2020 Ebu Cehil ödülleri sahiplerini buldu

.

 • GİRİŞ10.01.2020 11:32
 • GÜNCELLEME13.01.2020 09:33

Yüksek bayatlamış haberlerinizi atmayın, boyayın dekoratif kafa tası kırlenti yapın, olmadı ufalayın yemlenecek olanları avlayın.. Bazı haberleri okuyunca aklıma tüylenmiş kazak geliyor. O derece eski. Ya da 90 derecede yıkandıktan sonra gözlük kılıfı haline gelen yün kazağın çaresizliği .

 

 

Dün yine bir habere maruz kaldık. “ Derse namaz arası” başlık bu. Derse namaz arası, de ki hay hay olmasın kazası. Yine yazayım, Cumhuriyet Halk Otobüsünde orta kapıya kadar ilerlemeyi ilericilik zannedenlerin kese kağıdı gazetesi bu başlığı atmış diyelim. “ Derse namaz arası”.  Birinci hamur kepazeliğin önlü arkalı sureti bu gazetelerin sefilliği, Dün dar, bugün de dar olan bağnazlığı geniş Uğur’un acizliğiyle yarışır halde.

O gazeteler, 7 yaşındaki çocukların namazını haber yapacaklarına, maklube aromalı Pensilvanya putuna nasıl secde ettiklerini haber yapsınlar.

 

 

Bir de kafasında sarı bonesiyle fırın basıp haşerat fotosu çeken dedektif Dündar nerelerde. Onun rezilliği daha fotojenikti. 

Önceden bir Fransız bir İngiliz bir de Temel vardı bizi güldüren. Şimdi CHP’nin fıkra Temel’i o kadar sağlam ki ne hacet eski sürüm fıkralara.. Diyorsunuz ki üslubunuz çok sert, üslubum kutsallarımıza çekilen kılıçtan daha sert olamaz. Düşünsenize evinizde yıllardır kullanmadığınız hurdalardan dekoratif eşyalar üretebiliyorsunuz da 80 yıllık bir hurdayı bir çöp bidonuna bile dönüştüremiyorsunuz.

İnananların kutsallarına saldırmada potpori yapan bu zihniyet kılçıklarından kurtulmaya çalışsa da balığın baştan koktuğu vecizini unutuyor.

Hatırlayın buna benzer bir garabet daha yaşanmıştı.  CHP’li Vekillerden bir tanesi soruyordu  “ Çocuklara namazı neden sevdiriyorsunuz”. Camileri ahırla modifiye eden, ezanı kendileri için cevapsız çağrı olarak görmelerinden mülhem Türkçe okunsun diyerek oklarının üstüne tüy diken, 15 Temmuz Gecesi şehadet erleri için sala okuyan müezzini darp eden bir zihniyet için 100 puanlık  gargaralık soru. Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Server Gençlik ve Spor Kulübü'nün başlattığı 'Haydi Çocuklar Camiye' etkinliğini sorguluyordu .

Namaz ideoloji aşılamakmış. Yahu şuna alet çantası haline getiremediğimiz dinin düşmanı, getirdiğimizin de sempatizanıyız desenize doğrudan. Aydınsınız ya siz, nasıl bir aydınlatma sistemi ki ahır seven zihniyetinizin tesisatına yetmiyor.

Namazı, vicdan satmakla vicdanlı olmak arasındaki farkı bilsinler diye sevdiriyoruz.

Mabetlerine değecek namahrem eli secdeleriyle büksünler diye sevdiriyoruz.

İnsanların inançlarına saygıyı düstur edinmek kendi inandıklarına sahip çıkmaktan geçer. Kendi kıyamlarına sahip çıkmayı öğretiyoruz ki ucuz kalkışmalara göğüs gerebilsinler.

Siz dini kullanmayı seviyorsunuz onlar yaşamayı.

Yani fazla bayat olacak ama yine siz yabancı değilsiniz ısıtır yersiniz soru şu “ Sürekli baleden bahseden bir hatun vardı aranızda”. Hangi ideolojiyi aşılamak baleyi sevdiriyorsunuz beyler.. Karşınızda Nur Serter aromalı zalimliklerle ikna edilecek bir gençlik yok!

İstiklal ruhu Allah'tan başka hiçbir güce eğilmeyen başların üzerinde..

Siz bir çocuğun seccadesinden rahatsız oluyorsanız,

Pusuya yatanların bayrağı altına sığınabilirsiniz. …

Bir müminin en kıymetli seccadesi vatan toprağıdır..

Anladınız..

Esra Elönü - Haber 7 

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

 

Yorumlar19

 • kimsesiz 2 ay önce Şikayet Et
  Bu zihniyet bizlerin çocukluğındada aynıydı şimdide aynı içki ve diğer haramları modernlik sayar vatan,millet din hiç bir kutsalı umursamaz yok sayar chp nin varoluş gayesi bence bu . Güzel kaleme almışsınız elinize sağlık
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • RABİA 2 ay önce Şikayet Et
  hem ruhu hemde yüzü güzel esram, kızım...sen bazı yazılarında beni güldürebiliyorsan ve bugünki gibi gözyaşlarıma engel olamıyorsam yüreğine teşekkür ederim...böyle bir hatun yetiştiği için ALLAHIMA hamdolsun, senin gibi dürüst insanların çoğalması dileğimle...seni doğuran anayıda senide ALLAHA emanet ediyorum. yazına söyleyecek söz bulamadım, çünkü sen doludolu yazmışsın zaten NOKTA.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Cüneyt Fatıoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  28 şubat döneminde bizler sanki filistin de yaşayan siyonist zülme mecbur olan 5. sınıf vatandaş görenler 1000 yıl sürecek islamla mücadeleleri nasıl hezimetle sonuçlandı ise Allah ın izniyle müslümanların ferasetiyle yine aşılacaktır.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Hüseyin Altuntaş 2 ay önce Şikayet Et
  Bu da anlayana ama adamların kafatası yerkabuğu kalınlığında.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ayşe 2 ay önce Şikayet Et
  Yüreğine kalemine sağlık.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat