Sayın Şahanda yumurta kes sesini!

.

 • GİRİŞ07.01.2020 12:44
 • GÜNCELLEME09.01.2020 09:30

Başkasının acısı kadar kullanışlı bir şey yokmuş bunu anladım. Başkasının ölümünü ıslıklarına dolayıp ağlıyormuş gibi yapan eşşek sürüsü için de çok kullanışlı bir damar. Cansız beden üzerinde şımarıkça tepinen canlıların köpeklerden vicdana sadık olma dersleri almaları lazım.

 

 

20 yaşında bir kız Sibel, hayatını acı bir şekilde noktaladı. Bazı şişme cerahat torbaları da bu noktayı uzatıp kendince iri kıyım ünlemler koymak istiyor. Evet sibel kalabalıkta öldü. Zorbaların dalgasında öldü. Bağırıp duyuramadığı sesinde gömüldü.

Gerzek açıklamalarıyla mide büyüten sefil replik yazıcıları, yürüyen odunluk, klavye kullanan bir hacet muslukları, ısrarla bu ölümün arkasına nefret kılıfları geçirmeye çalıştı.

 

 

 Muhalif olmanın da bir şerefi vardır, beyninizin yabancı cisim muamelesi yaptığı şeref kavramıyla tanışın bence bünyeniz cenneti yaşasın .

Şerefin filmi çekilmez, şeref sizin mücadelesini verdiğiniz mısır patlağını yalayarak izlenmez. Şeref bazıları için sezonluk, bazıları için uzun metraj. Ama sizin için oluşturduğunuz karakterlere bile yazamadığınız repliktir şeref.

Sayın Şahanda Yumurta, güya devlete çamur atma filmine adam topluyorsun bu ölümle . Aile açıklama yapıyor defalarca izledim “ Bu açıklamalar doğru değil, acımızın içine acı attınız” diyor .  Bütün yeteneklerinizi toplasanız ancak bir mezbahada kantin işletecek sizler , bu acıyı nefretinizle işletmeye çalışıyorsunuz.

Siz Diyarbakır’da dağa kaçırılan Sibelleri görmezden gelerek göbek büyüten, pipetle kasasından para yudumlayan ,  espri yeteneğini küfür küfür cilalayan sakatat torbası olarak, vicdanlı yorumlar yapar mıydınız?

Dağın eteklerinde Sibel’ini bekleyen Analar, gişenize katkısız madde oldukları için mi tarafınızdan görülmez.

Kaz Dağları için azabilen sizler bu annelere gelince neden sus bitkisine dönüşüyorsunuz.

Siz acıya değil o acının son kullanma tarihine bakan acizlersiniz.

Ne diyeyim kendinize konforlu acı arayışınız gişenize dolansın.

Kes sesini işine bak, iki afişlik cüssenize vitamin depolayacağınıza , sırf muhalif olmak adına zavallıca ve haksızca çamur sıvazlayacağınıza ailenin hakikatine kulak verin.

Seni hiç izlemedim, çünkü kanalizasyon boruları tıkandığı zaman aklıma gelecek filmlerin izleyicisi olmak istemem. Siz küfür toplayın palazlanın, gerçek insan hikayeleri havada asılı kalsın .

Sizin vicdanınızın helvası çoktan kavrulmuş dağıtılmış.

Musallada yatıp kaldırılmayacak tek cenaze de sizler gibi sefillerin vicdanıdır.

Esra Elönü - Haber 7

elonu@gmail.com

Twitter@elonue  

Yorumlar31

 • TEBRİKLER 2 ay önce Şikayet Et
  teşekkür ederiz böyle güzel KAPAK yazılarınız için.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • MERAL 2 ay önce Şikayet Et
  her zaman ki gibi harikasın Esra hislerimizin hem tercümanı hem sesli mikrofonu oldun sağol varol
  Cevapla
 • Süveybe.. 2 ay önce Şikayet Et
  Kaleminize yüreğinize sağlık.Allah razı olsun..
  Cevapla
 • Msstfaa 2 ay önce Şikayet Et
  iyi ki varsın.. Gönlümüzden geçeni ancak bukadar güzel ifade edilir.. Yüreğine sağlık.. Kalem tutan ellerin dert görmesin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • مصطفي 2 ay önce Şikayet Et
  ﻻ فضّ الله فاكSözlerinin keskinliği gibi yüreklere işlemesini diliyorum
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat