Ey Kürt kardeşim bu oyun içinde sen bir oy olma..

.

  • GİRİŞ13.06.2018 09:08
  • GÜNCELLEME14.06.2018 09:54

Ne diyeyim, Bagajında Yasin’in cesediyle Demirtaş denilen kan sponsoruna barajı geçtirecekseniz, gözlerinizin önünden Yasin’in dağılmış başı gitmesin.

Yürüyen hendek kazması bu adamın PKK İle ilgili söylediklerine dair kanlı arşiv..

 

 

8 Ekim 2015 : PKK cenazesine gitmeyen vekile ben soruşturma açarım. Ben çok açık söyleyeyim; halkımızın acısına sahip çıkmayan milletvekiliyle ilgili kusura bakmasınlar ben soruşturma açtırırım, parti disiplini gereği. Sen oy almışsın o insandan, hassasiyetine dikkat edeceksin arkadaşım. Cenazesine de gideceksin, taziyesine de. Askerinkine de gidebiliyorsan gideceksin, polisin de acısını paylaşacaksın. "

31 Ağustos 2015:  Terörle mücadelede ihbarda bulunana ödül verilmesini öngören yönetmelikle ilgili, "Sakın ola ki para için komşularınızı ihbar etmeyin. İspiyonculuk onursuzluktur"

 Yurttaşım veya komşunuz dedikleri dağda zılgıt bağda evlat çalan PKK’lı teröristler oluyor.

3 Eylül 2016: Van konuşması

Demirtaş, hükümetin belediyeye kayyum atamaya hazırlandığını belirterek,"Halkımıza ve belediye çalışanlarımıza sesleniyorum. Kayyumu tanımayın ve emirlerini yerine getirmeyin. Her an sivil bir direnişe hazır olun".

Teröristbaşı Öcalan'la görüşme taleplerini de yineleyen Demirtaş, Öcalan ile görüştürülmemeleri durumunda "iş başka yere gider" diye bir başka skandal ifade kullanarak Türkiye'yi alçakça tehdit etti.

Ey Demirtaş içeride Yasin oku..

Ey Kürt Kardeşim.. . Ey Allahın dağını bağdaki sana tabut diye biçenlerle savaşan sen.

 Ey ölüyken sevilen kürt kardeşim. Sen göğsüne yatırdığın evladını senin bağrından kanla koparan elleri unuttun mu?

 Sen ciğerini alıp da giden kurşunlara ağıdınla siper olduğun günleri unuttun mu?

Gezme ceylan bu dağlarda seni vururlar türküsüne sarılıp ceylanının dağılmış başını toplayıp bağrına gömdüğün günleri unuttun mu?

 Sen, son gömleğini giydirdin onlar bombalar dizdiler, sen uyuttun onlar  evladını havaya uçurup kuşların kanadına kanını sıçrattılar unuttun mu?  

 Şimdi soruyorum, evladını dağın üvey kurşunu yapan adamlara oy mu vereceksin?

Şimdi parça parça gömülen evladının tabutundan oy sandığı yapmışlar farkında değil misin?

Duyduk ki, zamanında seni secdenden vuran adamdan rahatsızsın, kıbleni Taksim’e çevirip kıyamını delik deşik edecek adamdan rahatsızsın, muslukta kan afişiyle sana tehdit akıtan adamdan rahatsızsın, Ümmeti ırkından vuran cüsselerle savaşan Peygamberine, hakaret eden yüreği kin toplamış adamlardan da rahatsızsın fakat çaremiz yok diyorsun bu adama oy vereceğiz.

Sen  evladına tuzak, kutsallarına oyun biçen adamın tek çaren olduğunu düşünüyorsun öyle mi? 
Sırf Kürt diye bu adamın kanlı sandığına elin nasıl gidecek? Yasini de mi unuttun?

 Sana kuyular kazıp Yusuf’larını kaybeden ve oğullarının arkasından Yakup gibi ağlayan babaları da unuttun mu? Senin alnın secdeyi severken sen senin dininle alay eden , inandığını kursağına dizen adama oy mu vereceksin?

Sen o gün İbrahimleri öldürün fetvasını verdiğinde Yasin’in parçalarını Nemrut gibi dağıttığın o günle gurur duyan caniliğinle, ne köprüyü geçeceksin ne barajı aşacaksın. O adamın yüzüne böyle haykıracakken gidip kanlı değirmenine su mu taşıyacaksın?

 “Allah bize yeter o ne güzel vekildir diyen Yasin’in cesedi bizim gözümüze yaş senin adamlığına taş olsun.”  Diyeceğine,  İbrahimleri öldürtten adam ne bilsin Kabeyi diyeceğine.

Ona kendi elinle zaferler mi sunacaksın.?  Siz kan putunuzu kıracak olan yiğitleri öldürüp ölüme sponsor olan partinizle zılgıt çekip halaya durun. Zaten senin gibi bir Nemrut’la varsın bizim Kabemiz bir olmasın şeref duyarız. Demeyecek misin?

Ey Kürt kardeşim,  şimdi soruyorum bu adam senin neyin oluyor? Aynı ırktansın kabul, ama bu adamla kardeş olabilir misin?

 Sen daha fazla ağıt yak diye kendini parçalayan adamla kardeş olabilir misin? Sen alın teriyle ekmeği ıslanmış esnafın teknesini eşkıyalarıyla dağıtan adamla kardeş olabilir misin? Senin kardeşin kim? Barış olsun diye dağdaki çarkları indiren, evladını dağdan alıp senin bağrına teslim eden kardeşlerin dururken, sen ağıdınla halay çeken bir vicdan sefili adama oy mu vereceksin? Sırf Müslümansın diye, Kobani’yi bahane edip evini inancını ateşe veren adama oy mu vereceksin? 

Ey Kürt Kardeşim, bu oyunun içinde senin oyun olmasın. Sen bagajında kandan başka hiçbir şey olmayan adama oy vermezsin,  kuyularda kaybolan Yusufların sağırı değilsin.. Kulisi PKK olan bir adamın barış naralarına kanma! Sen bu oyun içinde bir oy olma.. 

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com  

Twitter:@elonue

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazıya ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat