Kadınlar topuklu ayakkabılarını mı kessin hocam!

Zekeriyya Beyaz Hazretlerinin de buyurduğu gibi ayakkabı mezbahasında böğüren converslerimi kendime doğru gitmek için kurban ettim. Adam galiba bunu demek istedi. Ya da ayak yaptı.

 • GİRİŞ27.10.2012 12:02
 • GÜNCELLEME27.10.2012 12:02

                                                                                                             Kadından kasap olamaz mı?

38 numara gülsem ağzım yüzüme sığmaz o denli güldüm.

Adam Allah'tan traş bıçağından kurban olur demedi ya da mutfak robotundan! Aklınızı kurban edin deseydi mesela üç beş kişi toplanır hadi bu bayram Zekeriyya hocanın aklına girelim eti senin soğancığı benim deseydik aç kalırdık o hesap!

Yalnız aklıma ayakkabıdan kurban olur dendiği zaman neden erkek ayakkabısı geldi onu anlamadım. Bak şimdi. İki kadının sosyete pazarından aldığı kırmızı topuklu ayakkabının cami avlusunda tekbirlerle kesildiği an böyle bir kare gelmedi aklıma mesela. Hay Allah! Şakayı da kısa keseyim mundar olmasın..

Size demiştim İslamı erkek hormonlarıyla salgılayan bazı bedevi kafalar yüzünden kadınlar din seyircisi kıvamında! Kesen, çakan, tekmeyle odun biçen din potacıları yüzünden kadın tribünlerde erkek tombalası çeken pembe tavşan modunda! Magazin Kurbanı olan beyaz hoca dini dalağından yakalamış hayvan kesen dini aklı almamış hazne dar çünkü! Bu mesele Allah'ın olmasaydı benim de aklım almazdı belki! Hakkında asli ayet olan kuralları şaibeyle arşınlamak haddim değil!

Hoş ben ne kürdanla ağzına daire çizip hanım bu bayram senden ızgara şov bekliyorum diyen takkeden kuzu ciğer çıkaran adamları anlayabildim ne de İbrahim'in bıçağı altına kuzu kuzu giden İsmail'den esinlenip işte kuzu kuzu geldim kapandım dizlerine diyen pop koçu Tarkan'ın her bayram nükseden vejetaryen nöbetini anlayabildim.

Konunun kafasına sıkıp dağıtmak gibi olmasın ama nedense hep ete doymuş zengin mideler vejetaryen oluyor asgari ücretle demir döven bilumum Haydar Amca'ların vejetaryen olanına hiç rastlamadım.

Bu bayram koç derisi ile postu arasına elini erkek yumruğu şeklinde sokabilen deri yüzücü kadınlar  görme hevesindeyim. Kadınların çoğu kurban  kesilirken testere 2'yi seyreden sinemahatunları pozisyonuna geçiyor neden?

Alacaksın eline bıçağı Ya Allah Bismillah deyip koçu cennet çiftliğine göndereceksin! Öyle kelebek cesetlerini çatalla toplayan kahvaltılık mıymıntı artistliğine soyunmayacaksın! Ama olmaz neden çünkü kadının kestiği kurban ameliyat masasında kalır mundar olur!

Erkek kesecek kadın mutfak eşiğinden sıçrayan kanları yer beziyle havada yakalayacak! Kadınmutfağa gelecek olan içli organları hüngürdeyerek servis edecek!  Kadınlar erkeklerine kurbanolacak erkekler  de kurban olacakları Allah'ın mesaj kutusuna tıkayacak!

Gelenek bu! İşte bu yüzden hanımefendi olmak zorunda değilsiniz diyorum. Hanımefendi olunca Allah için buz kesilen kurbanların bile sadece servis biçimine dahil oluyorsunuz. Al hanım sen dalağı seversin ayır bunu! Al hanım sana kırmızı çok yakışıyor ( et olanı tabii) .. Gel hanım bu bayramda koçları cennete sen servis et diyen adam yok niye aman zayii edersin kavurma bayramında tavuk suyuna sazan yemek zorunda kalmayalım. İşte böyle azizim anlayacağın filler tepişir koçlar ezilir!

Esra Elönü - Haber 7

eelonu@mynet.com

Yorumlar5

 • asuman halvaci 5 yıl önce Şikayet Et
  kadınlar topuklu ayakkabılarını kessin mi!!!. şeker! bazen sana çok gıcığım ama valla gülmek için mükemmelsin bir bütünü tamamlayan parça misali bu sitenin kabullenilmesi gereken bir parçasısın her ne kadar eğitim öğretim bilgilenme vs. ihtiyaçlarımı diğer yazarlardan haberlerden gideriyorsamda sende gülme ihtiyacımı gideriyorsun arada ciddi konulardan uzaklaşıp muzipliklerinle şirinliklerinle eğlenmek hoş oluyor selam sevgiyle
  Cevapla
 • yakup 5 yıl önce Şikayet Et
  ağzı olan konuşuyor.... kadın ve erkeğin fıtratlarından dolayı her işte farklı görevler üstlendiğini ve birbirini tamamladıklarını anlayamamışsınız sanırım. kurban'ın hikmetini de...gerçi bu memlekette her konuda konuşmaya yazmaya meraklı o kadar çok yazar var ki..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Akif Gedik 5 yıl önce Şikayet Et
  faydan olsun.... yazdığın yazıların müslüman kadın/erkeklerine ne faydası var?acaba yazılarını şov ve popüler olmak içinmi yazıyorsun yoksa ümmete bir fadası olsun diyemi?muhtemeldirki ümmetin faydası adına yazdığın pek yoktur.titre ve kendine gel ümmete faydası olacak kuran ve sünnet ışığında bir şeyler yaz...
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • EYLÜL SONBAHAR 5 yıl önce Şikayet Et
  benzetmeleriniz.... işte onlar beni yazılarınıza çeken unsurlar....değişik ve farklı .ve yazılarınızın akışı...özgün, tam konu kayboldu gitti diyorum, ki son cümlelerde konu geri geliyor.konu kendini tamamlıyor.kopukluklar yok oluyor.parçalar bütünleşiyor.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • İbrahim Dursun 5 yıl önce Şikayet Et
  feridenin günlüğüne..mağazin!. yüsek mühendisim !yazınızı anlamak/tefsir etmek için çok defa okumak zorundayım.:):)..özür dilerim!bu kadar çok vaktim olmadığından geçmek zorundayım...zira bayramdayız!..kurban bayramınız hayırlı olsun!hayırla dolsun!vesselam
  Cevapla Toplam 23 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat