Adaylar mesaj atmayın dua alın

.

 • GİRİŞ05.12.2018 10:46
 • GÜNCELLEME07.12.2018 08:35

Koltuğunuzda kalmak istiyorsanız koltuklarınızı kabartmayın!

 

 

Küçük hesaplarınız için büyük hesap gününü harcamıyorsanız muhasebeniz sağlam demektir.

Herkeste bir telaş, renk renk desen desen “ Acaba ne olacak” sorusu gırla.

 

 

Dönen koltuklarınızda omurganız tadilatta değilse korkmayın. Üslubunuz inşaat halinde değilse hele hiç korkmayın. En güzel seçim kampanyası alınmış gönüldür. En büyük proje, bir yoksulun duasından geçmek. Oydan önce alınmış dualardır sizi kurtaracak olan. Seçim öncesi nerede ne yaptığınıza dair konum yollayan bin tane mesaj atmak cep telefonlarını terletmekten başka bir işe yaramıyor, şahsen benim için öyle. Taş üstüne diktiğiniz taşlar değil kibir kulelerini ne kadar devirdiğiniz önemli.

Misal, bazı yürüyen tezgah radarı zabıtalarınıza insan kalmalarını söyleyin. Gıcır Üniformaları vicdan söküklerini kapatmıyor. Ayağının altında alın teri çiğneyen adamdan çöp tenekesi yapmaya kalksan bile eksik malzeme çıkar.

Misal, eğer yardım yapacaksanız kitap defter çanta koli  vss.. Üzerlerine logo bastırmama inceliğidir sizi güzel kılan. Kurşun kalemin üzerinde niye belediye adı yazar? Özel kaleminiz zaten mevcuttur..

Bir de fazlaca tüketilen kadraj posası fotolar. Beni şu ziyaret etti, makamımızda şu kimseyi ağırladık trafiği. Bu niye? Halkın içinde olmak pazarda seçtiğin domatesle selfie çekmek değil.. Domatesin bile olmadığı sofralarda bulunmaktır. ( Cep telefonu olmadan tabi)

Bir de Kağıt Toplayıcıları var, ya da şöyle söylesem elleriyle kağıt, kalpleriyle ağıt toplayan sessiz dervişler. Bir sabah kalkın takip edin onlarla söyleşin. Belki nefsin ve kibrin dağıttığı ruhumuzu da toplarlar.

Kısacası;

Dost meclisinde prova yapmayan, koltukla  başrol olmasın. Allah’la randevuyu erteleyen, garibana randevu saati vermesin!  Veda Hutbesini okumayan ,amatör kürsülerde ahkam kesmesin.

O koltukları geri kalan ömrünüzün masaj koltuğu olarak kullanacaksanız, şimdiden istifa edin! Eğer makam arabalarınızın camlarını yarıya indirip dışarıya çıkardığınız kellenin adamı olacaksınız, istifa edin! “Halkımın arasında olacağım” deyip çatalla yakalanılmaya çalışan zeytin gibi yağınızla kaçacaksanız olmayın kardeşim.

Bir zamanlar Ebu Bekir’i sadık aforizmalar için kullanıp koltuğu bulunca Ebu Zerler’e hurma faturası çıkaracaksanız olmayın.

Dokunulmazlığınız yok diye bir yetimin başını bağrınıza dokundurmayacaksanız olmayın.

İleride tuzluk olacaksanız şekerlik kasesi gibi poz vermeyin şimdiden.

Eyvallah

Esra Elönü-Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

 

Yorumlar9

 • seyfullah Alper 4 ay önce Şikayet Et
  Kaybettiğimiz yeteneklerimizden en güzeli dürüstlüktü. Feridece yazılarınız tiryakilik yapacak ...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ymustafa25 4 ay önce Şikayet Et
  Duygu ve görüşlerime tercüman olmuş. on numara altı yıldız söz söylemiş. Yüreğine sağlık Esra hanımın
  Cevapla
 • polatpolat 4 ay önce Şikayet Et
  teşekkürler feride abla bunun özerine laf olmaaaz
  Cevapla
 • Eyvallah 4 ay önce Şikayet Et
  Eyvallah
  Cevapla
 • Zehra 4 ay önce Şikayet Et
  Yüreğinize kaleminize sağlık
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat