Darbeseverler değil darbesavarlar kazanacak

Darbeseverler değil darbesavarlar kazanacak

.

  • GİRİŞ12.09.2017 10:27
  • GÜNCELLEME12.09.2017 10:27

Bazı isimleri aklımda tutmak için beynime rüşvet vermem lazım bünyemin o derece kabul etmediği şeyler.

Hece hece hece yaşayıp “cümle”ten öleceğimizi bilsek de gövdemiz “ nefis oteli”. Çelişkiler seri, adam akıllı duruşumuz bozuk, karakterimize koyulan teşhis:Oturuş bozukluğu.

Ortam çok siyasi. Hijyen sıfır. Eski tozlar havaya kalktı. Bir süpürge tutası gelir insanın, bu çirkefliği bir sudan geçirmek ister.  ( Yazmaya başladığımda parmaklarımın iştahı açılıyor en sevdiğim an)

Eski Türkiyeyi sevmede yarışanlar mı ararsın, darbe günlerini şaha kaldıran beyni rüküşleri mi ararsın ..  Şimdi eski sürüm ekran kartları kepazelik saatlerini kurup alarm çaldığında sahalara iniyor evvet hazırlıklıyız.

Hırsından nefretinden intikam boğumlanmasından neredeyse darbeyi eski karanlık günleri eve alıp besleyecekler.

Hatırlayalım. Azrail bir darbeyle Kenan Evren’in ruhuna el koyduğunda o ruha Fatiha mı yoksa darbe anayasasını mı okudunuz?

İşkence Gurmesi bir adamın “Beslemeyip te astıkları” için mi  çamur atmada yarışıyorsunuz..

İlerleyelim beyler..

650 bin kişi gözaltına alınmış, 517 kişiye idam cezası verilmiş, 50’si asılmış, 30 bin kişi sakıncalı olduğu gerekçesiyle işten atılmış, on binlerce kişi ülkeyi terk etmiş,300 kişi şüpheli bir şekilde ölmüş, 171 kişinin işkenceden öldüğü belgelenmiş.

 Hepsi de Ressam Cop’un önderliğindeki cuntanın gerçekleştirdiği 12 Eylül darbesinin eseri. Yani yaptıklarını yazsa kalem iğrenir, çizmeye kalksa boyası yüzüne tükürür.

Bakalım menüde neler var.

Köpek saldırtma, Zincir, Ayaktan asma, Kule, Sehpa, Lağıma sokma tarzı işkence fantezisini binlerce gencin üzerinde deneyen bir sistemin kırbaçcısı adam. 

Hatırla taze referandum sonrası Demokratik hakkını “Evet” den yana kullananların maruz kaldığı ithamlar. Köleler, makarnacılar, kömürcüler, bidon kafa, koyunlar..

Her şeye kıyıyorlar lakin bir tek vicdanlarını kullanmaya kıyamıyorlar. !

 İşte vicdansızlıkta doping tarifi veya açık adresi canlılar.

Şimdi sadece darbe, kan, vatana olan inancı gasp edilmesin diye demokratik hakkını kullananlar köle ya da koyun oluyormuş.  Şu demek, dar ağacında sallanan evlatlarına son kez  bakan anneler de köle.

Öylesine cahiller ki , beyinlerine sinek girse ancak  ana sınıfından mezun olup çıkar. Hala hangi anayasayla yönetildiğini bilmeyenlerin körlüğünden muzdarip yaşayıp gidiyoruz.

O Darbenin işkence görmüşleri “ Evlatlarım Duymasın” deyip mezara girdiler. Birileri  gibi vatana olan inançları dudak tiryakiliğinden değil bildiğin ciğerden geliyor ciğerden.

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com 

Twitter:@elonue

 

Yorumlar1

  • Süleyman 8 ay önce Şikayet Et
    Yüreğine kalemine sağlık son zamanlarda okuduğum en iyi yazılardan birisi Allah yardımcın olsun
    Cevapla Toplam 3 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat