Tarkan İzmir'de su kuyruğu dansı yapsın

.

 • GİRİŞ27.12.2019 09:40
 • GÜNCELLEME30.12.2019 09:52

Keşke musluklardan ilk beş dakika geçmişimiz aksa .

 

 

Kelimeleri insanları kırmak için kullanmam genelde kırık çıkık işleriyle uğraşmam ama alçıya alabiliyorum. Yüreği betonları alçıya alıyorum.

 İzmir Belediye Başkanı sanırım soyadını değiştirmeli Soyer değil Suyer olacak.

 

 

 O zıplayarak  yaptığı su kuyruğu dansı bidonlara ne olarak damlıyor halk karar versin.

İstanbul’da 80 kuşağı olup Su Tankerine güğüm taşıyan çocukluk hatırası olmayan yoktur. İçi turşu kokan bidonların suyla vuslatını izlediğim çocukluk.

O zamanlarda sinek ilacı sıkan arabalar vardı evet ama savunmada kalan sinekler yüzümüzü gözümüzü yemede öğün atlamıyordu. Düşünen ama kaşınan bir çocukluk geçirdiğim doğrudur. Ardından güğümleri, kovaları birlik olmaya çağıran su tankeri gelir, zincirleme bidon tamlaması oluşur, anneler boş buldukları ne varsa su tankerine doğru yuvarlamaya başlardı. Sokağın bitiminde fazla boş bulunan aylak herifleri bile tankere doğru yuvarlamışlardır belki.

Bakın nostaljik sunumlu yöresel tatlar gibi gelmesin size bu yazdıklarım. Çile, zamanında yaşandıktan çok sonra çekicidir o hesap. Kuyruğun tarihçesi bizim çocukluğumuzdan değil annelerimizin çocukluğundan başlıyor bu arada.

Şimdi bunu İzmir yaşıyor. Teknoloji çağının çağdaşları İzmir’de yürüyen maşrapa ve ibriğe dönüşmüş. Hey gidi hey. Chp yaz boşluk bırak içini suyla doldur halka gönder komedisi. Su yok su.

Başında Hacı yazıyor diye Hacı Şakir sabunu kullanmayan çağdaşlarda güğüm sessizliği. İzmir için gördüğüm garabetin özeti bu.

Sefaleti izbeliği ilkelliği ideolojik nefretleri uğruna tercih edenlerin bidon bidon bayır aşağı yuvarlanması da diyebiliriz.

Düşünsenize bu gak guk edebiyatının acemi kargaları Kanal İstanbul’u istemiyor.

Düşünsenize bu kafa, utanmazlığı ihraç malı yapmış heriflerin çanakçısı ve dışa bağımlı olalım yeter ki bu topraklar şaha kalkmasın alçaklığında ilerliyor.

Gerçi duşa bağımlı olan Nevşinimsiler de İtalya’dan otobüs gelsin orta kapıya kadar ilerleyelim derdinde.

İzmir de görünen bidon sağanağı aslında beyin trafiğimizi de ortaya koyuyor. Bunların beyni, üzerine kimse oturmasın diye çanta konulmuş sandalye gibi. Dolu süsü verilmiş boşluk.

Bu arada 2007 yılında Yılmış Özdil’in “ Bidon Kafa” başlıklı yazısını okuyun. Yıllarca bir kesim insanı “ Bidon Kafa” diyerek aşağılayan bu güğüm beyinliler kendi kazdıkları o pespaye kuyuya düştüler.

Hadi sen şimdi kalem tutan eline bir maşrapa al, bir de ibrik. Birbirinize nemlenin, rutubetlenin . Kaşının ve taşının ..

Esra Elönü - Haber

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

Yorumlar8

 • ercan yusuf 3 ay önce Şikayet Et
  Bütün samimiyetimle yaziyorum böyle haberleri duyunca ,cokda üzülmüyorum .Cünkü insanlar hakettikleri ile yönetilir.Elindeki nimetin kiymetini bilmezsenAllah cc onu elinden alirmis.Halk olarak birde bunlari deneyelim dendigine göre bes sene bunlari cekecekler.Allah cc kula bela vermez,kullar kendi yaptiklarinin sonucuna katlanmak zorundalar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Sadic 3 ay önce Şikayet Et
  Nasıl yani
 • Hasan Yılmaz 3 ay önce Şikayet Et
  Gündemi bu kadar değişik,bu kadar vurucu,bu kadar kendine has bir dille yorumlayan başka kimse yoktur herhalde.Helal olsun
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Merve 3 ay önce Şikayet Et
  Cok guzel bir yazi masallah kalemine yuregine akina sağlik
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • MERAL 3 ay önce Şikayet Et
  Esra hanım sizin yazılarınızı okumak insanın ufkunu açıyor süpersiniz
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • kmsk 3 ay önce Şikayet Et
  Nağmeler ,Namzetler
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat