ciddi, vebalide ayni sana.. eger burada yazilanlar sana "tobe tobe" dedirtiyorsa, kapat bu sayfayi, daha "nur yuzlu" bi yer bul kendine. hem kendi ruh sagligin icin ..;) kendini yesile birak.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • hakan sanlibayrak 6 yıl önce Şikayet Et
  ifrat tefrit konusundan cikmis bir kadin.... allah islah etsin. insallah yakin zamanda hidayet bulursun. yoksa toprak alti olman daha hayirli. islama senin gibi zararli canlilar zarar verdi. nedir bu anlayisin. nedir islama olan bu saldirin. insanin ehli sunnet vel cemaad anlayisini yasamasi, kadinin evinde kendini saklamasi seni bu kadar mi bunaltti. sana bakiyorum da evde bir kadinin kalmasi daha hayirli. kimsenin yasam sitili senin ilgilendirmez. ateisler, teist olup, islama saldiranlar, islamin her hakikatini yok sayip, baski rejimlerini basimiza musallaet edenler önemli degil de, muhafazkarlarin yasami önemli. yazik....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • krem shanti 6 yıl önce Şikayet Et
  ali icimde kaldi sormadan edemiycem. sen nereden Soros'turdun o alintiyi cok merak ettim:) kaynak cem yilmaz'in tarif ettigi kaynaksa tamam ama, yoksa paylas bizimle:) yani kurura bakma burdan yaziyorum cunku emailin yok..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • krem shanti 6 yıl önce Şikayet Et
  ali eren. ne diyorsun sen? muslumanin en buyuk cihadi... soros... turk islam aile yapisi...darwinist dusunce... yani eminim vardir bi mantigi sende ama! bu turk islam aile yapisi ne? muslumanliga alterlatif bisey mi? degilse icine neden "turk" giriyor? Soros'u bu mu gerdi dersin.. "nasil ola da muslumanlikla sereflenen su turklerin aile yapisini bozsam ben! dur su feminizme gaz veriyim!" sizin gibiler varoldukca.. yasasin esra derim.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat