Alçakların takozu kibir!

,

  • GİRİŞ18.05.2017 11:52
  • GÜNCELLEME20.05.2017 10:41

Yine İtlerin ürüdüğü, Türkiye'nin yürüdüğü olaylar olaylar... Şu sıralar her attığı adım fetih sarsıntısı . Şu sıralar her konuştuğu yazılacak olan destanın ilk dizesi. Türkiye'den bahsediyorum. Köpek sağanağına karşı kemikten şemsiyeleri olanlar mı dersin? Havlarlar ama Türkiyeyi ısıramazlar mı dersin. Bilumum vecizleri ipe dizip, gerdana namzet mi kılarsın. O kıvamda gelişmeler.

Bu olayları derinlemesine, enlemesine  yazacağım vakit belki yarın, belki yarından da yakın.

Ben bugün kişin ruhunu terörize eden lekeden yani kibirden bahsetmek istiyorum. Durmuş kalp bile en canlı iki doğruyu gösterir. Başlangıcın da bitişinde Allah’ın elinde.

Yani gerçekten anlayamıyorum, her an iptal olacağımızı bile bile bu aptalca benlik izdihamı niye? Dünyalık işler fazla mesaiye giriyor işte anlasana. İyi derecede insanca konuşuyorsan Allah’ın sevdiği her işte çalışabilirsin. Cv, alın aklığı.

O yüzden makam koltuğuna oturmadan önce evde Tv koltuğunda bir test sürüşü yapın. Mazlumun konforunu mu yoksa zalimin konforunu mu düşünüyorsunuz ?  Test sorusu bu.. Bazen susmak en ses getiren eylemdir. Susmak, yazısız pankart. Susmak sesi öldürmez sadece nefsinin bariyerlere çarpmasını engeller bazen.

Kıtmir ol köpek değil! Köpekler kemik kokusuna tav olur, Kıtmirlerse fitne kokusundan kaçar! Bazılarının kalbi havlayarak çalışır, bazı kalpler ise sağındaki meleğin kurmasıyla.. Öyle işte.

Allah, bize konuyu değiştirmeyin beni zikredin diyor. Biz fikri olan lakin zikri olmayanlardanız. Bak bu daha iyi.

Koltuk.. Kibir konforu için şeytanın dekore ettiği süngerden takoz.. Kim üzerinde oturuyorsa koltuğun genlerine ahkam yazıyor. Kim üzerinde oturuyorsa aşağılamakla yaylanıp tavana çiğ insan gibi yapışıyor. Koltuğun ayarları ne kadarsa insanın da insan olma ayarı o limitte. Hiçbirimiz rabbin bizi ayarladığı gibi saf duramıyoruz. 

 İlahi fabrika ayarlarımızı bozan bir takım elbise bir samandan kravat oturup yiyoruz. İneğiz galiba.. Besili kötülük, ve alçakgönüllüğün altında buzağı arayan inek olabilir miyiz diye düşünüyorum. Adiliğin mikrobuyla hastalanmaya alışık bağışık ruhlarımızla sürüsüne bereket hadsizliğimizle ezmeyi yaşamanın farzı bellemişiz. Yürüyoruz.  

Oysa Dünya'nın pipetiyiz hepimiz. Alınteri içen etli pipetler. Alın teri vampiri. Öylesine bir hazla çekiyoruz ki birbirimizi içimize yavşaklığın kibrin ve paranın saçları geliyor ağzımıza.

Şeytanın asansöründe kilitli kalsak bile güvenliğe tenezülümüz yok. Lafları gevrek gevrek uzatıp yüzümüze riyanın ördüğü örümcek ağında derisi dökülmüş acizler gibi ufalanıyoruzAdamlığın eksik evrakla kabul gördüğü tek yer Dünya. Cool olmak için girdiğimiz tribin yasaları bizi insan olmanın adaletinden geri saydırıyor.   

Neredeyse ayaklı secde bulup eğilmekten bile cayacağız. Garibiz.. Elimizde avucumuzda kalan onurumuz olsa bile onu da bozduracak sarraf arıyoruz. Onur borsası.. Haysiyet çift dikiş.. Tevazu yedeklenmemiş içi boş dosya..  

Entel olmuşsun, şöhret olmuşsun, binlerce imza atmışsın lakin balta sapsız be azizim bari balta ol da sahteliğin ve yalanın ormanı senden korksun.. Kibir dünyada çekilecek olan azabın kabir versiyonu.. 

Ölüm, yaşamanın en özgürcesi. Allah'tan izin çıktığında tabii. Anlayacağın, derhal bir yaşlı bul onun karşısına geç mutlaka söyleyecektir bekle ve onun söylediklerini tekrar et şöyle diyebilir “Ben yaşarken döktüysem, ölüm gelir süpürür..

Eyvallah..

 

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

 

Bu yazıya ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat