Bu oyunculukla ancak maklube oscarı alırsınız!

.

 • GİRİŞ24.01.2020 10:21
 • GÜNCELLEME25.01.2020 09:49

Makyajları o kadar gerçek ki sahte gözyaşıyla akacak gibi değil!

 

 

Dünkü yazımda Gözaltına alınırken kendisine nefes nefese kalmış süsü vererek hırlayarak video atan bir kadın vardı. Nedense bu kadın bir anda çeyreğini alamamış altın günü hatunu gibi ofansif naralar atmaya başlamış video sonunda “ Kapat abla” diyerek tüy dikmişti.

Bu hafta Arafta Sorular programımda en genç 15 Temmuz Şehidi Mahir Ayabak’ın annesi vardı. Ben Muteber Ayabak’ı ayakta kalan son göz yaşı ırmağı olarak tanımlayabilirim. Hançer öyle içerdeki, ne kadar kalbine inersen in o hançeri oradan Mahir’in anne diye seslenmesi çıkarabilir. Diyor ki Muteber Ayabak “  KHK Mağduruyum diyorlar bana kaybettiğim evladımı geri versinler ben de onların mağduriyetlerini gidereyim. Onlar işlerini kaybettiler ben evladımı kaybettim. Onların nefes aldıklarını bildikleri evlatları var ben Mahirime sarılmayı çok özledim.

 

 

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Kalpleri kılıktan kılığa giren bir yığın cani. Yüzleri yalandan bulaşık süngerine dönmüş adamlara yüz nakli. Hoş bu derece yüzsüzlük, neşteri taşa çalmak gibi bir şey olacağından cerrahi müdahale başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Bu başlığı niye attım? Son günlerde bir omurgasızlık defilesidir almış başını gidiyor. Podyum diye yürüdüğü kardeşinin hakkı, kürsü diye çıkıp çiğliğini haykırdığı yer kardeşinin sırtı. Dava kalelerine nişan almaya çalışan lakin her seferinde ufak cüssesiyle çöp suyuna isabet olan adamlara,

Gaflet uykusundan yatar uyanmaz,
Can gözü kapalı gafilan çoktur;
Hak sözü dinlemez, asla inanmaz;
Kalbi çürük-fesat cahilan çoktur.

Yunus Emre’den süper cevap.

 "Bunlar" bir mazlumun hırkasını köpek dişlerinin arasında kanatmak istediler! "Bunlar" bir yetimin kursağına ekmek müjdesi olan bu adamı taşlamak istediler! "Bunlar" bir öksüzün omzunda anne ninnisi olan bu adamı devirmek istediler! "Bunlar" Esma'sına ağlayan bir babanın gözyaşını vurmak istediler! "Bunlar" senin adını söylerken gürleyen bir ırmağı kurutmak istediler! "Bunlar"senden gelecek olanın sakini zalimden gelecek olanın yiğidi bu adamın cesaretini kırmak istediler! " Bunlar" vicdanın acemisi, zalimliğin ustası , fitne hamalı "bunlar" !!! Suçu sadece sana ettiği secde olan bu adamın kıyamını susturmak istediler! 

Yine Fetö’nün baharat takımı gibi dizilmiş zinhar biz yapmadık deyip sırıtıyorlar. Hepsi ıslak Wc terliği gibi aynı suyun çamuruna sıvanmış vaziyette pişkinlikte destan yazıyor. Şeref  züğürtlüğü parayla telafi edilecek bir şey değil demiştim. Mideleri ne kadar fetö peçetesi ve tırnağına toksa  bünyeleri de o kadar adamlığa aç. Seri yalan basıyorlar. Kim yaptıysa Allah belasını versin diyor. Kim yaptı? Hanginiz evde taze bebeğinin kulağına ezan okuyamadan şehadete yürüyen babanın ciğerini deşti.

Görüntülere tekrar tekrar bakın. Halk adeta yalvarıyor. “ Çok yanlış yapıyorsunuz bakın kullanılıyorsunuz diyor bir kadın, ben hepinizin annesiyim diyor. Lakin Nemrut İbrahim’in sağırı olduğu için Nemrut değil midir zaten.

Firavun Musa’nın zalimi değil midir ki..

Tekrar ediyorum siz başarısız olduğunuz için darbeye tiyatro diyorsunuz, başarılı olsaydınız “ Darbe yaptık” diyecektiniz.

İşte bu kadar.

Esra Elönü elonue@gmail.com

Haber 7 Twitter:@elonue

Yorumlar4

 • İbrahim Alkılıç 2 ay önce Şikayet Et
  Rabia kardeşi diyor ki; "acaba yunus emre soyundanmısın?" Öyleyse valla hiç şaşırmam. Yüreğine, gönlüne nurlar yağsın İnşaallah!
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Adem 2 ay önce Şikayet Et
  Evladı vefat eden eden birisi eşi gözaltına alınan birine siz kapıya bakıyorsunuz ben kara toprağa bakıyorum demişti. Evladı şehit olanlar kara toprağa bakıyor işsiz kalanlar iş bakıyor ama en azından akşam olunca evladına sarılabilyor. Oysa evladı şehit olan kara toprağa bakmaya devam ediyor.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Tuğlu... 2 ay önce Şikayet Et
  Elinize sağlık... Adamlar hala fetönün peşine düşmüş gidiyorlar ya yazıklar olsun... Etrafımızda halen cirit atıyorlar...
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • RABİA 2 ay önce Şikayet Et
  amanALLAHIM, tüylerim diken diken...vatanımızın hürlüğüne çöken ama istediklerini alamayan ebu lehebler şimdi bir bir ayıklanıp kodese atılıyorlar, aslında kısasa kısas olsa dahamı iyiydi acaba...şimdi gülen devşirmeleri 3 vakit tıkınıp yan gelip yatıyorlarda hala hainlik peşindemi hayal kuruyorlar. ALLAH onları islah etmesin, cehenneminde yer ayırsın inşaallah...yazılarınıza hayranım aklına sağlık kardeşim. [acaba yunus emre soyundanmısın diye düşünmekteyim].
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat