Şehadet şerbetiyle sahil gazozu arasındaki fark

Şehadet şerbetiyle sahil gazozu arasındaki fark

.

 • GİRİŞ21.04.2017 11:52
 • GÜNCELLEME21.04.2017 12:26

Şimdi ben bu yazıda isim kullanmayacağım lakin biliyorum ki ana sınıfı bebeleri bile kafa ve gövde eşleştirir gibi ismi tahmin etme konusunda ıskalamayacak.

Bıçak kemiğe dayanır da sesini çıkarmazsan o kemik bıçağı bilemeye başlar ve sen de haksızlık karşısında çekirdek çitlemeye alışırsın.

Önceden Tv’lerde kullanmadığımız eşyalardan neler yapabilirizi gösteren programlar olurdu keşke şimdi kullanılmış insanlardan neler yapabilirizi gösteren programlar olsa da evlerimize yeni yeni çöp bidonları ekleyebilsek .

Hayatımda iki şey beni ürkütür. Birincisi mazlumun duasını alan adamı üzmek, ikincisi mazlumun bedduasını alan adamı sevmek. Ben bu düstura göre dost seçtim koltuk kapmaca oynarken şerefin haysiyetin onurun hakkını yiyen makamı putları olmuş adamlara göre değil.

Böyle oluyor işte bir tane adamlığı bile tane sayılmayacak şey, güvertesi cennet olan Mavi Marmara’ya laf eder. Hesaba vursan laf bile etmez o derece. Dediği şeyleri buraya yazarak kağıdın da midesini bulandırmak istemem.

Özetle 17 25 Aralıkta cephede, 15 Temmuzda cephede öyle ki kaburgalarını tankların altına Râm eylemiş insanlara , yani camianın avlusunda bayrağıyla kitâbıyla seccadesiyle kahve değil hain bekleyen insanlara “manyak”diyor.

Biz, 1997’de Siirt Cumhuriyet Meydanında  “Minareler süngü,kubbeler miğfer, 
Camiler kışlamız, müminler asker, Bu ilahi ordu dinimi bekler, Allahu ekber, Allahu ekber” şiiriyle hainlere, postal bağını boynumuza vurmak isteyen vesayete ilk başkaldırısını yapan adamı ve o şiiri çok sevenlerdeniz.

Bu şiir  senin laf ettiğin insanların Cv’si.

O gemide atık bile olamayacak olan sen bilmiyorsun ki, o şehadet erlerinin alnında da aklında da bu şiir yazılıydı.

Biz, Esma’sını toprağa vermiş bir babanın teselli bulduğu topraklarız. Sen bu sözlerinle Muhammet Biltaci’ya ancak Sisi olursun lakin onlar şehit babasına teselli olan Rabia ve Musalardı.  

Sen o sözlerinle babasının kucağında delik deşik edilmiş Muhammet Durre’yi bir kez daha vurdun lakin onlar o yaranın şifası olan manyaklardı.

Sen 15 Temmuzda kafama ektirdiğim hangi saç boy verdi acaba diye düşünürken onlar boy boy tankların önüne dizilmiş, namlunun ucunda şehadet bekleyen Manyaklardandı.

Sen Furkan’ı bilir misin? Furkan Doğan. 19 yaşında başında 5 kurşun. Ama imanı kurşun geçirmeyen yiğit! Senin aklın onun samimiyetinin şerefinin cesaretinin zerresi etmeyeceği için git kendini bir hurdalığa bağışla ortalıktaki adam trafiğini de aksatma!

Sahil gazozuyla şehadet şerbetinin arasındaki fark neyse, seninle manyaklar arasındaki fark o !

 Sen sakın limon satar şerefimle geçinirim edebiyatı yapma!. Önce senden daha iyi sıkan limonla yüzleş o senin tezgaha tenezzül ederse  tabii.

Hoş gerçi Şeref sizinle yorulacağına yıllık izne ayrılır o derece.. 

Ey camianın korkak adamları, nabza göre şerbet kafalar bu mesele sadece Mavi Marmara meselesi değil kendinize gelin.  Bu ümmet olma bilincine edilmiş hakarettir. Korkmayın be bir şey olmaz! Koltuk gitse bile adam kalırsınız!!!  Yılmaz Özdil, Müjdat Gezen , Uğur Dündar  ağzıyla  hakaret eden canlıya insaf,  mazluma zulümdür.

Hadi Eyvallah!

Yorumlar7

 • Ömer Nasuhi 1 yıl önce Şikayet Et
  Binlerce kere helal olsun be kardeşim
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Bin selam !
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Efdal 1 yıl önce Şikayet Et
  Esra elonu gercekten inanilmaz guzel yazmissin
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ahmet Kılınç 1 yıl önce Şikayet Et
  hislerimize tercüman olmuşsun be kızım
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Yaren 1 yıl önce Şikayet Et
  Eline sağlık çok güzel olmuş Hayırlı Cumalar...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat